Golf 7 Detaylı Yalıtım. Bagaj/Kapılar/Kaput

Hocam ölçüyü aldım sanırım o kısım bizde tam 15 mm biraz sıkışınca olabilir diye düşünüyorum ek olarak sakız ile ölçtüm sanırım bu eğilimli fitil ise yarayacak gibi duruyor sıkıntısı ise yapışma dayanıklının yüksek olması gerekmekte aksi takdirde kesme kuvveti yüzeyden ayırabilir diye düşünüyorum. Yine araştırmalara devam nasıl artırılabilir dayanim diye 
Bu fitilin yaninda yapisstirma kuvvetini arttiran 3m primer diye bi sivi gonderiliyormus yani onu surup yapisinca cok kuvvetli yapistigi soyleniyor acilmaz yapisan yerden buyuk.ihtimal diye dusunuyorum

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam ölçüyü aldım sanırım o kısım bizde tam 15 mm biraz sıkışınca olabilir diye düşünüyorum ek olarak sakız ile ölçtüm sanırım bu eğilimli fitil ise yarayacak gibi duruyor sıkıntısı ise yapışma dayanıklının yüksek olması gerekmekte aksi takdirde kesme kuvveti yüzeyden ayırabilir diye düşünüyorum. Yine araştırmalara devam nasıl artırılabilir dayanim diye 
Peki toplamda kac metre fitil almaliyiz acaba saticiya mesaj atmistim 16 17 metre 4 kapiya rahat yeter dedi siz kac metre fitil gidecegini olctunuz mu acaba

Peki toplamda kac metre fitil almaliyiz acaba saticiya mesaj atmistim 16 17 metre 4 kapiya rahat yeter dedi siz kac metre fitil gidecegini olctunuz mu acaba

Hocam ölçtüm evet on kapılar icin 4’er metreden 8 metre arka kapılar icin ise 3 metre 35cm den 6 metre 70cm gidiyor toplamda 14 metre 70cm ölçtüm iyisi mi sanırım 15 metre yetecektir fakat olası yanlış uygulamalar icin 16 metre garanti olacaktır diye düşünüyorum hocam,

Bu fitilin yaninda yapisstirma kuvvetini arttiran 3m primer diye bi sivi gonderiliyormus yani onu surup yapisinca cok kuvvetli yapistigi soyleniyor acilmaz yapisan yerden buyuk.ihtimal diye dusunuyorum

Evet hocam dediğiniz sıvıyı (3M primer) gördüm ondan da alıp uygulamak gerek dediğiniz gibi YouTube da yapıştırmış videosu var herhalde yerinden çıkmaz bir daha. Asagiya onu da bırakıyorum;

@mustik Ne diyorsunuz hocam yapabilir miyiz bu işi geçelim mi siparişleri çünkü biraz maliyetli olacak yada önce 4 metre alıp tek kapıda deneme mi yapsak verimli olacak mi diye?

Evet hocam dediğiniz sıvıyı (3M primer) gördüm ondan da alıp uygulamak gerek dediğiniz gibi YouTube da yapıştırmış videosu var herhalde yerinden çıkmaz bir daha. Asagiya onu da bırakıyorum;
[mention=3715]mustik[/mention] Ne diyorsunuz hocam yapabilir miyiz bu işi geçelim mi siparişleri çünkü biraz maliyetli olacak yada önce 4 metre alıp tek kapıda deneme mi yapsak verimli olacak mi diye?
Yorumlari okudum.internette youtube da herkes memnum kalmis en az yuzde 30 40 ruzgar sesini giderdigini soylemisler a3e baktim bu fitilden var passatda da var golfe de yapilir diye dusunuyorum.sonucta a3 passat daha ust segment diye bu fitiller takilmis demekkki yarari oluyor ben siparis gecmeyi dusunuyorum 17 metre aynen a3 un kapisina fabrikanin uyguladigi gibi uygulama yapacagim

@Kingslayer bu fitilde güzelmiş uygulama yapan arkadaşlarımız olursa kaçlık alalım onu net belirleyelim dileyen yapsın.. ben fitile ince seffaf boru uygulayacaktım buda işimizi görür.

[mention=19224]Kingslayer[/mention] bu fitilde güzelmiş uygulama yapan arkadaşlarımız olursa kaçlık alalım onu net belirleyelim dileyen yapsın.. ben fitile ince seffaf boru uygulayacaktım buda işimizi görür.
Bu fitil.standart tek.boy d fitil diye geciyor urun yani 15mm genislik 11mm yukseklik olan alinmali olctuk tam olarak.uyuyor megane 4 formlarinda da megane 4 e uygulanmis youtube de megane 4 kapi fitili ruzgar sesi diye yazinca uygulanmis hali falan var ordan bakilabilir

Akıl vermek gibi olmasın yapacak uggulayacak herked yazarsa alımda indirim sağlanabilir. Metresi sanırım 13 kusur lira. 10 liraya çekilebilir diye düşünüyorum. Ben kararsızım almak kısmında ama denemek de istiyorum esasen

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Akıl vermek gibi olmasın yapacak uggulayacak herked yazarsa alımda indirim sağlanabilir. Metresi sanırım 13 kusur lira. 10 liraya çekilebilir diye düşünüyorum. Ben kararsızım almak kısmında ama denemek de istiyorum esasen

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kesinlikle katılıyorum hocam benimde aklımdan geçmişti. İsterseniz bir ulaşıp soralım 3 kişi var toplam yaklaşık 45 metre olacak indirim yapılabilir mi diye? Benim aklımda sadece yapışma kuvveti ile alakalı soru işareti var yoksa uygulanabilir, boyut olarak bizim kapı dış kısmına sıkışacaktır. İse yarayacağını düşünüyorum. Sonuçta golf 5 te olan parça bizim aracımızda maalesef yok :/ . 

