Aliexpress Alınabilecek Ürünler Listesi 2020

MidlinePlus aracım için Far ve yağmur sensörü aldım 1 ay içinde geldi , 25 lira vergisi çıktı.

Aldıktan sonra fiyatı daha uygun ilanlara da denk geldim ama geçti artık.

Henüz montaj yapmadım ama kumanda kolunu taktım. Orjinaline çok yakın kalitede ama yazılar yamuk duruyor gibi..

Soldaki (Golf7) çinden gelen

Sağdaki 7.5 orjinal comfortline kumanda

Ekli dosyayı görüntüle 35808

TRY 77.76  26%OFF | VW Golf 7 için MK7 VII otomatik far anahtarı + yağmur ışığı silecek sensörü kablo kablo demeti kutusu kasa 81D955547 5GG941431D
https://a.aliexpress.com/_BSJUkH

Sensörü bağlamadan auto da denedim farlar yandı, ama aydınlatma arızası verdi 😂

Sensörü de müsait bir zamanda BCM ye bağlayıp kodlamasını yapacağım. 

Cominghome Leaveinghome için şart olmuştu bana. İç aydınlatmaya paralel olan kodlama ile kullanıyordum ama kapılar açıkken sönmemesinden dolayı aküyü sömürecek korkusu oluyordu hep...

Birkaç gün önce de sis farı seti sipariş ettim, gelince onu da kendim söküp bcm ye bağlama planım var umarım başarabilirim.

TRY 85.65  48%OFF | Sis lambası VW Golf 7 için A7 MK7 2014 2015 2016 2017 2018 araba araba-styling ön tampon sis lambası sis lambası ampuller ve tel
https://a.aliexpress.com/_B13wJR

Comfortline dan eksiğim az kaldı 😁

-16 jantlar (forumda son günlerde en çok tartışılan jantlardan, uyguna dover denk gelir belki 😊)

-ön tampon altı krom çıta ,

-koltukları değişemem 🤦,

-piyano black çerçevelere gerek yok çabuk çiziliyor,

-ön park sensörü ihtiyaç duymuyorum şimdilik...

-Dijital klima 🤔 manuel klima daha kolay kullanılıyor gibi 😁,

-direksiyon tuştakımı olayına online odis kodlamadan dolayı bir türlü niyet edemiyorum
Hocam sensör anahtarını satıcıya yazın ve yanlış basım olduğunu söyleyin. Ben de 2 yıl önce almıştım ve bana da aynı ürün gelmişti. Tam hatırlamıyorum ama ürünün yarı bedelinden biraz daha az iade almıştım. O iadeyi de dispute hakkım olmadığı için almıştım. Dispute hakkım olsaydı muhtemelen ürünün tamamının bedeli geri ödenirdi bana. Çünkü dispute hakkı olmayınca satıcı ile mesajlaşarak çözmeye çalışmıştım. Yani daha zor şekilde. Her ne kadar ürün işlevsel açından sorunsuz olsa da ürün görsellerinde olduğu gibi doğru olan far anahtarı değil farklı basım anahtar gönderilmiş size ve sürekli bunu yapıyor bazı satıcılar. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam sensör anahtarını satıcıya yazın ve yanlış basım olduğunu söyleyin. Ben de 2 yıl önce almıştım ve bana da aynı ürün gelmişti. Tam hatırlamıyorum ama ürünün yarı bedelinden biraz daha az iade almıştım. O iadeyi de dispute hakkım olmadığı için almıştım. Dispute hakkım olsaydı muhtemelen ürünün tamamının bedeli geri ödenirdi bana. Çünkü dispute hakkı olmayınca satıcı ile mesajlaşarak çözmeye çalışmıştım. Yani daha zor şekilde. Her ne kadar ürün işlevsel açından sorunsuz olsa da ürün görsellerinde olduğu gibi doğru olan far anahtarı değil farklı basım anahtar gönderilmiş size ve sürekli bunu yapıyor bazı satıcılar. 
Sağolun Ahmet Hocam

Ürün ilandaki koydukları görselle aynı aslında, orjinal fontların açısını tam ayarlayamamışlar o yüzden eğik görünüyor. Açıkcası çok rahatsız etmedi ama tabi ki farklı...

Sensörün montajını yaptıktan sonra sorunsuz çalıştığına emin olduktan sonra belki 5 - 10 dolarlık kısmi anlaşmazlık açabilirim.

