Golf 7 lastik tercihi

@forzaGilles @mufayu

tesekkur ederim hocalarim,

Aracta durban jant var ben daha konforlu olsjn diye yanagi daha genis lastik almak istiyorum, sizce yanak kac olmali conti prem conti 6 almayk dusunuyorum.

Aracta durban jant var ben daha konforlu olsjn diye yanagi daha genis lastik almak istiyorum, sizce yanak kac olmali conti prem conti 6 almayk dusunuyorum.
Aynı ebatta yani 225 40 18 tercih edilmeli. 225 45 18 düşünüyorsanız %3 limitini aşacağından, olumuzluklarla karşılaşılmaması için tavsiye edilmez. 

@ogzogz %3 limiti nedir hocam
Orjinal lastik ebatıyla değiştirmek istediğiniz ebat arasındaki fark.

Yani düşündüğünüz lastik daha geniş çap olacağından sürtme, hız farkı(göstergedeki hızda farklılık) gibi birçok ölçü sonucu farkın  ± %3 aralığı kabul edilebilir değerdir.

Ha olmaz diye bişey yok takılır ancak araç üreticisi ve lastik üreticilerinin tavsiyesi bu aralık dışını tavsiye etmez. 

@Ahmet ARIKAN Lastik ? DUNLOP sanırım ?

Ben şimdi kış lastiği hic takmadan non stop net  55 bin yaptığım BRİÇSTONEları burada teşhir etsem

Demekki ? 

Forum üyeleri ?

Bi + 50 bin daha gider derler? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage bizim briçstonelara bişey olmuyor hocam. benimde 37500 de lastikler çıkar sil sıfır diye sat :)

Lastik ? DUNLOP sanırım ?

Ben şimdi kış lastiği hic takmadan non stop net  55 bin yaptığım BRİÇSTONEları burada teşhir etsem

Demekki ? 

Forum üyeleri ?

Bi + 50 bin daha gider derler? 
80binlik bridgestone turanza, 80bin kere maşşalah ama 2 gün önce talihsiz bir çivi batması nedeniyle sizlere ömür. 

Fren mesafesi 100kmde en az 10 mt fazla grantili.

Ekli dosyayı görüntüle 22746

• Beğen
Tepkiler: Nfk
@Savatage aynen hocam dunlop aslinda catlaklari gormustum hata bende lastikciye guvenmemek gerekiyordu bende ilk tecrube oldu

@bf417

80 bin de nokta koyma zamanı gelmiş zaten

Omuzlara çatlak inmiş 

Sıralamayı daha önce yazmıstım

Sırt (dis) çatlakları : ömür bitmesine Azkaldı 

Omuz çatlakları : ömür bitmiş

Yanak çatlakları : saatli bomba , ömür çoktan tükenmiş araç sahibi tınlamıyora işarettir

Buradan şu sonucu çıkarabiliriz 

Briçstone ? 70 bin ömür ? Haydi haydi iyidir ama max. dır

Sonra benim icin semperit macerası başlar

IMG_20200629_142027.png

Briçton t001 lastiklerim henüz 3bin kmdeyken dişlerden omuzlardan çatladı hic memnun değilim 

@Savatage good year asym5 gözlemlerimi aktarayım

Bridgestone sıfırken de asr ışığını yakıyordu. Asym5 i aldığımdan bu yana ne yaptıysam pati çektiremedim. Hayır araç zaten 105 bg sürekli asr ışık yakacak bir durum olmamalı. Good yearlar 94y xl olmasına rağmen bridgestonedan daha yumşak, 36 37 hava basınca bridgestone kıvamına geliyor yolda takır tukur normal şartlarda 34psi ideal bir konforu var.

Geri
Üst Alt