Jump to content

Ender

WRC 18 Jant& Lastik Takımı ile Yaza Merhaba

Recommended Posts

Herkese Merhaba Dostlar;

Sevdiğim Jant modellerinden  birisi olan WRC yi, Bu senenin Modası siyah 18 ebat Jantlar için yaza merhaba değişimi düşünüyordum ve Bunu Bugün hayata geçirmiş bulunmaktayım. Evde kalınan 74 Günlük Karantina Süresince Bir çok model düşündüm ,araştırmalar yaptımsa da  Çok fazla sevmesem de Siyah Jant modasına ayak uydurmak ve deneyimlemek adına Arıcıoğlu Otomotivin Ülkemize Ürettirip getirdiği  WRC 18 Ebat EMR- DY 418-12 Modelinin  ET40 7.5x18 5x112 Ebat değerlerine Sahip olan  Siyah  Renk ürününü 2 gün önce almış ve bugün Aracımıza takmış olduk. Jantın yapısını Çok beğendim. Artık  İnanıyorum ki Replika üretimler Gün Geçtikçe Kaliteleri artırıyorlar. Elbette Orijinal değerinde değiller  ama zamanla o değerleri yakalayabilirler diye de düşünüyorum. Şuan yorumlamak adına Çok erken olsa da 40-50 km kadar kullandım ve ilk izlenimlerim çok olumlu. Etrafımdaki arkadaşlarım ve dostlarımın büyük çoğunluğu beğenmiş olsa da bazı arkadaşlar Eskiler (Pretorilar) daha güzel di şeklinde dönütler aldım. Siz değerli forum dostlarında Görüşlerini merak ediyorum. Temizlik ve bakımı biraz zor olacak ama Güneşli günde veya Işık altında görseli de çok hoşuma gitti. Sanırım Ayna Kapaklarını da Piano Black yaparaktan R line Tampon altı , Marşpiye ve B sütunu piano black kaplamalar ile Güzel Kombin oluşturacaktır. Bu yaza Herkesin Gönlünde ki Jant Lastik modeliyle girmesini temenni eder Herkese Keyifli forumlar Diliyorum.

Fiyatı: Siyah Olarak Arıcıoğlu stoklarında şuanda yok lakin mevcut renkleri için  kampanyası var, 3470 den indirimli fiyat olarak 3099 TL 

düşünenler için Link bırakıyorum.

https://www.jantdunyasi.com/emr-dy418-09-75x18-5x112-et40-731-dynamic-silver-18-inc-jant

ceac8f0979267da180870c909c04fe3e.jpg

20200529_104145.thumb.jpg.d93e8917ab68c6293b9fc34314c03f32.jpg

a2facc0ee5de1977023260905c85d3f1.jpg

3e210a7ab5248c92264225da44e63457.jpg

2a2d41e0737fed881bcb7bba5ee82bc8.jpg

a7d5536f3959529742ef4f05b08b3b37.jpg

b6dbe1f458edeb4f0a8ee91cd731d294.jpg

632ebd06918f574907fb54a22c8a1364.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Ender Benimde sevdiğim modellerden biridir. Tek fotoğraf olması üzdü. Boy boy fotoğraflar görürüm diye düşünüyordum :) Hayırlı olsun güzel seçim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, farukal yazdı:

@Ender Benimde sevdiğim modellerden biridir. Tek fotoğraf olması üzdü. Boy boy fotoğraflar görürüm diye düşünüyordum :) Hayırlı olsun güzel seçim.

Mobilden bir tane yükledim gerisi birazdan yüklenecektir hocam :like:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abi hayırlı olsun güle güle kullan.Şöyle yandan güzel pozlarını görmek isteriz:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, HONEY yazdı:

Hayirli olsun ustadim

Teşekkürler Bülent Hocam. İnşallah Senin dijon Konusunu da ilk fırsatta bekliyoruz:masallah:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Ender güle güle kullanınız, bana OZ ları anımsattı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, driver_can yazdı:

Abi hayırlı olsun güle güle kullan.Şöyle yandan güzel pozlarını görmek isteriz:)

Teşekkür ederim Can, Birkaç resim var birazdan ekleyebilirim ama daha güzelleri Yıkansın paklansın sonra çeker güncelleriz inşallah resimleri

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sertan yazdı:

@Ender güle güle kullanınız, bana OZ ları anımsattı.

Sağolun hocam.

Evet OZ ile benzer birbirlerine ama bunların Göbek kısmı içeride Lokanta tabağı gibiler biraz :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Pretoria ile aşık atmaya kalkınca atamaz gibi....

İlk bakısta Çarkıfelek stilinde bir jant  gibi algıladı beni gözler. 

