Yeni Başlayan Titreme Problemi

Sharks28

Üye
İsim
Alper
Arkadaşlar merhaba.

Geçtiğimiz hafta içi aracın sol aynası aniden yolda giderken titremeye başladı. 120 - 130km hızlarda iyice belli olduğunu farkettim. Otoyolda giderken sadece aynanın değil aracın titrediğini farkettim. Sağ koltukta ve direksiyonda titreme bariz görünüyor ve trimlerde de bu hissediliyor. Yaklaşık 1 ay önce lastik değişimi ve balans ayarı yapılmıştı. Balans bozukluğunun buna sebep olacağını düşünmüyorum. Perşembe gününe bu problemle alakalı servis randevusu aldım. Daha önce böyle bir problem yaşayan arkadaş varsa ve bilgi verirse memnun olurum. Onun haricinde sorunu öğrendiğimde sizinle de paylaşacağım. Bu arada araç kazasız ve servis bakımlı.

Rot Balans ayarı tam olmamış gibi duruyor, bu arada lastikleri 0 mı aldınız ikinci el'mi. lastiklerde de sıkıntı olabilir. 
Lastikler 2. El alınmadı. Kendi kullandığım yazlık lastikler. Bu akşam otoyola çıkıp test edeceğim. Dediğim gibi, bana da öyle geliyor olabilir fakat 2 hafta sürede bunu net anlayacağım.

Upvote 0

@Sharks28Hocam golf aynalarını bilmeyen insan kapatamaz, o kadar sertki kıracağını sanır.

Sizin sol ayna gevşek gibi diyorsanız bilmeyen birisi dengesiz şekilde asıldı ve düz ittirerek kapatmaya çalıştı muhtemelen. Biliyorsunuz bizim aynalar hafif yukarı doğru hareket ile kapanır.

Bu durumda sizin ayna titremesi balans değil de yüksek hızda hava direncinden ötürü sallanıyor olmasın? (120km sonrası biliyorsunuz aynalardan rüzgar sesi gelmeye başlıyor) 

Upvote 0
@Sharks28Hocam golf aynalarını bilmeyen insan kapatamaz, o kadar sertki kıracağını sanır.

Sizin sol ayna gevşek gibi diyorsanız bilmeyen birisi dengesiz şekilde asıldı ve düz ittirerek kapatmaya çalıştı muhtemelen. Biliyorsunuz bizim aynalar hafif yukarı doğru hareket ile kapanır.

Bu durumda sizin ayna titremesi balans değil de yüksek hızda hava direncinden ötürü sallanıyor olmasın? (120km sonrası biliyorsunuz aynalardan rüzgar sesi gelmeye başlıyor) 
Hocam şimdi sol aynanın mekanik olarak yapısı sağlam. Sadece içindeki cam dediğim gibi oynuyor. Galiba düzgün ifade edemedim kusura bakmayın. 

Upvote 0
Hocam sizin sorununuz rot balanstan sonra düzeldi mi bende muzdaribim bu 120-130 km/h hızdan sonra titreme konusundan.

Upvote 0

Geri
Üst Alt