Plaka seçimi ?

Önceki plakamın sonu 222'di 500 tl istediler 200 tl verdim pazarlıkla golf'u alırken bulunduğum şehirde 3 harf olmadığı için BRK şansım yoktu Ankara'dan 1 tane BRK bulduk emniyet genel müdür yrd. aratmamıza rağmen birine söz verildiği söylendi ki bağış alamayacaklardan o şekilde söylediler bence çünkü plakayı takip ettiğim kadarıyla 4-5 ay boş durdu sonra Bursa'dan 1 tane 16 BRK bulduk Bursa plakayı ben istemedim döndük kendi şehrimize Kayseri'de BA eski plakaydı 2 tane bulundu biri pert aractan cıkmış bulaşmak istemedim diğeride şu an ki plakam kullanılmış olmasına rağmen aldım cezası borcu yoktu 250 tl dediler ancak bir abinin aramasıyla emniyetin hesabına 100 tl yatırdım bu işlerde üst düzeylerden yetkili abi lazım burası Türkiye her türlü herşey adamını bulduktan sonra oluyor maalesef plaka her zaman alınmıyor isme özel harf ya da ad soyad baş harf alabilirseniz güzel olur.

1 yıl önce kendi aracıma 55 ABS 52 almıştım. Sonu 52 diye sistemde saklıyorlardı. 1000 TL ye almıştım.

Bugün babamın aracı için gittik, ona da 55 AGM 52 aldık. Hem A annemin adınının baş harfi G hem benim hem kardeşimin adının baş harfi, M de babamın adının baş harfi, sonu 52 ordu.. 750 TL den düşerek, Tescildeki uzaktan akrabamız Müdür Yrd.nın yardımıyla 250 TL bağışla, şasiye işlettik.

Benim 1 sene önce 1000 TL ye aldığım plakayı, babam 250 TL ye almış oldu  s=s15

Moderatör tarafında düzenlendi:
Orhan Hoca dedi:
1 yıl önce kendi aracıma 55 ABS 52 almıştım. Sonu 52 diye sistemde saklıyorlardı. 1000 TL ye almıştım.

Bugün babamın aracı için gittik, ona da 55 AGM 52 aldık. Hem A annemin adınının baş harfi G hem benim hem kardeşimin adının baş harfi, M de babamın adının baş harfi, sonu 52 ordu.. 750 TL den düşerek, Tescildeki uzaktan akrabamız Müdür Yrd.nın yardımıyla ile 250 TL bağışla, şasiye işlettik.

Benim 1 sene önce 1000 TL ye aldığım plakayı, babam 250 TL ye almış oldu  s=s15
Hayırlı olsun AĞAM.  :'(
Teşekkürler Orhan Abim  s=aşk

Çok anlamlı bir plaka oldu valla, AĞAM, İSİMLERİMİZİN BAŞ HARFLERİ VE SONU 52 ORDU  &:

Moderatör tarafında düzenlendi:
http://www.ankara.pol.tr/sayfalar/plaka_tahsis.aspx

Ben emniyetin plaka tahsis sitesinden isim ve soyadımın baş harfleri olan FC plakayı internet üzerinden ayırıp aracımın proformasıyla emniyete gidip şasi numarama işlettim.

Bunlar için sadece benzin masrafı yaptım  :) Onun dışında hiçbir masrafım olmadı.

Ankara'da bulunan arkadaslar bu siteden bakıp müsait plakaları görebilirler.

Ankara için konuşacak olursak,

1) @yarchi hocamın bahsettiği http://www.ankara.pol.tr/sayfalar/plaka_tahsis.aspx linkten seçim yapabilirsiniz.

2) Bazen internette olmayıp trafik şubedeki başta oturan plakaları veren memurun önündeki listede olan farklı plakalar olabiliyor. Oraya bakmakta fayda var.

3)Eğer memurun önünde de yoksa gönlünüzce bir plaka, trafik şubede içeri doğru giden bir koridor var oradan geçip komiserin odasına ulaşabilirsiniz, orada farklı bir liste olur ve o listede genellikle çıkma plakalar bulunur. Çıkma plakalar internete ve memurun önündeki listeye düşmeden belli bir süre burada tutulur. Buradan beğendiğiniz olursa bağış yaparak alabilirsiniz.

