Jump to content

Golf 7 lastik tercihi

Recommended Posts

@forjust1day çok uğraşmak gerekiyor böyle durumlarda Tuna hocam. insanı bezdiriyorlar.

Hep tanıdık muhabbetiyle çözebilen çözüyor işini.

Yoksa bıkana kadar uğraştırmaca. 

Geçmiş olsun, çok sinir bozucu bir durum.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 180
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

istanbul da    vehbi koç müzesinde sergilenecek LASTİK !  Lastiğin DİŞLERİ dökülmüş , alltan yeni süt dişleri çıkıyor baksanıza  yavvvvv ???????? 

Hocam lastik yerine dualarla sadakalarla gidiyormuş aracınız. 

herkese merhaba.  @Savatagehocamızın tavsiyesi ile ilandaki Semperitlerden aldım.(başka 360 liraya alman üretimi lastik yok sanırım) bugünde taktık. sürüş izlenimleri ilerki tarihlerde merak eden

Konudaki görseller

@Savatage az da olsa çatlama başlamış kış yaz kullanılan 50k lastik için bu çatlak devede kulak ama hamur ne durumda derseniz allah kaza göstermesin fakat fren mesafesinin iyi olmasını beklemeyin, kauçuk neticede sıcak soğuk 50bindir dönüyor, lassa impetus revo2 kullandım inanın bu lastiklerden daha iyi frenliyordu.

IMG_20200629_151811.jpg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

55 bin

65 binde değisir zaten..

Hadi para denkleşmedi 70 bin.

Fren mesafesi viraj tutunma?

Zaten araç/lastik sıfırkende bricstone çok iyi yavvv diyene rastlamadık. Henüz

Bizimkisi iyi lastik önerisi değil 

Bricstone Lastik ömrü / helvası ne kadar da yenir muhabbeti

Sıfırı 500 mü ?? (17 lik)

Parasının lastiği olmadığı kesin 

tarihinde Savatage tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aracım 2017 Golf 1.0 üzerinde gelen lastikleri (Hankook) 56bin km de değiştirdim, ki bana kalsa 45binde bile değişebilirdi. Performansından hiç memnun değildim lastiklerin, bu arada Antalya'da ikamet ediyorum. Her neyse lastikçi arkadaşımızın yoğun tavsiyeleriyle goodyear eff.grip perf. 2 lastikleri taktık. Lastik aşırı yumuşak açıkcası bu çok sevdiğim bir özellik olmadı hiçbir zaman. Daha önceki aracımda michelin energy saver, continental premium contact 5 lastiklerini kullandım, continental den 2 set eskittim ilk aldığım setten çok memnunken 2. sette aynı memnuniyeti almadım. Ancak şu an kullandığım lastik tam bir fiyasko, pek çok test sonucunda ilk 3te yer almasına rağmen ben goodyear eff grp 2'den hiç memnun değilim henüz 2bin km olmadı takılalı araç sürekli pati çekiyor, viraj performansında da hiç güven vermiyor. Sürekli esp devrede, benim lastikte mi bir hata var yoksa bu lastiğin olayı yumuşaklık ve konfordan mı ibaret bilmiyorum ama kesinlikle tavsiye etmiyorum. Şimdi olsa conti premium 6 alır geçerdim tertemiz. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Aracım 2017 Golf 1.0 üzerinde gelen lastikleri (Hankook) 56bin km de değiştirdim, ki bana kalsa 45binde bile değişebilirdi. Performansından hiç memnun değildim lastiklerin, bu arada Antalya'da ikamet ediyorum. Her neyse lastikçi arkadaşımızın yoğun tavsiyeleriyle goodyear eff.grip perf. 2 lastikleri taktık. Lastik aşırı yumuşak açıkcası bu çok sevdiğim bir özellik olmadı hiçbir zaman. Daha önceki aracımda michelin energy saver, continental premium contact 5 lastiklerini kullandım, continental den 2 set eskittim ilk aldığım setten çok memnunken 2. sette aynı memnuniyeti almadım. Ancak şu an kullandığım lastik tam bir fiyasko, pek çok test sonucunda ilk 3te yer almasına rağmen ben goodyear eff grp 2'den hiç memnun değilim henüz 2bin km olmadı takılalı araç sürekli pati çekiyor, viraj performansında da hiç güven vermiyor. Sürekli esp devrede, benim lastikte mi bir hata var yoksa bu lastiğin olayı yumuşaklık ve konfordan mı ibaret bilmiyorum ama kesinlikle tavsiye etmiyorum. Şimdi olsa conti premium 6 alır geçerdim tertemiz. 

ah şu lastikçiler.Ben de michelin primacy 4 s1 ararken bana bu lastiği bulamazsınız,sıfır araçlarla birlikte takılan bir lastik size primacy 4 verelim s1'den hiçbir farkı yok vs vs. tabi ben her zamanki inanmamazlığımla başarıya ulaşıp s1'i buldum.Aldığımdan bu yana problem yaşamadım.nacizane tavsiye edebilirim.Herkesin çok iyi dediği lastiği kendine tabi ki :)

...
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, mufayu yazdı:

ah şu lastikçiler.Ben de michelin primacy 4 s1 ararken bana bu lastiği bulamazsınız,sıfır araçlarla birlikte takılan bir lastik size primacy 4 verelim s1'den hiçbir farkı yok vs vs. tabi ben her zamanki inanmamazlığımla başarıya ulaşıp s1'i buldum.Aldığımdan bu yana problem yaşamadım.nacizane tavsiye edebilirim.Herkesin çok iyi dediği lastiği kendine tabi ki :)

...

