Kam Mili Ünitesi Dişlide Çatlak

Ugur037

Üye
İsim
Uğur
Merhaba takip edenler hatırlar belki 2015 1.4 tsı aracımdan garip sesler geliyordu ve bu ses artık artmaya başlamıştı daha büyük zarar gelmemesi için aracımı çekici ile servise gönderdim ve resimde görüldüğü gibi dişli çatlama yapmış ve vidalar yerinden çıkmak üzereymiş böle bir durum geldi başıma paylaşmak istedim sizinle. IMG-20200606-WA0005.jpeg

IMG-20200606-WA0010.jpeg

IMG-20200606-WA0005.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gecmis olsun hocam

Bu ne dişlisi

Maaliyet bilgisi verirseniz basina gelecek olanlar için bilgisi olur

Basligida güncellerseniz ne dişlisi oldugunu benzer sorun yasayanlar daha kolay konuya ulasabilir

Çok geçmiş olsun daha detaylı Bilgi verebilirmisin

geçmiş olsun volanta benziyor gibi...

bu konu işinize yarar muhtemelen... motora zarar veriyor yazmış arkdaşlar bayağı karışık iş geçmiş olsun tekrar...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende bu konuyla alakalı olarak geçtiğimiz aylarda 2015 model 1.2 tsi aracım için araştırma yapmıştım, çünkü 1.2 tsi ve 1.6 tdi araçlarda kronik sorun olduğunu okumuştum. Sizin 1.4 tsi araçta çıkmış sorun. tsi motor da biraz kendisi garip sesli çalıştığı için sorun var mı yok mu onu da anlayamıyorum fazla, servise bir uğramak lazım öyleyse.

Merhaba takip edenler hatırlar belki 2015 1.4 tsı aracımdan garip sesler geliyordu ve bu ses artık artmaya başlamıştı daha büyük zarar gelmemesi için aracımı çekici ile servise gönderdim ve resimde görüldüğü gibi dişli çatlama yapmış ve vidalar yerinden çıkmak üzereymiş böle bir durum geldi başıma paylaşmak istedim sizinle. Ekli dosyayı görüntüle 33825

Ekli dosyayı görüntüle 33826

Ekli dosyayı görüntüle 33827
Ses böyle bir şey miydi?

Yukaridaki ses videonun basliginda yazildigi gibi triger zincirinin sesi

Geri
Üst Alt