Merhaba titreme merhaba servis yollari..

Can sıkılmazmı ?2017  38 bin km de araç?

Coronanın aşısı bulunur bu dsg nin aşısı yine zor....

Bence ticari bir taktik uyguluyorlar...

Aslında ellerinde ömürlük bozulmaz 9 canlı neo  Dsg prototipi var ?

Ama bozulanla iyi niyete mecbur ettirme taktigi bu sanki?

@Ender ozel birsey yok ender hocam

DSG kavrama degisti buna 4600 dediler 9800 den dusmus rakam.

3 yillik bakimina normalde 1200 galiba

micro salter 780 tl imis normalde onu komple iyi niyete sokmuslar.

5784 tl toplamda odedim

disarda yaptirsan 3750 iatiyorlar ki elletmem icim rahat en azindan 2 yil daha dsg garantiye girmis oldu. Biraz canimi acitti ama ben arabanin neleri ne paralar verdim DSG ye verilen paraya acimam zamansiz olmasi can sıktı.

Hep aynı taktik; efendim 4500₺ ama size 1500₺ servis bakımlı olduğu için sonra faturayı eline alırsın %15iskonto ile toplam 1500₺ sonra faturaya bakarsın ulan 4500e bu iskontoyu uygulamak için hesap makinesini açar 4500-15%= tuşlarına basarsın sonuç 3850₺ sonra dersin nasıl yani.

Hep aynı taktik ölümü göster sıtmaya razı et sistem bu.

@Savatage ben derim hep 1.0-1.2-1.4-1.6 motor mu olur alacan bi amarikano beygiri 3-4 bin cc o zaman kırılsın anasını satayım şanzıman en azından hakkını verir. Düşüncesi ile MTV sayfasını açıp şöyle bi bakıyorum vay anasını diyor 150lik TSI neyine yetmiyor diyorum fakir nefsine.

• Beğen
Tepkiler: Sel
@GkM_2015 Hocam geçmiş olsun.

Aracınız full servis bakımlı ve buna rağmen kavrama için 4600tl indirimli fiyat mı verdiler. Ben nedense hep iyi örneklerle karşılaşıyorum forumlarda sanırım. Adam 6 yıllık aracında kavramayı ücretsiz değiştirtiyor, neyse formulü bize de söylese keşke... Sizin örnekten anladığım sakin bir tutum sergilediniz, @agacmalzeme de üst perdeden konuşmasına rağmen yine aynı sonuçlandı. Bu örneklediğim 6 yıllık aracında ücretsiz işlem yaptıran vatandaş okunmuş mu yoksa kadir gecesi mi doğmuş anlamadım. 

Matematiğe dökersek işi, 

4600tl = 38000km

Km'de 12 kuruş, 

100km'de 12TL,

100km'de 2lt benzin, 

DSG vites manuel den 0.3lt civarı az yakıyor sanırım fab. vergisine göre. 

Geriye kaldı 1.7lt,  DSG nin manuel e göre görece fazla yaktığı miktar. 

A) DSG konforu için 100km de 1.7lt fazla yakıt. (ben veririm, veriyorum da) . 

B-) TSI+DSG araçlar, turbo veya atmosferik motor + tork konvertörlü şanzımanlara oranla şehir içinde 100km de 1.5-2.0lt civarı daha az tüketim elde edebiliyor. Aradaki fark dsg tamirinde uçup gidiyor, aynı fiyata geliyor. 

Burada sorun bu meblağı 38000km ye eşit dağılmayıp, 3 yıl sonunda tek seferde ödenmesi. 

Ben kendi dsg aracımı düşününce, tek seferde ödemek benim de içime oturur. 

Ne diyelim, Allah göstermesin... 

Moderatör tarafında düzenlendi:
şu zamanlarda aracımın da km siyle birlikte değiştirip 1.5 tsi dsg seçeneği aklımdan geçmiyor değildi. e tabi dsg ne olur ne masraf cıkarır bunu da düşünüyordum. kafamdaki hep ikinci secenek de sıkıntı cıkarmaya yaklaşırsa satarım oluyordu. 5000 li rakamı şu an görünce tekrar vazgectim. tercihimi tekrar manuel düşük km tdi dan yana kullanacağım sanırım.

ama asıl merak ettiğim bu her zaman böyle mi benim de forumlarda okuduğum iyi niyet garantisinden 600-1000 arası rakamlara yapılan fiyatlardan ibaretti. 

hangisi gerçek? hangisine inanmalıyız?

1.5 tsi gecmeyi ben de cok dusunuyordum ama dsg mide bulandiriyor

HONDA!!!! Yakinda Apachi olma niyetim var, sen böyle devam et Dogus OTO,  3 yillik arabanin kavramasina o kadar para al, parasi cok mühim olmayabilir belki ama aptal yerine koyuyor  dogus oto bizi.

HONDA!!!! Yakinda Apachi olma niyetim var, sen böyle devam et Dogus OTO,  3 yillik arabanin kavramasina o kadar para al, parasi cok mühim olmayabilir belki ama aptal yerine koyuyor  dogus oto bizi.

Doğuşun önünde toplanalim

Lastik yakalim ustad

Bende geçenlerde 2016 1.2 TSİ Dsg aracımı 4. Yıl bakımına Manisa da servise götürdüm, aracım 58.000 Km de bakıma girdi bu arada, Dsg ile ilgili 1 den 2 ye geçişlerde bazen motor sıcakken dur kalk trafikte titreme yapıyor dedim, her neyse herşeyi not aldılar, 60 bin km bakımında bujilerde değişiyormuş değiştirdiler, Araçla sürekli yokuşta inişte dur kalk testleri yaptılar izledim sürekli, sonra bilgisayara bağlayıp yarım saat hatta daha fazla işlem yaptılar tekrar test ettiler, en sonunda aracı teslim ettiler biz herhangi bir sorun göremedik vites geçişleriniz gayet güzel dediler. Bende şaşırdım deneneyim dedim gerçekten de yağ gibi akıyor. Her neyse aracı teslim aldım, İzmir trafiğine girdim uzun yol yaptım üzerinden yaklaşık 13-14 gün geçti bakıma gireli 1300 km oldu, her şey düzelmiş ne 1 ve 2 de titreme var nede diğer viteslerde kararsızlık şaşırdım yani. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam geçmiş olsun. Lâkin iyi niyetten değişmedi mı?  Neden ücreti böyle aldılar?  Keşke doğuş otoyu arasaydınız benim de kavramam 4.yılda değişmişti 120bin km de..

Geri
Üst Alt