1656404766_Lastikyakttablo.thumb.png.4c7e2a5dcff85b80f55b7dd85e52cc55.pngEvet primacy 4 s1, A A tüketim değerleri var. Primacy 4  C A. Bu da  aralarında 100 km'de 0.28 litre daha verimli demek..

Ancak ben bu etiket değerlerinin doğruluğuna pek inanmıyorum.

tarihinde ogzogz tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Üstatlar bende lastik değiştirme düşüncesindeyim. Gerçi çok kullanamadığım için aracı öyle aciliyeti de yok.

Lastik konusunda o kadar çok şey yazılıp çizildi ki, her okumam da tamam bende bundan alayım diyorum. Sonra bir alt yorumda aman uzak durun o lastikten yorumları  vs..

Herkesin lastikten beklentisi tabi ki farklı olduğu için değişik yorumlara da hak veriyor insan.

225/45/17 yıllık maksimum 10-12k kullanım çoğunlukla sakin, yeri geldiğinde de sert kullanımda beni asfaltta tutacak lastik önerilerinizi rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şu lastiği neden kimse almıyor 

Made in germany diyemi ?

Conti alt markası diye mi?

Eminim 4 yorum değil 44 yorum olsa alan çıkardı

https://www.hepsiburada.com/semperit-22545-r17-91y-speed-life-3-oto-yaz-lastigi-uretim-yili-2020-nano-maske-p-HBV00000QVOHZ?magaza=Toptan%2bLastik

tarihinde Savatage tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@forjust1day Fm800 yumuşak hamurlu diye hatırlıyorum hocam doğru mudur ? yol sesi, yol tutuşu,ıslak performansı nasıl ? 

Bmw aracımda da vardı Dunlop (sene 2005 felan). ilk ve tek kazamı lastik yüzünden yaşamıştım. kurudan ıslak zemine 120 km/h'le girdiğimde aracın arkası önüme gelmişti. kaç kez savrulduğumu sayamadım :) o bariyer senin bu bariyer benim. 

Üzerine 15 sene geçti haliyle teknoloji de çok ilerledi. 

Dunlop'tan uzak duruyorum hocam ister istemez ama almam asla da demem.   

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Savatage hocam kullanıp deneyimleyen olmadığı için olabilir. siz bir deneyimleyin sizden sonra alabilirim olumlu dönüş alırsanız :)  Hatta çoğu forumdaşa da ön ayak olmuş olursunuz.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Savatage tamam da hocam lastik sırf germany diye de alınmaz ki. 

Hee 600 verip aldığın conti seviyesinde bir lastiği sırf ismi semperit diye 360 a veriyorlarsa gayet mantıklı tabi. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, Nfk yazdı:

@Savatage tamam da hocam lastik sırf germany diye de alınmaz ki. 

Hee 600 verip aldığın conti seviyesinde bir lastiği sırf ismi semperit diye 360 a veriyorlarsa gayet mantıklı tabi. 

Fiyat performans durumuna göre bakılıp 4 yıl yerine 2 yılda bir de değiştirilebilir..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Nfk yazdı:

@Savatage @Savatage şimdi nette bayağı bir yorum okudum semperit için. 

10 yorumun 8-9 u olumlu hocam. Vakit bulabilirsem işten güçten Çamlıca'ya uğrayım ben. 

Benim şaaakkk alamama sebebim 

Şu briçstonlar 65 bini en azından görsün diye

Yoksa benimde yolum ankarada bir semperit satıcısına düştü..

Gittim lastiği inceledim..

Lastik ALMANYA kokuyor 

Bir Debica (goodyear

Bir Kormoran (michelin)

Bir Sava  (goodyear)

Gibi ben economy class alt sınıfım demiyor

Bu arada biz lastiğin yanağında yazılara alışıgız , ama semperit in sırtında semperit logolu yazı var dişler arasında (bana garip ama güzel geldi)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1656404766_Lastikyakttablo.thumb.png.4c7e2a5dcff85b80f55b7dd85e52cc55.pngEvet primacy 4 s1, A A tüketim değerleri var. Primacy 4  C A. Bu da  aralarında 100 km'de 0.28 litre daha verimli demek..
Ancak ben bu etiket değerlerinin doğruluğuna pek inanmıyorum.

açıkcası benim için ses,ıslak/kuru zemindeki bana cevabı iyi olması önemliydi.Yakıt da cabası olur tabi ki.

...
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
[mention=2834]Nfk[/mention]
Conti 17 lik 600 lira 
Semperit 17 lik 360 lira (hepsi buradadan satış yapan yerin adresi istanbulda çamlıca üsküdarda 
360 a takma dahil fiyatı
Yolu düşene ? 
Germany lastik iyidir diyene ??
0216 557 65 07
Lastiksiz Dijon alirsam

Kobay olarak ben Semperit denemeyi düşünüyorum

Yarin arayip bir fiyat alayim bakayim montaj balans dahil
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, HONEY yazdı:

Lastiksiz Dijon alirsam

kobay olmazsanız hocam merk etmeyin., semperit denilen lastik debica, kormoran, sava viking, dayton, lassa, petlas, barum, kumho, debica vs.. lastiklerden çok daha iyi bir lastiktir., Conti bünyesinde bir marka..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
kobay olmazsanız hocam merk etmeyin., semperit denilen lastik debica, kormoran, sava viking, dayton, lassa, petlas, barum, kumho, debica vs.. lastiklerden çok daha iyi bir lastiktir., Conti bünyesinde bir marka..
Forumdan kobay demek istedim ustadim :)

Forumda alıp yorum yapan görmedim ya da gözümden kaçmış olabilir

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Lastiksiz Dijon alirsam

Aradim nakit ya da kredi kartina taksit fiyat değişmiyormuş

360 tl sokme takma balans dahil fiyati
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...