A3 Sedan da alındı 1.2 dolu golf ile kıyaslama. Golfümü satmaktan vazgeçtim.

dtkorkmaz

Üye
Arkadaşlar dün A3 Sedan ambition ı aldık. Bahsettiğim engelli indirimiyle alındı. Aracı akrabam teslim aldı 700 km uzun yol ve 100 km şehir içi kullanıldı araç.

1.6 dizel otomatik ambition paket.

Hız sabitleyici yok

Arka kol dayama yok

USB girişi yok

Aynalar katlanmıyor

Sunroof yok

Koltuk ısıtma yok

Aux girişi yok

Ön koltuk arkalarında cep yok

+içerden çıkan ekran var

+sürüş profili var (bir fark göremedik)

Açıkçası benim aracımla arasındaki 40 bin tl farka değecek bir özellik göremedik. İç malzeme kalitesi bakımından fark göremedik. Hatta göğüs plastiği biraz sert geldi. Yani A3 değil A5TRİLYON bile olsa donanım olmadıktan sonra araç zevk vermiyor.

0-100 konusundan bahsetmiyorum zaten 1.2 benzinli ile aynı 1.6 dizel.

Daha ayrıntılı sorularınız olursa inceleyip yazarım. Foto da atabilirim.

Sonuç olarak Dolu Golf>Boş A3

@dtkorkmaz hocam öncelikle hayırlı olsun yeni aracınız ama  yazınızın son kısmında  yazan "Dolu Golf>Boş A3" kısmına sesli güldüm çok güzel olmuş :( ' :( '. Ama ne yalan söyleyim haklısınız bende sizin gibi düşünüyorum ve a3ün içi golfe göre çok boş geliyo bana

audi yerine bmw 1 serisi alınır parası olanlar için ama dolu paket olcak

Dolu arabayı her zaman boşa tercih ederim.

Dolu Golf > Boş A3

Dolu Superb > Boş Passat

Dolu Octavia > Boş Golf

gdervisoglu dedi:
Dolu arabayı her zaman boşa tercih ederim.

Dolu Golf > Boş A3

Dolu Superb > Boş Passat

Dolu Octavia > Boş Golf
Hocam aslında octi ile golf arasında pekte fiyat farkı yok :)

Octi bagaj = Golf bagaj + arka koltuk gibi birşey ama :D

dtkorkmaz dedi:
Arkadaşlar dün A3 Sedan ambition ı aldık. Bahsettiğim engelli indirimiyle alındı. Aracı akrabam teslim aldı 700 km uzun yol ve 100 km şehir içi kullanıldı araç.

Hız sabitleyici yok

Arka kol dayama yok

USB girişi yok

Aynalar katlanmıyor

Sunroof yok

Koltuk ısıtma yok

Aux girişi yok

+içerden çıkan ekran var

Açıkçası benim aracımla arasındaki 40 bin tl farka değecek bir özellik göremedik. İç malzeme kalitesi bakımından fark göremedik. Hatta göğüs plastiği biraz sert geldi. Yani A3 değil A5TRİLYON bile olsa donanım olmadıktan sonra araç zevk vermiyor.

Değerli Hocam

Detayları fotoğraflarla desteklenen bir mesaj rica edebilir miyim?

Audi hayali kuranların ama Golf'ü olanların hayalindekinden bile daha iyi bir araca sahip olduklarını gösterebilmek için.

Satmamakla en doğru kararı almışsınız ban kalırsa da.

Hayırlı olsun Audiniz hem de..

İyi günlerde kullanmanızı dilerim

dtkorkmaz dedi:

Hız sabitleyici yok

Arka kol dayama yok

USB girişi yok

Aynalar katlanmıyor

Sunroof yok

Koltuk ısıtma yok

Aux girişi yok

+içerden çıkan ekran var

Ben aynı görüşte değilim şahsen. Boş dolu arabaları fiyatlarıyla kıyaslarken en azından aynı tip - motor-şanzıman tipi  olanları karşılaştırmak gerektiğini düşünüyorum. Geçen ay Golf dizel otomatik - A3 HB dizel otomatik arasında çok büyük fiyat farkları yoktu.

GOLF 7 ---> BMW 1 -----> A3 HB ---> A3 SEDAN ----> GOLF 7  sıralamasında oldu son 5 arabam. Hepsini de uzun süreler kullandım.

Ben eğer bütçem el veriyorsa yine gider A3 HB tercih ederim şahsen. Arasında da bana göre fark var. Neden derseniz malzeme kalitesi farkı, arabanın iç-dış tasarım farkı, müzik sistemi ve teknoloji farkı, konfor farkı, genel olarak arabanın yüksek algı değeri yaratması farkı vs...

Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim bende bir golf kullanıcısıyım,

geçtiğimiz cuma audi a3 sedan full diye tabir edilen ambition sunroof xenon plus advance f1 aydınlanma paketli aracımızı teslim aldık. O gün golf ten indim direk a3 ü müzü teslim aldım. Yani ben kendi fikrimi söylüyorum ; fark bariz var yol tutuş , malzeme kalitesi , sürüş modlarında dinamik modda aracın fırlaması felan, o premium algı vs. Cumartes İstanbuldan Bursa mudanya gezdim geldim , sanırım araca aşık oldum. Ama araç babam ın o başka :- ) ben golf e devam , aracımdan da çok memnunum , ama param olsa audi ye geçmek istertim. Hayır kesinlikle demem.

Teşekkürler.

2266_6a6d70fd5dac3b0db2be899857935f7e0f923da7.jpg

2268_2adc6cfa1a90fb2cb973fc2e96fa021b4dd43130.jpg

2270_1decb01a2b7761a94965e6855d765bf5687914ce.jpg

A3 ün çamurluğundaki ufak kıvrım ne gereksiz olmuş ...ufak bir kazada bile düzeltmek zor olacaktır o kısmı.

Hk80 dedi:
A3 ün çamurluğundaki ufak kıvrım ne gereksiz olmuş ...ufak bir kazada bile düzeltmek zor olacaktır o kısmı.
Değerli Hocam;

Bu Kendinden "Lip"li ;)

Bugün bu aracı incelerken aynı cümleyi içimden ben de kurdum.

Haklısınız en fazla hasar görecek noktada..

Her park esnasında kaldırım veya demir borular kabus gibi olur.

Öne de kamera iyi olurdu aslında.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Golf'ü tanıyıp araştırıp iyice özümsedikten sonra geçen hafta sonu önce Golf'e sonra BMW 3 serisine gittim içine oturdum. Hava ve albeni olarak tabii ki BMW320'yi seçtim ama bence 3 serisi ve 1 serisi arasında malzeme kalitesi farkı yok. Ben Golf'ün iç malzeme kalitesini daha çok beğendim. Naçizane görüşüm budur.

Golf fanatiği falan değilim, bu arabayı alıcam diye de böyle bir yorum yapmadım. Yanılıyor da olabilirim düşüncemi paylaşmak istedim.

Ama o BMW'nin içindeki kırmızı çizgi yok mu of of of beni benden aldı. Çok spor çok havalı bir araba.

Dünde Eskişehir yolundaki Hasmer'e uğradım, hayalimdeki araç olan Mercedes E250 midir e270 midir ona baktım, Tek kapılı olanı ama.

Haaa bu merso daki iç kaliteyi gördükten sonra BMW'nin hiç şansı yok. :)

274 bin fiyatı vardı. Dedim şu arabayı şurdan alıp eve gitmek var. =)

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Orhan Hoca  büyük konuşmayın. Yarın öbür gün mercedes bmw alırsınız, demedi demeyin :)

Geri
Üst Alt