Biometrik cepheden stereo çift lastik / jant bakmak lazım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun hocam her ne kadar wrc taraftarı olmasamda yinede güzel görünüyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, Ender yazdı:

Herkese Merhaba Dostlar;

Sevdiğim Jant modellerinden  birisi olan WRC yi, Bu senenin Modası siyah 18 ebat Jantlar için yaza merhaba değişimi düşünüyordum ve Bunu Bugün hayata geçirmiş bulunmaktayım. Evde kalınan 74 Günlük Karantina Süresince Bir çok model düşündüm ,araştırmalar yaptımsa da  Çok fazla sevmesem de Siyah Jant modasına ayak uydurmak ve deneyimlemek adına Arıcıoğlu Otomotivin Ülkemize Ürettirip getirdiği  WRC 18 Ebat EMR- DY 418-12 Modelinin  ET40 7.5x18 5x112 Ebat değerlerine Sahip olan  Siyah  Renk ürününü 2 gün önce almış ve bugün Aracımıza takmış olduk. Jantın yapısını Çok beğendim. Artık  İnanıyorum ki Replika üretimler Gün Geçtikçe Kaliteleri artırıyorlar. Elbette Orijinal değerinde değiller  ama zamanla o değerleri yakalayabilirler diye de düşünüyorum. Şuan yorumlamak adına Çok erken olsa da 40-50 km kadar kullandım ve ilk izlenimlerim çok olumlu. Etrafımdaki arkadaşlarım ve dostlarımın büyük çoğunluğu beğenmiş olsa da bazı arkadaşlar Eskiler (Pretorilar) daha güzel di şeklinde dönütler aldım. Siz değerli forum dostlarında Görüşlerini merak ediyorum. Temizlik ve bakımı biraz zor olacak ama Güneşli günde veya Işık altında görseli de çok hoşuma gitti. Sanırım Ayna Kapaklarını da Piano Black yaparaktan R line Tampon altı , Marşpiye ve B sütunu piano black kaplamalar ile Güzel Kombin oluşturacaktır. Bu yaza Herkesin Gönlünde ki Jant Lastik modeliyle girmesini temenni eder Herkese Keyifli forumlar Diliyorum.

Hayırlısı olsun kazasız belasız inşallah...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Güzel kombin hayırlı olsun Allah taş sıçratmasın 🙏

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, Ender yazdı:

Herkese Merhaba Dostlar;

Hayırlı olsun hocam, güle güle kullanın. 

Tebdil-i jantta ferahlık vardır. :)

Kendini göstermediğini düşündüğüm için siyah jantları pek sevmesem de wrc sevdiğim bir jant ve sadece kaliper kapağı bile jantı göstermeye yetmiş bence. :like:

Çok kollu jantın da ayrı bir albenisi var, nice güzel jantlara hocam...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Ender 41 kere 🧿 diyeyim... hayırlı uğurlu olsun...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Değerli Yorumlarınız için Çok Teşekkürler Dostlar.

Daha önce de sıralama yapmıştım  Golf için ilk 3 Jant Seçeneklerimi 1. Pretoria 2 Durban 3 Sebring....... Sonrasında Cadiz WRC şeklinde devam etmekteydi. ilk 4 ünü çokça tecrübe ettiğim için sırası gelmişti WRC modelinin. Hem Bu seneninde modası Siyah olunca neden denemeyeyim dedim kendime ve Yarış mavisi olan  arcın rangi ile de Çok da sırıtmadığını hatta belli bakış açılarıyla çok da uyumlu olduğunu düşünür oldum. Ama pretoria lara hangi açıdan bakarsan bak o efsane duruşu 1. sırada tutarım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, metinkar yazdı:

@Ender 41 kere 🧿 diyeyim... hayırlı uğurlu olsun...

Çok Teşekkür Ederim Metin Hocam.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun abi.. Kazasız belasız keyifli sürüşler..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, BG2017 yazdı:

Hayırlı olsun abi.. Kazasız belasız keyifli sürüşler..

Teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Buda Halef & Selef Bakışması olsa gerek B)

20200529_122022.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gönderildi: (düzenlendi)

@EnderMükemmel tespit panaromic 360 derece nerden bakarsan bak pretoria lar fix 10 numara.

Bu wrc lere bakınca zoomlu / zoomsuz/ yandan / çapraz/ tersten/ düzden / cepheden bende bazen takılmalar oldu.

Yeni bir jant modeli öğrenmis oldum.

Nette gezerken şunlarda dikkatimi cekti

IMG_20200529_235644.png

tarihinde Savatage tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hayırlı olsun , unutmamanız için kaskoya işletmeyi unutmyalaım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Ender hocam hayırlı olsun. Fotoğrafa çok bakınca lastik kokusu geliyor. :sofor:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: KaiZeN
      Arkadaşlar merhaba,

Uzun süredir almayı planladığım ve sonunda aldığım carbon collective platinum wheels in ilk katını uyguladım. Normalde 2 saat sonra ikinci katı uygulayın diyor tabi saat 1 i geçince ve yarın işe gitmek zorunda olunca artık yarın akşama uygularım ikinci katı.

