2019 model adblue arizasi

@Ayhan5353 

kısmet, bu işler

biri deli gibi döşemeye yapıştırır gaz pedalını birşey olmaz

diğeri üzerine titrer 5000de DSG ile servis yolu görünür (forumda konusu vardı)

sorun çözülür, keyifle biner inş arkadaşınız

Bu bir arıza değildir. Adblue uyarısıdır. Benim tiguanda 12-13lt civarı alıyor. opetten 15lt lik bidon alıyorum kendim dolduryorum. Eğer kaçak varsa aracın altına akacaktır zaten. 

1-2lt kadar konulduysa uyarı gitmemiştir. adblue deposunu fulleyin. panik yapacak birşey yok. Herşey normal.

@Kubilay Çabuk  Yok hocam kacak varmis. Adblue hortumu delinmis . Servis yetklisii kontrol etti. Benim merak ettigim konu  şu.  Daha once bazi arkadaslar cevap verdi. Adblue azalip uyari verince doldurulmasi gereken miktar yazmazmi

@golfcu91  Yaziyormus hocam.Arkadasta golf var uyari verince doldurulmasi gereken max ve min. Miktar yaziyor. Kullanici arkadaslar konuya daha net cevap verir

Max-min litre yazıyor. Çok azalınca galiba yada menüde dolaşmak lazım, başka yerde yazıyor olabilir. Net hatırlayamadım. 

@golfcu91  Yaziyormus hocam.Arkadasta golf var uyari verince doldurulmasi gereken max ve min. Miktar yaziyor. Kullanici arkadaslar konuya daha net cevap verir
Hocam merhaba,

Bizde de şirket aracı olarak 2019 business passat var. Geçen ay 7 bin km de ilk adblue uyarısını verdi ve yetkili serviste eklemesi yapıldı. Ayrıca dediğiniz gibi adblue uyarısı verirken ayriyeten eklenmesi gererken min ve max miktar da uyarı ekranında çıkıyor. 

Kendi aracım dizel ama bence benzinli araba en iyisi alırken bayilerde 150hp bulamıştım birazda o sebep oldu. O kadar para veriyorsun ıvır zıvır birsürüde iş alıyorsun. Benzinli arabada bişey olsa sök bujiyi sağına soluna bak arızayı bulursun. Dizelde aman Allahım komple sök tek tek kontrol et falan 🙂 Birazda uzun yol yapıyorum diye dizel aldım ama gönlüm hep 150lik TSI da kaldı. İnşallah sorunu hallederler serviste.

Herkes yazmis ekleme yapmak istiyorum.

-Adblue bittiginde motor kitlemekten kasit nedir bilmiyorum ama motora bir zarar falan vermezsiniz. Emisyon degerlerini adbluesiz karsilamayacagi icin yasal olarak ecu calistirmiyor.

-Aracin sifir olmasi bir etken degil, zira bu bir ariza degil. Nasil arabayi bayiden sifir aldiginizda mazot full dolu gelmiyorsa adbluede tam dolu gelmiyor. Kullanan arkadas otobanda uzun sure top speed gitmis muhtemelen biraz fazla tuketim olmus.

-Herkesin dedigi gibi min-max degerini yazar ama bu kadar uyari verince yazmiyor olabilir.

-Kacagin bulunmasina sevindim.

Geri
Üst Alt