Jump to content

Frkntna

Kurulama havlusu

Recommended Posts

Oluşturuldu: (düzenlendi)

Herkese hayırlı akşamlar öncelikle.

Kullandığınız memnun kaldığınız kurulama bezlerinden tavsiye verir misiniz ? Bir de 440 gsm 1200 gsm gibi ibareler var bunlar nedir?

tarihinde Frkntna tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayırlı akşamlar,
Söylediğiniz ibareler hakkında bir fikrim yok, ancak kullandığım kurulama havlusunu tavsiye edebilirim. Bundan başka havlu kullanmadim aslinda Golf alana kadar arabami kendim yıkamıyordum:D Golfümü yikamaciya vermeye kıyamıyorum.

Linkteki havlu emsallerine göre uygun fiyatlı, emiş gücü iyi sayılır, tüyleri yumuşak, f/p ürünü.

https://urun.n11.com/bez-ve-havlu/valet-pro-kurulama-bezi-gri-drying-cloth-grey-50x80cm-P238344107

Şu ana kadar 4 kere yikama yaptim, bu havlu hakkinda negatif yorumu olan varsa onlari da duymak isterim, gerekirse ben de değiştiririm.

Biraz daha fazla öderseniz, Meguiars ürünlerini kullanan arkadaslarim var oldukca memnunlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kuruluyor hocam. Kaputun üstüne koyup birkac saniye emmesini bekliyorum. Sonra yavaşça sürüklüyorum. Geçtiği yerleri gayet iyi kuruluyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, Hsmpsn yazdı:

Hayırlı akşamlar,
Söylediğiniz ibareler hakkında bir fikrim yok, ancak kullandığım kurulama havlusunu tavsiye edebilirim. Bundan başka havlu kullanmadim aslinda Golf alana kadar arabami kendim yıkamıyordum:D Golfümü yikamaciya vermeye kıyamıyorum.

Linkteki havlu emsallerine göre uygun fiyatlı, emiş gücü iyi sayılır, tüyleri yumuşak, f/p ürünü.

https://urun.n11.com/bez-ve-havlu/valet-pro-kurulama-bezi-gri-drying-cloth-grey-50x80cm-P238344107

Şu ana kadar 4 kere yikama yaptim, bu havlu hakkinda negatif yorumu olan varsa onlari da duymak isterim, gerekirse ben de değiştiririm.

Biraz daha fazla öderseniz, Meguiars ürünlerini kullanan arkadaslarim var oldukca memnunlar.

100TL mi?? Bir bez için fazla değil mi bu ücret

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tek seferde kurulama mevzusu biraz fantaziye kaçıyor, bir kez geçilen yüzeyi gerçekten kuruluyorsa o bez iyidir bence.

Aliexpress üzerinden buna benzer bir bez almıştım, beze bir şişe su dök hepsini emer ama aracı güzel kurulamıyor. Çok yüksek paralar da vermek istemediğim için bez işini akışına bıraktım. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bulursan; 

klin korea,

wizard of gloss blue marlin,

liquit elements black hole

bunları gözün kapalı al, kullanınca çok şaşıracaksın bugüne kadar araba kurulamak işkenceymiş diyeceksin, abartmıyorum gerçekten öyle. Bezleri hiç sıkmadan arabayı komple kuruluyorsun. Videoları var izle youtube da. Biraz pahalılar ama değiyor ben ilkini kullanınca ikinciyi aldım. Araba yıkamak daha zevkli oldu hemde zamandan güçten ciddi tasarruf oldu. Fiyatları 150-200 tl arasında bulmak zor hepsi ithal ürün. Daha ucuz arıyorsan Spark kurulama havlu var üçlüsünü al 80 liraya. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Golftdi klini duydum ama bulamıcam sanırım şu an purestar dublex i araştırıyorum Türkiyede de var o nasıldır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
100TL mi?? Bir bez için fazla değil mi bu ücret

:D hocam ben de öyle düşünüyordum ilk araştırmaya başladığımda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Twisted pile olan tüm bezler aynı işi görür hocam purestar gönül rahatlığıyla tercih edilebilir yani

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
[mention=18329]Hsmpsn[/mention] emicilik konusunda nasıl tek seferde kuruluyor mu

Burda uygulama videosu varmış. Benim anlamadığım adam tüysüz yüzeyle kuruluyor. Ben tüylü yüzüyle kuruluyorum. O mu yanlış yapiyor ben mi :/

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence gereksiz para, BİM'de satılan mikro fiberler gayet iyi. Kirlenince de gönül rahatlığıyla çöpe atabiliyorsunuz. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@tahtelbahir çöpe ata ata inanın geçer bunun fiyatını :) bende onlardan kullanıyordum böyle bi şey almaya karar verdim ve gerek videoları izleyerek gerek kullanıcı yorumlarına dayanarak bim havlularıyla eziyet çekiyoruz bence

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba  Kurulam işlemi özellikle aracını kendisi yıkayanlar için çok önemli bence. Hatta araçta boya koruma veya Seramik kaplama varsa mutlaka kaliteli ürün kullanmak gerekli.

Daha önce  ekteki ürünü kullandım. emiş gücü ve kurulama özelliği son derece güzel eksi yönü ise çok sıkmamamk lazım elbette zamanla özelliğini yavaş yavaş yitiriyo. Şuan jantlarda kullanıyorum artık krulamada pek iyi olmadığından. Yeni Kurulama bezleri deneyimlemek adına bende araştırıyorum. keyifli Forumlar dilerim.

https://www.autoglymturkiye.com/urun/212/professional-instadry

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

3 yıl önce uber blue kurulama havlusu almıştım hala kullanıyorum bazen yetersiz geliyor diye bu sene de gyeon kurulama havlusu aldım ikisi de güzel bez. Gyeon daha güzel twisted pile özelliği var. Aracım siyah olduğu için kendim yıkıyorum benim içinde terapi gibi oluyor çizikler moralimi bozsa da zevk alarak yıkıyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Gökhan Bilgin yazdı:

@Ender abi twisted pile bir ürün al kendine dua edersin bana kullandıktan sonra :)

varmı bir önerin peki. 

Birkaç ürün baktım ama kararsız kaldım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben Detailbox dan bu ürünü aldım noname olup 100 TL. Chemical guys guly mamut takliti. Gayet memnunum tavsiye ederim 

D93E9BFD-3A4E-4684-B410-9B1E92552268.png

9844B21F-E978-44A9-BBD4-85B12936D307.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Ender abi benim şuan kullandığım wizard of gloss blue marlin var ama bu ürünü bulmak şuan zor. Twisted pile tüm ürünler aynıdır o yüzden ulaşılabilecek iki marka var purestar ve work stuff ikisininde ölçülere göre örnekleri var purestar’ı burdan https://www.mikrofibermarket.com

Work stuff burdan temin edebilirsin abi 

https://www.parlatanadamlar.com

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Purestar trendyolda 5 lira daha ucuz aynı satıcının :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...