Lastik jantları taşımak ve bir yerden bir yere götürmek bildiğiniz zulüm. Belim bildiğiniz koptu. Apartman hardiyasından eve çıkardım ve direk küvete teker teker aldım. Doğru düzgün ben yıkanmamışımdır bu banyoda ebeveyn banyosu gibi bir kolaylık olduğundan 

Yıkamadaki ekipmanlarımız ve kirli hallerimizden birkaç foto alalım,

Demirtozu temizleyicisi flowey r10 u denedim güzel iş çıkardı ve hızlı çalıştı. Jantları yaklaşık 1.5 yıldır kullanmıyordum ve hiç demirtozu temizleyici yüzü görmemişti.

Lastiklere 1:1 sulandırılmış ceviz ve mothers ın davlumbaz fırçasını kullandım. Ayrı bir lastik fırçam olmadığı için.

Jantlar epeydir kirli kaldığı için demirtozu temizleyici ve tazyiksiz suyla tam kirler çıkmadı ama epey yumuşamıştı dokunduğumda gidiyordu yine de flowey R1 1:3 sulandırıp, wheel woolies fırçayla kalan kirleri de aldım. Bu arada jant çok kollu olduğu için Büyük boy problem olabilir diye düşünmüştüm aralara girerken ama tam oturdu, güzel temizledi.

Temizleneni güzelce kurulayıp küvetten çıkarıp tam kuruması için balkona aldım.

Ziftler için ve yüzeyi tam olarak hazır hale getirmek için m700 uyguladım. Çok kalıplaşmış ve kalın ziftleri inceltti ama tam sökemedi m700, yine buna da şükür diyelim.

Ve sıra carbon collective platinum wheels e geldi. 4-5 damla ve 1-2 dakika sonra silinmesi gerektiği belirtilmiş. Buraya kadar epey yorulunca ve saatte 12 yi geçince biraz hızlı uygulamaya çalıştım. Ön tarafı ikiye bölüp uygulayıp sildim. Arka tarafı da üçe bölüp uygulayıp sildim. Purestar ve bilt hamber double speed Wax ın yanında gelen bezi kullandım silerken. Bu arada baktım epey az kullanmışım dedim şişeyi görünce acaba dedim yanlışmı uyguladım ama paketin arkasındaki talimatı tekrar okuyunca 8 janta 2 kat uygulamaya yeterli diye belirtiyordu. Bozulmazsa 1-1.5 sene sonra tekrar uygularız 

Ve finallerimiz; ben parlaklığını beğendim, tabi ışık yetersiz balkon olunca. Birde gün ışığında görmek daha iyi olacaktır. 2. Katı uyguladığımda bir güncelleme ve araca takınca da ufak bir güncelleme daha yaparım. Teşekkürler arkadaşlar..

• Yazan: Ender
      Herkese Merhaba Arkadaşlar;
             Lastik seçiminiz sürüş güvenliğinizi önemli ölçüde  etkileyen bir durumdur.  Forum genelinde ki araçlarımızın çoğu 17-18 ebat olduğunu düşündüğümden , 225/ 45 R17 ve  225 /40 R18 Ebatlarını ön plana almıştım.Lastik Tercih ederken nelere dikkat etmeli ? Ne tip lastik kullanmalı ? Lastikten beklentilerimiz nelerdir ? Etiket değerleri neyi ifade ediyor? F&P olarak nerede?  gibi sorulara cevap vermek gerekiyor. Buradan Hareketle içinde bulunduğumuz  Yaz ayları için Lastik Değişimi düşüncesinde olanlar için ( kendim de bakıyorum  )  biraz araştırma yaptım. Son Yıllarda Başarılı olmuş Marka ve Modellerin çoğunu biliyor olsak da bu marka ve modellerin kendi aralarında kıyaslaması da önemli olduğu kanısındayım. Lakin Forumumuz da 2-3 lastik çeşidi  arasında kalanlar bolca olup bu durumu çözmek adına Konular da açılmıştı. ADAC  bize bu konuda  Bağımsız ,doğru ve objektif Fikirler verebilecek Geniş kapsamlı 2020 Yaz Lastikleri Test verilerinin Faydalı bulduğumu ifade ederek,bilgileri ve test verilerini sizlerle  paylaşmak isterim.Aynı kategoride farklı test çalışmalarının sonuçları olarak da mevcut. Kışlık ,Yazlık, 4 mevsim, Suv vb Lastik testleri gibi.
             Sizlerinde Tecrübe ettiğiniz, Kullanmaktan Memnuniyet duyduğunuz Lastik ve Modelleriyle de Konumuza katkıda bulunarak  daha kapsamlı bir hale gelecektir.Bu sayede Lastik Tercihi adına bir Ana konu Görevi de üstlenmiş oluruz. Ayrıca bir alkışı hak eden Maxxis Victra Sport 5i de unutmayalım.
      Daha fazla Bilgiler için Aşağıya  Resim ve Linkleri Bırakıyorum . Herkese Keyifli Forumlar Dilerim.
      ADAC 2020 Yaz Lastiklerin Test Verileri; https://tiresvote.com/articles/adac-2020-uhp-summer-tire-test-r18/
      İlk 3 sıra ( Continental PremiumContact 6 Vs. Michelin Pilot Sport 4 Vs. GoodYear Eagle F1 Asymmetric 5)  arasında kıyaslaması. https://www.lastikavcisi.com/vs/continental-premiumcontact-6/michelin-pilot-sport-4/goodyear-eagle-f1-asymmetric-5/