Selamlar,

Ön cama şirket ya da site giriş vb etiketleri yapıştırmayı istemediğimden hgs ile dönüşümlü olarak ayna altına tutturuyorum. Aliexpresste  skodadaki gibi ön cama kart tutucu aparatlar gördüm. Bunları kullanan var mıdır ? Burda satan göremedim, ali expressten almak gerekecek sanırım.

https://tr.aliexpress.com/item/32869995464.html?productId=32869995464

image.png

Selamlar,

Ön cama şirket ya da site giriş vb etiketleri yapıştırmayı istemediğimden hgs ile dönüşümlü olarak ayna altına tutturuyorum. Aliexpresste  skodadaki gibi ön cama kart tutucu aparatlar gördüm. Bunları kullanan var mıdır ? Burda satan göremedim, ali expressten almak gerekecek sanırım.

https://tr.aliexpress.com/item/32869995464.html?productId=32869995464

Ekli dosyayı görüntüle 36449
Yapışkanı sağlam tutarsa ne ala işe yarar birşey gibi görünüyor.

Ama alırken 10 - 15 tane alın eşe dosta dağıtın, zira 3 liralık şeye 16 tl gümrük vergisi çıkacak insan üzülür...

Yapışkanı sağlam tutarsa ne ala işe yarar birşey gibi görünüyor.

Ama alırken 10 - 15 tane alın eşe dosta dağıtın, zira 3 liralık şeye 16 tl gümrük vergisi çıkacak insan üzülür...
10-15 tane alırken de muhtemelen “hoooppp hemşerim bunları satacak mısın, ticari vergi levhanı göster” der devlet haklı olarak.  :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
10-15 tane alırken de muhtemelen “hoooppp hemşerim bunları satacak mısın, ticari vergi levhanı göster” der devlet haklı olarak.  :)  
İçini açıp bakmazlar diye tahmin ediyorum Ahmet Hocam küçük bir paket olacak sonuçta ve elektronik birşey değil plastik malzeme.

Sis farı almıştım Çinliler sarıp sarmalayıp dev gibi iki paket yapmışlar.

Gümrükte merak edip de açmamışlar içini, 22.5 tl den toplam 45 tl vergisini ödedim sadece.

Bunu takarken, yapışkanın belli olmaması için a sütununun kapağını çıkartıp onun altından yapıştırmak daha sağlıklı olur sanki değil mi? Daha orjinal durur diye düşünüyorum, ya da skoda servisten falan bulabilir miyim acaba uyar mı tabi bilemiyorum :)  

@golfiano ben aldım bunlardan sıcağı yiyince plastik esneyip camdan uzaklaşıyor araya koyduğun etiket kağıt herneyse düşüyor. Sonra ikisinin arasınada bir şey sıkıştırıyorsun o zamanda görüntü bozuluyor.

@Golftdi güneşte esnemesi kötüymüş, o zaman orjinal parça almak lazım.

burada anlatılmış orjinal parçanın octaviaya nasıl takıldığı, a sütunundaki vida yerleri bizde de varsa süper olur. paylaştığım başlıkta 2018de avekten 4 TL'ye aldığını yazmış biri, biri de golfe olur mu diye sormuş bu arada, belki burdadır o arkadaş  :)

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=40393

image.png

image.png

Tam aradığım liste ve başlık. Ayrıca linklerinde hepsi çalışıyor. Elinize sağlık

Teşekkürler liste için baya emek verilmiş. Bende bir kaç ürün aldım gelmedi henüz. Plaka aydınlatma ürünü olarak bunu aldım sizce hata mı ettim anlayanlar yorum yapabilir mi. Saygılar 

TRY 82.65  30% İndirim | Orijinal 2 adet OEM ışık plaka LED plaka lambası Fit Passat B7 Golf MK7 Scirocco CC Polo 6R 35D 943 021 A
https://a.aliexpress.com/_dTzIY3S

8 nolu ürünü alıp kullanan var mı? Ben orijinalden yanayım az ışık seviyorum ama bir arkadaşım için sipariş edeceğin. 

Aliexpresste free shipping olayı kalktı mı ya da bana mı ücretli görünüyor hepsi.

Hangi ürüne baksam 40 50 tl civarı kargo ücreti çıkıyor.

Aliexpresste free shipping olayı kalktı mı ya da bana mı ücretli görünüyor hepsi.

Hangi ürüne baksam 40 50 tl civarı kargo ücreti çıkıyor.
Hocam bazı forumlarda okuduğum kadarıyla satıcıyı korumak adına yapılmış bu uygulama. Ücretsiz kargolamalarda ürün gümrükten vs dönünce burada satıcı ve Aliexpress zarar gördüğü için böyle bir uygulama yapılmış olabilir. Ürünlerin çoğunda artık free shipping değil standart shipping görünüyor dediğiniz gibi. 1 dolarlık üründe 4-5 dolar kargo ücreti çıkıyor. 

Geri
Üst Alt