VOGTLAND 4.5CM SPOR YAY

@bnyamnclak Teşekkür ederim, tabiki yayınlarım kurtköyde oturuyorum daha önceden amortisör taktırdığım bi yerle görüşücem tekrar haberleşiriz sizinle

@Grhnackgz sıkmayın canınızı amortisor bozulursa bir takım alıverirsiniz, nihayetinde yay takın yada takmayın bir şekilde bozuluyor zaten.

@Serkanasn haklısınız bikaç saat önce bunu düşünerek tekrardan 4.5 vogtlanda döndüm 😂

@Duhansahin @bnyamnclak Bugün 4.5 vogtlandlarımızı taktık allaha şükür fakat aracın önü bana arkaya göre biraz daha yüksek gibi hissettirdi, duhansahin hocam sizce nedeni nedir 956146 kodlu yayı kullandım.

10FE4AC6-B27A-4115-80F9-3184015308B9.jpeg

7090E14B-B82D-4D99-BCDD-B437FB3539C5.jpeg

@Grhnackgz Hayırlısı olsun hocam yaylarınızı taktıktan sonra ki resimlerinizi öncesi ve sonrası şeklinde bekliyorum birde taktırdıktan sonra taktırdığınız yeri önerirseniz bizde faydalanalım :)  
İkitelli sanayide nam amortisöre 250 tlye taktırdım (namiştain şubesi sanırsam) usta yabancı uyrukluydu anladığım kadarıyla esnaflığı da pek  iyi olduğu söylenemez 😃

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arka taraf daha basık kalmış. Aslında istenen ve beklenen tam tersi olması gerekiyor. Usta bunu görüp böyle teslim etmesi de biraz enteresan oldu sanki. Aynı mm değeine sahip aynı yaylar normailde ön taraf daha ağır olduğu için bu görüntünün tam tersini vermesi gerekmez miydi? Ben anlamadım şimdi :)  Yakında aynı işi yapacak olmamdan dolayı ayrıca takip edeceğim. 

Arka taraf daha basık kalmış. Aslında istenen ve beklenen tam tersi olması gerekiyor. Usta bunu görüp böyle teslim etmesi de biraz enteresan oldu sanki. Aynı mm değeine sahip aynı yaylar normailde ön taraf daha ağır olduğu için bu görüntünün tam tersini vermesi gerekmez miydi? Ben anlamadım şimdi :)  Yakında aynı işi yapacak olmamdan dolayı ayrıca takip edeceğim. 
Valla ben de anlayamadım hocam fakat kutuda 1.4tsi golf7ye uygun olduğu yazıyor kodu ise yukarıda belirttiğim gibi 956146

Valla ben de anlayamadım hocam fakat kutuda 1.4tsi golf7ye uygun olduğu yazıyor kodu ise yukarıda belirttiğim gibi 956146
Basıklık çok hoş zaten, tek problem fark durumları. Tecrübeli arkadaşlar bakalım ne diyecek. Hayırlı olsun tekrardan. Acaba ön ve arka yaylar ayrı ayrı olabilir mi? yaylarda kit içeriğinde ön arka diye ibare var mı ki acep. 

Takmadan önce hiç istemediğim bi durumdu önün yüksek kalması neden öyle olduğunu anlayamadım

hayır 1.4tsi aracım
19F5CB8A-7E24-46DD-A309-71054FB4F406.jpeg

@Celal Abay @Grhnackgz Eyer tahmin ettiğim gibiyse önler dizel arkalar tsı içinse eşit düşümü ondan yapmamış olabilir dizel motor benzinliye göre daha ağır olduğu için yayların ağırlık eşikleri ona göre yapılıyo tsı da yeterli ağırlığı karşılayamadığı için önler düşmemiş olabilir sadece tahmin yürütüyorum hocam kutumun üzerindeki kodlardan yola çıkarak belkide sadece kodları ortaktır bende tecrübeli arkadaşların yorumunu bekliyorum.

@bnyamnclak valla özellikle yayların üzerindeki kodlara baktım , 4ü de uyumlu .

Fakat aracım yay takmadan önce de ön taraf arkaya göre biraz daha yüksekti belki benden önceki sahibi ön amortisörleri tsi için değil de tdi için almıştır ondan emin değilim

@bnyamnclak valla özellikle yayların üzerindeki kodlara baktım , 4ü de uyumlu .

Fakat aracım yay takmadan önce de ön taraf arkaya göre biraz daha yüksekti belki benden önceki sahibi ön amortisörleri tsi için değil de tdi için almıştır ondan emin değilim
Önceden de yüksekse konu biraz daha netleşiyor. Ben bu konudan tırstım biraz. Yay yerine Başaran coil filan mı taksam bilemedim. Jantlar için yarın net rakamları alayım hele, bakacağız artık gerisine. 

Geri
Üst Alt