https://tiresvote.com/articles/adac-2020-uhp-summer-tire-test-r18/

Ürün Adı:  Adaptif Hız Sabitlemeli Direksiyon Tuş .Takımı ( ACC ve Wiev Tuşlu) 
      Detaylar:   VW Grubu araçlara ait Direksiyon Kontrol Ünitesidir. Sıfır ürün Temiz ve Sorunsuzdur 
                         Parça Kodu 5G0.959442.AE 
      Fiyat:  600 TL 
      https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-vw-acc-li-direksiyon-tus-takimi-5g0.959.442.ae-818627155/detay/
      Fotoğraf:  

Herkese Merhaba Dostlar;
       *Aracımı Satma Düşüncesindeyim. Kararımı netleşirse eğer İlana koymak adına, kendimce belirlemeye çalıştığım 3 aşağı 5 yukarı bir Rakam var kafamda.  Fakat bu konuyu da sizlerle paylaşmak istedim.
       **Forum takipçilerimiz arasında bir fiyatlama çalışması yapmak ve Ederi-Değeri konusunda fikirlerinizi merak ediyorum doğrusu.
      ***Son zamanlarda ilanlarda Piyasanın yukarı yönlü olmasından kaynaklı fahiş fiyatları görmeye başladık  doğru bulmadık ve  birlikte eleştirdik. 
      ****Aracımı, Objektif ve Gerçekçi Fiyat değerlemesi olması açısından Siz değerli Üyelerimizin; Golftutkunu, Bilinçli ve Piyasaya Hakim sayılabilecek  tecrübeleriniz olduğu kanısındayım.
      Haydi Hep beraber bir Fiyat Bulalım !
      Aracımızın bilgileri;

1,4 TSI 125 hp Highline  DSG 02 /12/ 2017 Trafik çıkışlı 35.700 km de
      Opsiyon listesi ise;
      1-R line Dış Paket
      2-Panaromik Cam tavan
      3-Yarış Mavisi Metalik Renk
      4-Spor Süspansiyon ve 18 ' Sebring Jantlar ve Yer tasarruflu   Stepne  
      5-Keylees Go Anahtarsız Çalıştırma ve Açma&Kapama
      6-Dyno Duo 8 hoparlör  400 watt Ses Sistemi
      7-PLA 3.0 Yatay ve dikey Park Etme, Parktan Çıkma özelliği, Manevra Frenleme Özelliği
      8-App Connect Aktif ( Car Play Android Auto- Mirrolink ) 
      9-Sürüş Modu(5 Seçenekli)
      10-Lastik Kontrol Ünitesi
      11-Progresif R-Line Spor Direksiyon Simidi
      12-ESC Kontrol Tuşlu  Ünite
      13-Geri Görüş Kamerası
      14-Alarm Buzzer Güvenlik ( DWA Korna Siren)
      15-Isıtmalı koltuklar ve Isıtmalı Far yıkama ( Kış Paketi)
      16-Kablosuz Şarj Özelliği ( Akıllı Telefonlar için) 
      17- Uzatılmış Garanti
          (Tüm Bunlara Ek olarak ; Boya Koruma , Ön yan camlara Lumar AT 35 Cam filmi , Orijinal Kauçuk Paspas, R line eşik Çıtası, Kapı iç kısım  Mavi şeritleri, R line Pedal Seti, gizli özelliklerin açılması , Kapı içi menteşe korumaları,Vites topuzu Rline Krom uygulaması , Dinamik Ayna Sinyalleri, Gun Metal Ayna Kapakları,Motor Muhafaza Plastiği, Akü Muhafaza Kutusu, A Kaiteli R line özel üretim Yarış mavisi renkte  Kaliper Kapakları, Araç Rengi Anahtar kabı ve aklıma şuanda gelmeyen daha fazlası.)

• Yeni Oluştur...