VW anahtarlik

VW bu ekstar aparatlar işinde başarısız diyebilirm, VW den orjinal aldığım "DATA PLUG" (Obd cihazına bağlanıyor,araç hakkında bilgi vs) çok fazla işe yaramadığı gibi aracın konumunuda her zaman doğru göstermiyor,hatta hiç doğru göstermiyor. Bu anahtarlık olayıda hemen hemen aynı diye duydum, pek verimli olmadığı söyleniyor. VW tarafından fikir güzel fakat fonksiyonellik açısından pek yarmaz. 

Hemen kısa bir örnek vereyim, Görüntüde aracın yerini gösterdiği yere ben hiç gitmedim bile bugün. Fakat ne hikmetse aracı orda gösteriyor, halbuki araç hemen yan sokakta park edildi..... 

Böyle aparatlara sırf bende de olsun diye bir ton para vermeyin. Sonra sıkılıp atıyoruz. 

Ekli dosyayı görüntüle 35841
Almanya bizi kıskanıyor :) kullandığınız telefon ios tabanlı ise park edilmiş araç olarak zaten bildirim yapıyor ve metre şaşmıyor. bilgiyi bluetooth ile bağlanıldığı zaman alıyor ve bağlantının kesildiği noktayı size santimi santimine bildiriyor.

Almanya bizi kıskanıyor :) kullandığınız telefon ios tabanlı ise park edilmiş araç olarak zaten bildirim yapıyor ve metre şaşmıyor. bilgiyi bluetooth ile bağlanıldığı zaman alıyor ve bağlantının kesildiği noktayı size santimi santimine bildiriyor.
İOS değil hocam, Android kullanıyorum cihazı ilk aldığım zamanlarda evet dediğiniz gibi metre şaşmıyordu fakat dediğim gibi VW bu konuda başarısız olduğu için zamanla güncellemeler sayesinde özelliğini yitirir oldu, sadece görsel olarak geliştirmeye çalıştılar ve diğer detaylar özelliği kaybetmeye başladı.

Konudan alakasız en çok takıldığım husus, paylaştığınız resimde AlboinstraBe Caddesinin tam üstünde yer alan Alboinplatz. Dümdüz güzelim yolu park/bahçe/göl uğruna gitmişler etrafından dolanmışlar. 

Bu Almanlar hiç iş bilmiyor hocam, geçir parkın göbeğinden yolu tıpkı ODTU ormanından geçirilen bulvar gibi missss. Ya da en kötü tünel yap, yonca kavşak yap ama bir şey yap dimi... Öyle kendi başına yolun ortasında Ağaç olacak iş değil! 

Bir heyet göndersinler buraya da nasıl yapılırmış görsünler. 
Hocam orası çok eskiden kalma bir yapı olduğu için bozmak istememişler.  Yazdığınız yazıda ironi varmı çözemedim ama ben yine bildiğimi aktarayım.

Almanlar tarihlerine çok bağlılar ve şuan Almanya'da bulunan kiralık olan evlerin çoğusu tarihi eser olarak geçiyor ve duvara tek bir çivi bile çakamıyorsun (yaparsın fakat evden taşıdığında eve gelen denetlemeciler görürse size o açtığınız deliği onarmanız gerektiğini söylüyor). O yolu çevresinden dolaştırmalarının sebebi tamamen bu. Sizin gördüğünüz bu örnek sadece küçük bir örnek, daha büyük yerler var. 

Mesela bizim tam evin önü rahatlıkla 10 araca park sahipliği yapabilir, fakat yeşillik olarak kalmasını istiyorlar. Almanların bazı işlerine akıl sır ermiyor maalesef. K. Bakmayın baya uzattım

İOS değil hocam, Android kullanıyorum cihazı ilk aldığım zamanlarda evet dediğiniz gibi metre şaşmıyordu fakat dediğim gibi VW bu konuda başarısız olduğu için zamanla güncellemeler sayesinde özelliğini yitirir oldu, sadece görsel olarak geliştirmeye çalıştılar ve diğer detaylar özelliği kaybetmeye başladı.

Konum.jpg

Konum1.jpg

He siz cihazın kendi özelliğinden bahsettiniz Android de o işi Bixby yapıyor fakat ben gıcık olduğum için kapattım. 

Yazdığınız yazıda ironi varmı çözemedim ama
Var hocam, hem de en ağırından. 

Hasankeyf mesela, 12000 yıllık ve insanlık tarihinin en önemli yerleşim alanlarından.

"Asurlar yokken, urartular yokken, Mısırlılar yokken, Sümerler, Akadlar, Babilliler dahi yokken ben vardım" diyor... 

Dedi de ne oldu? 

Bastık betonu, vurduk gözüne! 

Elin Almanı da 100 yıllık eve çivi çaktırmasın, pehh! 

Var hocam, hem de en ağırından. 

Hasankeyf mesela, 12000 yıllık ve insanlık tarihinin en önemli yerleşim alanlarından.

"Asurlar yokken, urartular yokken, Mısırlılar yokken, Sümerler, Akadlar, Babilliler dahi yokken ben vardım" diyor... 

Dedi de ne oldu? 

Bastık betonu, vurduk gözüne! 

Elin Almanı da 100 yıllık eve çivi çaktırmasın, pehh! 
Doğru anlamışım sizi o zaman, maalesef hocam, güzelim ülkemde tarihi eserlere verilen değer sıfır. Sizin verdiğiniz örnek daha eski gerçi ama, Berlin duvarının yıkılışının ardından kalan duvar kalıntıları bile hâlâ olduğu yerde duruyor, tek bir restorasyon bile yapılmadan hemde. Başka bir yerinde büyük bir saat kulesi var, savaş zamanında top mermisi yemiş, yıkılmasını önlemek amacıyla ufak çapta bir restorasyonu var onun dışında olduğu gibi duruyor... Vs vs, keşke elin değilde kendi ülkemin tarihi eserlerini anlatıyor olsaydım...... 

apple bmw ile ortak çalışıp iMessage ile anahtar transferini başlattı 5 serisinde. mesajla anahtarı atıp aracı nfc ile açıyorsunuz. fiziksel anahtar kavramını kaldırıyorlar.

vw'nin baya geride olduğu söylenebilir.

apple bmw ile ortak çalışıp iMessage ile anahtar transferini başlattı 5 serisinde. mesajla anahtarı atıp aracı nfc ile açıyorsunuz. fiziksel anahtar kavramını kaldırıyorlar.

vw'nin baya geride olduğu söylenebilir.
VW daha çok yeni çıkaracağı  nesillerde malzemeden çalma üzerine çalıştığı için bu tür teknolojilere sıra gelmiyor maalesef. 

Geri
Üst Alt