Golf 7 Vites Önü Çekmece Aydınlatma

Keski benim olsa ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forjust1day

Hocam kapı gözündeki cebe de aydınlatma tavsiye ederim size. 

Çektim fotoğraflarını şimdi. 

Ayak altı aydınlatmalarım kırmızı yansıyor çünkü reflektör içine yaptığım için. 

Tavanlar beyaz Led di söktüm orjinale döndüm, bayağı iyi aydınlatıyordu ama ambiyansı bozuyordu

IMG20200527210647.jpg

IMG20200527210903.jpg

IMG20200527211057.jpg

IMG20200527211029.jpg

IMG20200527210938.jpg

IMG20200527210729.jpg

Hocam bizde zaten kapı cebi aydınlatması var :)  iç aydınlatmada fabrikasyon led olarak yaparsanız göz almaz ve gayet iyi olur .

8ceae3ca28650797816d6fb027caa383.jpg

Kapı tutamacndaki led gözü loş şekilde aydınlatıyor

Arabaya binmeye binmeye unutmuşum ben :D  veya @Kysr038 hocamın fotolarda güçlü aydınlatma olduğu için kendi aracımda yok gibi hatırladım.

7.5 comfortlarda var değil mi kapı gözünde aydınlatma @forjust1day Tuna hocam? :)

Araba duysa beni içeri almayacak. :D

Tutamaçtaki led çok loş kalıyor. Gösterge ile ambiyans(ışıklandırılmış tüm tuşlar, kapı tutamacı ve kapı kolları) parlaklığı ayrı ayrı  ayarlanabilir olsa süper olurdu.Çünkü gösterge çok göz alıyor parlaklığı artırınca.

@forjust1day hocam benim bu ledler çok zayıf yanıyor, yada bana öyle geliyor, ışığı arttırabiliyor muyuz?
Hocam çekim açısından kaynaklanıyor, bende de tutamaçta ışık vardı, oturma pozisyonunda pek göze çarpmıyor, şimdi fotoğrafta görünce hatırladım🤦‍♂🤣

Bu arada on konsol için aliexpress te usb li ışıklarda var, tabii işin içinde emek var o ayrı çok harika olmuş, usb li ışığın dezavantajı konsoldaki usb girişini işgal etmesi, buda kullanılabilirliği düşürüyor. 

Hocamın retrofiti gayet kullanışlı olmuş. Elinize sağlık

Benim aracımda sağ yolcu tarafı tutamaçta ışık yanıyor sol şoför tarafında yanmıyor led mi bozuldu acaba nasıl değiştirebilirim?

Sorun çözüldü.

Çekmeceyi yerinden çıkardım. Yan taraflarında resimde işaretli yerler kayganlığı  azaldığı için takılma oluyor. Biraz yağlayınca düzeldi.Ekli dosyayı görüntüle 33751

Yukarıdaki sorunumla ilgili çözüm sağlamışken,  aydınlatma aklıma geldi ve testlerim sonucu aşağıdaki şekilde kesme biçme ve delme olmadan vites önü eşya gözünü bir mantar led, bir direnç, biraz kablo ile  ayak aydınlatmadan paralel alarak aydınlatmış oldum.

IMG_20200617_214158.jpg

Vites önü eşya gözüne aydınlatma yapan ya da yapmayı düşünenler; 

Eşya gözünün arkasında klima ısıtıcı boruları geçmekte. Tahmin edersiniz ki elinizi yakacak kadar ısınabiliyor.

Ne kadar izole etsek de, aydınlatma kablolarının, ısıtıcı borularına temas etmemesine dikkat etmenizi öneririm.

Geri
Üst Alt