Golf 7 Kelebek Camı Rüzgar Sesi Çözümü

@ogzogz Dediginiz gibi orayi da denemek lazim ama bana orasi fazla ise yarayacak gibi gelmiyo nedense. Cunku o bolumde hava girisi ve fitil destegi fazla yok gibi. 2 tarafi da deneyip kiyaslama yapilabilir. Benim koydugum bolumde cami fazla zorlayacak bir durum yok ama videodan oyle gelmis olabilir.

@ogzogz Dediginiz gibi orayi da denemek lazim ama bana orasi fazla ise yarayacak gibi gelmiyo nedense. Cunku o bolumde hava girisi ve fitil destegi fazla yok gibi. 2 tarafi da deneyip kiyaslama yapilabilir. Benim koydugum bolumde cami fazla zorlayacak bir durum yok ama videodan oyle gelmis olabilir.
Sıkıdan kastım, fitil ile cam arasında boşluk kalmamalı ve fitil camın içerisinde kalırsa  cam eşit bir şekilde dışa baskı uygular ve olumlu sonuç oluşabilir. Ayrıca bu şekilde kullanırsanız içeriye su alma ihtimali de en aza iner.

@ogzogz aynen zaten fitil benim koydugum sekilde de iceride kalsa yine iyi sonuc verir. Anlatirken de cam dis tarafta kalsin demistim. Aksi halde cami acip kapatirken fitil yerinden  cikiyor.

@Ahmet Tokmak Hocam elinize emeğinize sağlık konuyu takipteyim.

Bende buna benzer uygulamaları yabancı kaynaklı forumlarda okumuştum. Bence kesinlikle işimize yarayabilir diye düşünüyorum bugün yoldan gelirken farkettim de cam az bile açık olsa sanki cam yalpalıyor bence kapalı iken de titriyor rijit bir yapıda değil yaptığınız gibi destek olsa fena olmaz bende yapacağım. 

Aslinda boydan boya yapsak daha iyi olabilir fakat bu seferde cami kastırıp krikoyu bozmaktan korkuyorum açıkçası. Dediğiniz gibi bende kelebek camı kısmına takip deneyeceğim mutlaka. 

Guzel bilgileriniz için çok teşekkürler.

Öğretmen arkadaşımıza, ÖĞRETMENİM diye hitap ettiğiniz için, sizi kutluyor teşekkür ediyorum.(hoca camide)
O halde bana da Hoca demeyin Arkadaşlar :)   :p (y)

@Kingslayer Boydan boya yapmanın ne kadar faydası olur bilemiyorum. Ben denerken fitili yukarı doğru uzatmayı da denemiştim ama pek fark etmedi gibi geldi. Benim bir arkadaşım o da benim gibi daha önce çok dikkat etmediğini ama daha dikkatli dinleyince kelebek camı tarafından rüzgar sesi geldiğini söyledi. Çektiğim videoyu ona da gönderdim deneyeceğini söyledi. Aslında birçok kullanıcıda bu sorunun olduğunu düşünüyorum ama kimisi dikkat etmiyor kimisi de belki umursamıyor olabilir. Siz de denedikten sonra tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bende de var bu rüzgar sesi. Ben kapı fitilinden kaynaklanıyordur diye düşünüyordum ama Ahmet öğretmenimin videosunu izleyince ampul yandı. En kısa zamanda deneyeceğim. Teşekkürler @AhmetTokmak

@Ahmet Tokmak Hocam bugün denedim bendeki Pimapen fitili değil di başka amaçlı kullandığım bir fitildi dediğiniz gibi o kısımda bi destek sağladı ve kapanırken o kısım dışa çıkıntı oluştu ve bahsettiğim gibi uzun yolda cam titriyordu bu sefer tam oturdu bence Rüzgar vurdukça cam oynuyor her ne kadar yuvası olsa da oda yumuşak fitil sonuçta (kapıdaki) biraz denedim 80-90-100 de ses yok 110-120 de var ama sanırım oda normal çünkü o hızda çoğu araçta ses var 

@Kingslayer Hız sabitken camı açıp fitili çıkarıp dinleseydiniz bir de. O hızlarda bence normal. Bende 80 km de başlıyordu ses. Dedim ya 2019 model araçta bile vardı o hızlarda ses.

@Kingslayer Hız sabitken camı açıp fitili çıkarıp dinleseydiniz bir de. O hızlarda bence normal. Bende 80 km de başlıyordu ses. Dedim ya 2019 model araçta bile vardı o hızlarda ses.
Duyarlılık olarak algılanmasın da aman dikkate edin bu testleri yaparken ne olur ne olmaz.( 100m ötedeki komşumuz aracını yıkadıktan sonra tam eve yakın yerden aracıyla geçerken, hareket halinde aynasını silmeye çalışıyordu ve gözümün önünde  kaldırıma çıktı.)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu konuyu okuyan kac arkadaş da evham yapacak kim bilir 😀 80 anormal gerçekten ama 100den sonra her araba da gayet normal model ne olursa olsun...

Emeğinize sağlık öncelikle.Yapacak arkadaşlar için ,ben bunu yaklaşık 1 yıl önce denemiştim.Ne yazık ki 100 km den sonra yan aynalardan gelen sesi hiçbir şekilde engellemiyor.

Geri
Üst Alt