Çekiş düşük

Bjk40

Yeni Üye
İsim
Vatan40
Arkdaslar golf 6 1.2 tsi  2011 model  aracım var . 

Araba bazen gaz yemiyor . Zar zor 120 km yapıyor başka da yapmıyor.  Çok yavaş şekilde hızlanıyor,  sanko turbosuz araba gibi .  Araba giderken bu sorunu hissettiğimde gaz yemediginde,  vitesi boşa  alıp motoru kapatıp tekrar kontak ile marşa basıyorum araba normale dönüyor canavar oluyor uçuyor  180  200 km hız anında yapıyor.  Sorun ne ? Bilgisayara bağladığimda  hata görünmüyor sorunu bilen var mı? 

@slck  kardeşim niye  yalan söyleyim. Avrupada yaşıyorum,  her yıl turkiyeye arabayla geliyorum. Geçen yaz 1.2 golf 6 ile geldim.  Ayrıca 24 saat git demisim ve inanmamışsın  :) hollanda  ankara 3450 km  36 saatte geliyorum  durmuyorum.  Depodan depoya duruyorum. Sen kendine soforlugune güveniyorsan dayanırım diyorsan sende sürersin.  Ayrıca bir tek ben değilim durmadan turkiyeye 3400   km süren.  Çok insan var durmadan gelen.  Biraz araştır kardeşim google felan 1.2 golf 6 var mı yok  mu çünkü sen bana inanmıyorsun    :)

Upvote 0
Avrupa da golf 6 kasada 1.2tsi mevcut, 86 ve 105ps olarak iki versiyonu var. 

Türkiye ye ise tam kasa değişiminden sonra, mk 7 ile geldi. (zaten kısa sürdü ve bitirildi.) 

Normalde Türkiye için de golf 7.5 da 1.5tsi gelmeyip direk golf 8 ile gelecek deniliyordu ancak mk7.5 son yılında getirdiler. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Ayni sorun l200 aracimizda basimiza geldi,turbo basinc sensoru arizaliydi,turbo yokmus gibi gitmiyordu gaz yemiyordu degisince duzeldi

Upvote 0
Motortalk.de sitesinde var 1.2 tsi. yardım isteyen bir başlık okudum. site Almanca. Lisede Almanca yabancı dilimizdi. Hepsini olmasa da metni ufak tefek anladım. 1.2 tsi Golt 6 Almanya'da var. 

Upvote 0

Geri
Üst Alt