Jump to content

capadocciali

Üye
 • İçerik sayısı

  7
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

7

capadocciali Hakkında

 • Derece
  Yeni üye

Bilgiler

 • İsim
  Ali
 • Yaşadığım Yer
  Sakarya

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Geçmiş olsun. Hoşgeldiniz.
 2. capadocciali

  Enjektör Maceramız

  @Ender teşekkür ederim ilginiz için. Olayın bu kadar uzamasına sebep olan aslında bana sunulan fiyatların yüksek gelmesi olmuştu. Nakite sıkışık olmasam en masraflı tamir olan KÜLBÜTOR Kapağını değiştirme işlemini yaptırırdım. Lakin şükür ki, garip bir şekilde olabilecek en ucuz masrafla kurtulmuş oldum. Bu sorunu değişik forumlarda okudum "enjektör diplerinde birikme sorunu" başlığı altında. bir parça katkım olduysa ne mutlu.
 3. capadocciali

  Enjektör Maceramız

  tgun89 sağolun. Enjektör bakımı ve tamiri yapan dükkanlar Pompacı olarak geçiyor sanayide. Ben de tam hakim değilim lakin enjektör için gittiğim ustaların hepsi dükkan levhalarında Pompacı unvanını kullanıyor.
 4. Arkadaşlar merhaba. Hepinize kazasız belasız sürüşler diliyorum. Ekspertiz firması aracımızı alırken( Enjektörler aşırı mazot kaçırıyor Acil Servis!) Uyarısını rapora yazmış, aldığım yere güvendiğim için baktırma gereği duymamıştım. Birgün merak ettim plastik kapağı kaldırdım. Enjektör diplerinde birikmiş siyah sıvı var. Üst komşum Tırcıdır. Bana ; "Hocam enjektörler yağ kaçırıyor "dedi. 3 farklı Vw özel servisine götürdüm hepsi Yağ kaçırıyor dedi. Ve asıl garip olan VW yetkili servisi de yağ kaçırıyor," KÜLBUTOR KAPAĞİ Valf vazifesi görür dikkat edin" dedi. Ve bütün bu VW servisleri yağ kaçırıyor dediler. Bir ozel servis Yağ Keçeleri değişecek dedi. Diğerlerinin hepsi kesin çözüm KÜLBÜTOR KAPAĞI değişecek dediler. Pompacılara gösterdim. 3 pompacı mazot, 2 pompacı yağ dedi. Mazot diyen Pompacılardan 2 tanesi "bakım yapılacak enjektörler sökülecek" dedi. Mazot diyen en son pompacıya güvendim. Arızanın, ENJEKTÖR MAZOT GERİ DÖNÜŞ HORTUMUNDA olduğunu söyledi. Bir Ustaya gönderdi Usta baktı değiştirelim dedi ve Bosch marka bir hortum taktı. Şimdi araç maşallah temizlendi. Çok şükür. Kaçırma da yapmıyor artık. Beni üzen durum şu oldu biz kime güveneceğiz eğer VW özel ve yetkili servislerine güvenemeyeceksek. En son gittiğim Pompacıya işyerinden bir arkadaşın tavsiyesi ve aracılığıyla gittim. Acaba diyorum , tanıdık olunca sorunu bulmaya daha da bir özen mi gösteriyorlar ??! Umarım faydalı bir yorum olmuştur. Teşekkür ederim.
 5. capadocciali

  Çekiş düşük

  Motortalk.de sitesinde var 1.2 tsi. yardım isteyen bir başlık okudum. site Almanca. Lisede Almanca yabancı dilimizdi. Hepsini olmasa da metni ufak tefek anladım. 1.2 tsi Golt 6 Almanya'da var.
 6. capadocciali

  Ben Kimim? / Tanışma Konusu

  Herkese Merhaba. Yaklaşık 2 ay kadar önce Golf 6 nasip oldu. Herkese kazasız belasız günler dilerim. Emeğinize sağlık gayet güzel bilgiler paylaşılıyor. Forumun kurulmasina vesile olan ve foruma katkı sağlayan herkese teşekkürler.
 7. capadocciali

  Comfortline TDI'ım

  @mehmetmert Merhabalar, Ben de Nevşehir/ Ürgüp/Aksalur'luyum.
×
×
 • Yeni Oluştur...