Diger yandan aşağıdaki linkteki uygulanmadan anlaşılacağı gibi golf 6 için uygulanmış hali mevcut.

https://m.facebook.com/photo.php?fbid=1157583094338508&id=965701233526696&set=a.1102434283186723&source=43&refid=13&__tn__=%2B%3D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracı söktüm yalıtım işleri bitsin fitil işenede el atarım  :D  

Bu arada arka kapıları söktüm höparlör percinliydi onlarıda söktüm takarken akıllı somun vidalarla takarım dert değilde birçok kişinin başına gelen şu kapının içe su verme olayı alt tarafta 2 tane tahliye oluğu var tıkanmış ilginçtir kapıdanda balmumu çıktı bağajdakinden bunlar aracı mumluyor sanırım içine akıyor arkadaşlar :D  bayağı temizledim çoğu gitti zor çıkıyor lanet herkes kapının altındaki deliklere bakmalı içerdeki mum gibi malzeme eriyor sıçrıyor..

20200525_164538.jpg

20200525_172423.jpg

20200525_174510.jpg

20200525_172417.jpg

20200523_191053.jpg

Hoparlörün arkasında  yalıtım yok bass lı parçalarda sesin %30 kadarı kapının dışına yansıyor ve kapı sacı saçma sapan sesler çıkarıyor standart 16cm höparlör de bile büyük kayıp var. Kapıya 2 tane küçük malzeme yapıştırılmış oda sert işe yaramıyor.. 

Ankarada oto ses yalıtım malzemesi toptancısı varmıdır.. Ctk ve sound magus ikilisini uygulayacağım kritik yerlere  bazı yerlere de bitüself yoksa bayağı tutacak :D

20200525_174504.jpg

@Kingslayer Evet  15 metre kadar  200 tl lerde rakam yapıyor.  etkisi muhakak olacaktır. Doğru uygulanırsa yer olarak.  bu hafta içi  ankarada  bu işi yapan bir yer bulabilirsem fitili ve alternatif izolasyon ürünlerine bakacağım .. o arada belki toptancı bulabilirim.  :D

@rager007 Hocam öncelikle emekleriniz gerçekten takdire sayan denilebilir gerçekten ses konusunda isin hakkını veriyorsunuz. @beratx hocanın da belirttiği üzere satıcı ile n11 üzerindeki whatsapp telefon hattından irtibata geçtim, forumdan arkadaşlar var diye büyük meblağ alım yapılacak diye, bakalım nasıl bir geri dönüş olacak? 

Sizde eğer hafta içi uğraşacaksanız hocam buraya haberdar ederseniz bende fitil isine talibim çünkü kesin yaptıracağım ama olmuşken kaliteli uzun ömürlü olsun istiyorum açıkçası. Yine arkadaşımın A3 teki nereye konumlanmış nasıl yapıya sahip boyutları nedir bir incelerim bende hafta içi. Buradan detaylı A3 kapı üzerindeki fitil resimlerini paylaşırım.

@Kingslayer teşekkürler tamamdır fitiller nerelere uygulanmış ve kalınlığı nedir orjinalin yazarsan süper olur resimlere bakıp aynı şekilde uygularız hafta içi gezip bakacagım 

@rager007 Hocam öncelikle emekleriniz gerçekten takdire sayan denilebilir gerçekten ses konusunda isin hakkını veriyorsunuz. @beratx hocanın da belirttiği üzere satıcı ile n11 üzerindeki whatsapp telefon hattından irtibata geçtim, forumdan arkadaşlar var diye büyük meblağ alım yapılacak diye, bakalım nasıl bir geri dönüş olacak? 

Sizde eğer hafta içi uğraşacaksanız hocam buraya haberdar ederseniz bende fitil isine talibim çünkü kesin yaptıracağım ama olmuşken kaliteli uzun ömürlü olsun istiyorum açıkçası. Yine arkadaşımın A3 teki nereye konumlanmış nasıl yapıya sahip boyutları nedir bir incelerim bende hafta içi. Buradan detaylı A3 kapı üzerindeki fitil resimlerini paylaşırım.

@rager007 kardeş benim anlamadığım bu ürünün adı ne nerede satılır ve alınca saca nasıl yapıştırdın 😄 açıklık getirirsen bizde alıp yapalım veya İstanbul'da oturuyosan bize de yardımcı ol görüşelim anlat 

Geri
Üst Alt