sunroof yardım

derici79

Yeni Üye
İsim
ünsal
aracıma hatalı kodlama sebebiyle başka bir arabanın kodunu attık düzeldi fakat diğer arabada sunroff yoktu ve su an sunroofum acılıp kapanmıyor ne yapmam gerekir

Öncelikle Geçmiş olsun bu tür durumlarda diğer aracında aynı özellikleri taşıması gerektiğini göz önünde bulundurmak lazım.

Çözüm;

Vcds veya varsa obdeleven ile tekrar kodlamanız gerekiyor hocam. 

Veya işe yararmı emin değilim hocam ama bide bunu deneyin isterseniz. 

Denemek isterseniz sunroof un vcdskanal  kodlaması burada.Sunroof la ilgili ayarlar bu kısımda. 

@Recep Gül Hocam başka araçtan kodlama almak nasıl oluyor? Şöyle açayım konuyu, bugün bir Leon'da enstrümanlar kısmında 'incorrectly code' hatası aldım ve bu hata silinmiyor. O kanalı sıfırlama şansımız var mıdır? Yoksa aynı özelliklerdeki diğer bir araçtaki Long Coding kısmını alıp hatalı kodlama uyarısı alan aracın long coding kısmına yazmamız sorunu çözer mi?

Öyle yaparsanız işin içinden çıkamazsınız. Denemeyin bile. Bazı kanallar kodlamayı kabul etmeyebilir. Keşke yedek alsaydınız. En olmadı online olarak kodlamayı çekebilirsiniz.odis olan biryerde. Bunu kimse bedava da yapmaz ama tedbiri elden bırakmamak lazım.

@derici79 hocam okudum okudum okudum anlamadim. Cahilligime ver nereyi kodladin da calismadi arabanİz ne highline comfort line 7 yada 7,5. En azindan belki ayni opsiyonlarda araci olan yedek yollar. Long codingmi kodladiniz adaptasyonmu.

@İlker34 Teşekkürler hocam. Aslında durumu şöyle özetleyeyim, hayalet göstergede kodlama yaptım, Cupra logosu, sport gösterge vs. Yakıt göstergesinde de değiişiklik yapınca Long Coding kısmında Sensör seviyesi için 'too high' uyarısı aldım. Sonrasında ise yakıt göstergesi çalışmadı ve 'Servis' uyarısı verdi. İlk defe başıma geldi bu durum

aracıma hatalı kodlama sebebiyle başka bir arabanın kodunu attık düzeldi fakat diğer arabada sunroff yoktu ve su an sunroofum acılıp kapanmıyor ne yapmam gerekir
Hep derim, bir işlem yapmadan önce orjinalinin yedeği alınmalıdır diye. bazı çok bilmişler uğraşmamak için gerek yok diyor.(alınabiliyorsa beynin bile bir yedeği alınmalı diyorum)

kadran modülünde kodlama yaparken merkez kontrol ünitesine neden yedek yüklediniz ? yada yedeği nasıl yüklediniz ?  yaptığınız işlemleri detaylı anlatırsanız yardımcı olabiliriz . 

@Recep Gül Hocam başka araçtan kodlama almak nasıl oluyor? Şöyle açayım konuyu, bugün bir Leon'da enstrümanlar kısmında 'incorrectly code' hatası aldım ve bu hata silinmiyor. O kanalı sıfırlama şansımız var mıdır? Yoksa aynı özelliklerdeki diğer bir araçtaki Long Coding kısmını alıp hatalı kodlama uyarısı alan aracın long coding kısmına yazmamız sorunu çözer mi?
Kodlaması alınacak aracın taraması yapılır, taramadan sonra bir log  oluşturur bilgisayar. O log dosyasındaki bilgiler hatalar vs yer alır. O listedeki kanalların da coding yazan yerlerinde ki kodlar o aracın o anda var olan ayarlarıdır. (Counter strike oynadıysanız eğer, CFG (config) dosyasıda diyebiliriz)

Atıyorum 09 cent elektriğin kodunu aldınız başka bir araca uyguladınız, size olduğu gibi kodun alındığı araçta hatasıyla birlikte almış olursunuz. 

Sizde sunroofsuz bir araçtan bu işlemi yaptığınız için sizin aracınızın beynine sunroof yok olarak kayıt etmiş oldunuz.. 

Eğer bir sorun/hata silinmiyorsa silmek için siz uğraşmayın hocam, yetkili bir yere götürmeniz daha fazla dibe batmanızı önlemiş olur. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Recep Gül Hocam konuyu açan arkadaşla benim durumum aynı değil. Konuda 'başka bir araçtan kod alma' kısmı olduğu için başıma gelen bir durumla alakalı bilgi almak istemiştim. Çok teşekkürler yanıtınız için

Geri
Üst Alt