DSG Şanzıman Nasıl Kullanılır - DSG'li Araç Alınır mı?

İyi günler arkadaşlar dsgli bir golf arıza verirse dsgden dolayı ne masraf çıkıyor? Genel olarak iyi niyet garantili ve garantisiz olarak
Geçen sene serviste, mekatronik (komple) 10bintl, kavrama 6bin TL idi. İşçilik hariç.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Manuel vites arabayi dogruduzgun kullanmayi beceremeyen tonla insan var kaldiki dsg yi dumduz eder butipler .var etrAfimda bi yigin insan benim aracim manuel butce icin aldim tercih hakkimi arabaya opsiyon almaktan yana kulladim.ama butcem elverseydi gozukapali dsgyi alirdim.test surusu yaptim bayilmistim.tamamen kullaniciyla alakali oldugunu dusunuyorum.koskoca vw buna care bulamicak sorunlu sanziman uretecek cok komik.arada fabrikasyon sikinti olabilir.baska aksamlarindada sorunlar olabiliyor.ama benim fikrim dsg kronik sorunlu degil kullanici kaynakli.bunuda sadece park ederken degil heran dikkatli kullanmak lazim diye dusunuyorum.

@41HU367 Tamamen katılıyorum. Şanzıman sorunlu çıkmadı ise sonrası tamamen kullanıcıya bağlıdır. Bu şanzıman sürekli trafikte veya yüksek devirde kullanıyorlar. Araç hareket ederken vites değiştirip devam ediyorlar vs. birçok kullanıcı hatası var.

@smhk tek kelimeyle "alınmaz"

Yıllarca manuel kullanmış 6 aydır dsg kullanan birisi olarak yorumum budur, bu yorumu dsg li aracı olan ve aktif olarak tecrübe eden birisi olarak yazıyorum.

@Serkanasn Manuelden sonra DSG'de sizi bu  kadar keskin yorum yapacak kadar memnun etmeyen ne olabilir öğrenebilir miyim? Sormamın sebebi manuele göre hem daha iyi yakıt tüketimi sunuyor hem de daha iyi performans veriyor.

@smhk tam olarak bilmiyorum ama yakıt manuel aracıma göre yaklaşık 2 lt fazla performans konusunda zaten manuel vites olanından da memnundum zaten sürekli S modunda kullanılmazsa baygın bir şekilde düşük devirde gittiği için çok aman aman memnun ettiğini söyleyemem, 27 bin km de aldım şuan 31 bin km de, makyajlı kasa olmasına rağmen vitesi p konumuna alın gibi bilinen bir arızayı şimdiden arada veriyor, durumlar enteresan yani😊

İyi niyete sokmazlarsa orta temizlikte bir golf 4 parası vereceğiz gibi.

@Serkanasn Yakıtın manuelden fazla olması özellikle 2 lt fazla olması imkansız. Ya sürekli performanslı kullanıyorsunuz ya da aracınızda farklı sorunlar var. D modunun amacı en uygun devirde vites atmak zaten, S modunda tepkilerin biraz iyileşmesi ve vitesi geç atması normal. Her modun bir amacı var.

Anlatımınız, ve emeğiniz için teşekkürler hocam, faydalı bir video olmuş, fakat mikrofon olayı biraz kötü olmuş. Ses çok kalitesiz geliyor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Inter61 merhaba kaç model aracınız iyi niyet kaç yıl geçerli bir bilginiz var mı? İyi niyet olmasa nr kadar tutar dı bir bilgilendirme yaptılar mı? 

@smhk manueli kullanır gibi kullanıyorum o sebeple çok yakıyor😊

zaten sorunda burada eğer cenaze arabası modunda kullanırsam zaten az yakar bilmiyorum ki, ama ben pek sevemedim bu otomatik vites meselesini, alıp satarken manuelden daha çok arandığı için aldım, belli bir rakamın üzerine çıkınca manuel satmak sıkıntı oluyor, yoksa seksen sene geçse kullanılacak birşey değil.

@Recep Gül Öncelikle teşekkür ederim ilginiz için. Mikrofon olayının farkındayım ve ekipmanlarımı hemen değiştirdim, yarın yeni video gelecek orada sesin biraz daha iyileştiğini farkedebilirsiniz.

@Serkanasn Manuelden sonra her geçen birdaha bırakamıyor ama sizde farklı bir etki yarattı demekki. ZF 8 ileri kullanan bir araç alın eğer onuda beğenmezseniz siz manuele devam edin hocam :)

2016 hocam avek iyi niyet olmasa 8000bin civari dediler modele gore artiyor fiyat yada azaliyor

Geri
Üst Alt