4)Eğer burada da yoksa, komisere sorarak plakanın boşta olup olmadığını önündeki ekrandan kontrol ettirebilirsiniz. Bazı plakalar çok seri olduklarından hiçbir listeye düşmezler o plakaların durumu genelde komiserin önündeki ekran vasıtasıyla öğrenilir. Eğer boşta yani verilebilecek durumdaysa bağışla beraber alabilirsiniz.

1. ve 2. seçenekler masrafsızdır bağış yapmanıza gerek yoktur. 3. ve 4. seçenekler ise eğer tanıdık yoksa bağış yapmak zorundasınız, ama eğer emniyette  veya daha üst düzey tanıdığınız varsa belki daha az bağışla belki de

bağış yapmadan plaka alabilirsiniz.

Bağış emniyet otoparkında bulunan derneğe yapılır makbuz karşılığında, sonrasında aldığınız makbuzla komiserin yanına geçersiniz plakanın ve plakanın kimin adına olacağının yazılı olduğu bir kağıt imzalar ve size verir. O plaka 15 günlüğüne size rezerve edilmiştir artık.

Çok seri plakalar nedir ?

06 X 0001  -  06 X 1000 - 06 X 9999 - 06 X 0606 - 06 NNN XX - 06 ZZZ XX

Ortadaki X tek hane de olabilir çift hanede.

Bağış miktarı ne kadar olur?

Yaklaşık 200-300 TL bandından başlar ve yukarı doğru gider üst limiti bilmiyorum ama 06 FB 1907 iyi bağış veya hatır gerektiren bir plaka olsa gerek.

Kendi aldığım plakalardan örnek verecek olursam,

2012 senesinde 3 plaka aldım 06 EKM XX tek kaldığı için 1000 lira istediler, 06 KBG XX 200, 06 XW 7272 400 TL idi.

2013 senesinde  06 X 0072 300 TL.

2014 senesinde  06 X 0072 300 TL.(farklı bir X :) )

2015 senesinde  06 XW 7272 500 TL.

Bu arada pazarlık yapmakta fayda var ;)

@yarchi

aynen. bende o şekilde eski aracımda FT plaka almıştım.  golfü aldığımda yoktu,FTT denk geldi. şimdi ise FT plaka bol miktarda var.Ankara il merkezi plaka sırası FT plakalara gelmiş.

@ft19

Sizin için biraz şanssızlık olmuş hocam. Ama yinede yakın birsey sahibi olmuşsunuz

Online plaka seçimi Ankara için çok faydalı. İstanbul' da bu şekilde online seçim yapılamıyor sanırım.

Bana Denk Geldi :) 61 EN  Ender' in EN' i olduğu için extra bişi istemedim :) Önce ki Aracımda 34 EN... Oda denk geldi ne hikmetse...İnsanın Kalbi Temiz ve Birazda şanslı olması da İçerden Tanıdıkların olması gibi :)

Ender dedi:
Bana Denk Geldi :) 61 EN  Ender' in EN' i olduğu için extra bişi istemedim :) Önce ki Aracımda 34 EN... Oda denk geldi ne hikmetse...İnsanın Kalbi Temiz ve Birazda şanslı olması da İçerden Tanıdıkların olması gibi :)
Hoçam içerdeki tanıdıklarla tanıştırsan ya beni de bu yaz trabzona gelince :)

yusuf dedi:
Hoçam içerdeki tanıdıklarla tanıştırsan ya beni de bu yaz trabzona gelince :)
Ciddi anlamda Denk geldi bana... gerçekten... Ama plaka yı aldıktan sonra orada Samsunlu  Murat Komser  var çok iyi ve ilgilenen bir Arkadaş en azından müsait bişi varsa yardımcı olabilir. Ben İstanbul'da iken  Trabzonu arayarak araca işlettirdik orda (Trabzon da) olaymışım demekki çok daha iyilerini Alabilirmişiz... kısmet böylede Mutluyum ben :)

@ft19Emeğinize sağlık hocam :) yarın bi uğrayacağım bakalım emniyete.. 500 e kadar yolu var beğenirsem :)

@berreday Bilgi için teşekkürler hocam :) şans eseri istediğim plakayı aldım hem de bağış yapmama gerek kalmadan :)

Geri
Üst Alt