%30 ek gümrük vergisi

İnsanımızda da yönetimde de kabahat var, bugün tarımda böyle bir duruma gelindi ise bundan üreticinin de devletin de payı vardır.
Üretim için devletten hibe alıp o parayla gidip ev, araba alan adam ithal mala muhtaçtır. Onlara acımam da, bu gemi batarsa hepimiz boğulacağız insan ona üzülüyor.
Sorsan, "devlet denetlesin banane" der. Yahu kardeşim tabii ki devlet de denetim mekanizmasını sağlam kurup çalıştırmak zorunda da sen dost musun düşman mı? Neden desteği suistimal ediyorsun?

Üretimi azaltan şey sadece maddiyat da değil bence, köylü insan şehir hayatına özeniyor otla gübreyle uğraşmak istemiyor artık bir kısmı. Biz şehirden kaçmaya çalışıyoruz, onlar köyden.

İthal mala karşı değilim, çünkü stokçu zihniyete sahip üreticilerimiz var. Keşke gerek kalmasa, dışardan hiçbir şey almasak ama böyle insanları barındırdığımız sürece ürettiğimiz ürünlerin de ithaline muhtacız.
İmzamı atıyorum altına, ağzına sağlık hocam.

Üretim üretim üretim

Saman ithal ediyoruz, büyük baş hayvan ithal ediyoruz. O zaman milli içeceğimiz nasıl ayran oluyor? 

Beton sevdasından vazgeçilmeli, bilim kurulu gibi ekonomi kurulu oluşturulmalı. 

Yaklaşık 2 sene önce bu forumda gene böyle bir konuda fikirlerimi belirtmiştim sizler gibi, silvershadow hocam silinmeyecek 1 uyarı puanı vermişti :) Canı sağolsun valla ama profilime her girdiğimde gözüme batıyor :D

Tam bir cümle yazayım diyorum başka bir sürü sorunlar aklıma geliyor vazgeçiyorum. Yazmakla bitmez. İyilik güzellik dışında her türlü olumsuzluklar karşımızda ve sırası geldikçe dağ gibi önümüzde belirecek.

Gelecekte Araç piyasası hakkında ise şu videoyu izlemekte fayda var.

Sadece golf arabası yazması konunun akışını değiştirir 🤣 gerisine alıştık artık alışmaya da alışsın artık 

Yazıp yazıp siliyorum. Çünkü ne yazsam da bu kifayetsiz "şahıs" için değmeyecek. Ekstra belki de kendimce yorumladığım durumdan dolayı forumdan kalbini istemeden de kırmış olacağım arkadaşlar olacaktı. O yüzden az ve öz olarak; bizim oralarda bir tabir vardır "Yezid!" diye. Bu malum "şahıs" da tam olarak yezid! işte. Bir fotoğraf var ki gariban emektar işçilerle arasında 500 metre olan, işte bu padişahlık, bu kibir! her şeyin özeti. Neyse çok uzatmayayım..

@agacmalzeme Sözlerime eskilerin bir lafı ile başlayıp bitirmek istiyorum. “Bunlar daha iyi günlerimiz.” dostlar. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun özellikle bu süreçte ticaret yapan arkadaşlar için. Ticari sicil bozulmasının oldukça yüksek oldu bir dönemdeyiz. Bankada çeki yazılan özellikle kobilerin sayısı her geçen gün artıyor.

Üretmen Lazım,

Eğitmek Lazım,

En çok da Çalışmak Lazım Çalmadan Çırpmadan. 

Daha Güzel Yarınlarımızın Olması Dileğiyle. 

Geri
Üst Alt