Jump to content

2014 1.6 TDI Golf 7 Baskı Balata Değişimi LUK

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba,

Herkese sağlıklı günler.

2014 Golf 7 Midline Plus 66 Motot Gücü LUK marka baskı balata setini ustadan fiyat aldım işcilik dahil 1600₺ dedi sizce fiyat uygun mu?  Yada istanbul’da önerebileceğiniz uygun fiyata yapan usta var mı?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 18
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Şanzımanın koduna göre LUK veya Sachs marka çıkıyor., takacağı parçanın orjinal olduğundan emin olun.!!  Servisten de fiyat alınız., aracınız 6 yaşında., serviste yedek parça ve işçilikte %25 ind

Araçtan çıkanla aynı marka olması tavsiye ediliyor genelde. Ruhsatta yer alan bilgilerle de kontrol ettirebilirsiniz. İçinize sinmezse birden fazla yerden sordurun. Hatta size verilecek parçanın kodun

+200 lira sanki biraz fazla gibi! 1400 idealidir bence 960-1000 lira civarındaki Luk Baskı balata seti icin  400 lira civarında bir işçilik tarifesi oluyor sanayi ortamlarında  Mesela t

Konudaki görseller

13 dakika önce, ibragah yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

Herkese sağlıklı günler.

2014 Golf 7 Midline Plus 66 Motot Gücü LUK marka baskı balata setini ustadan fiyat aldım işcilik dahil 1600₺ dedi sizce fiyat uygun mu?  Yada istanbul’da önerebileceğiniz uygun fiyata yapan usta var mı?

Şanzımanın koduna göre LUK veya Sachs marka çıkıyor., takacağı parçanın orjinal olduğundan emin olun.!! 

Servisten de fiyat alınız., aracınız 6 yaşında., serviste yedek parça ve işçilikte %25 indirim yapıyorlar., 7 yaşında olsaydı %30 olurdu https://binekarac.vw.com.tr/tr/kampanyalar/Zubizu-Servis-Kampanyasi.html 

Bu arada size tavsiyem araca uzun süre kullanıcaksanız, şanzımanın sağlığı açısından volantı da değiştirmenizi şiddetle öneririm.. O kadar işçilik ödeyeceksiniz, şanzıman aşşağıya inecek  volant tıda değiştirin tam olsun., 

Sanayide abii volanta zımpara yaparız, taşlama yaparız., değişmene gerek yok idare derler.,

debriyaj balatası ve baskı diski değişiyor., fakat debriyaj baskısının diğer tarafı volant ile temas halindedir., volant ta aşınan bir parçadır, disk yüzeyi aşınır., mekanik bir sistemde aşınan parçaların tamamı değişmesi o sistemin sağlıklı çalışması açısından elzemdir..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

+200 lira sanki biraz fazla gibi! 1400 idealidir bence

960-1000 lira civarındaki Luk Baskı balata seti icin 

400 lira civarında bir işçilik tarifesi oluyor sanayi ortamlarında 

Mesela triger işçiligide 300-350 bazındadır sanayi ortamlarında

Ön fren balata işciligi 75-100 tl

Kafadanmı salladım ?

20 yıllık ustamla geçen çaylı sigaralı muhabbetlerden alıntıdır

tarihinde Savatage tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, Savatage yazdı:

+200 lira sanki biraz fazla gibi! 1400 idealidir bence

960-1000 lira civarındaki Luk Baskı balata seti icin 

400 lira civarında bir işçilik tarifesi oluyor sanayi ortamlarında 

Mesela triger işçiligide 300-350 bazındadır sanayi ortamlarında

Ön fren balata işciligi 75-100 tl

Kafadanmı salladım ?

20 yıllık ustamla geçen çaylı sigaralı muhabbetlerden alıntıdır

Ankara şaşmaz'da balata değişimi ön arka farketmeksizin 50 lira.  Diğerleri hakkında uzun zamandır tecrübem yok.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
17 saat önce, ibragah yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

Herkese sağlıklı günler.

Buraya bir sorun hocam.

https://www.instagram.com/ozsoyeroto/?hl=tr

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, ibragah yazdı:

@forzaGilles Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Voltın parça fiyatı ortalama ne kadadır acaba? Servisten volant Değişimi dahil fiyat isteyeceğim bugün 

Servisle görüşmek lazım bunlar yaklaşık fiyatlar;

baskı balata+işçilik yaklaşık 2600-2700 lira 

baskı balata+volant+işçilik yaklaşık 3500-3600 lira tutar.,

***Servisin avantajı değişen parçalar 2 yıl garanti kapsamında olur., 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, ibragah yazdı:

@forzaGilles sordum indirim dahil 2700 doğru 

Kesinlikle servis ve volantla birlikte komple değişim öneririm. Bir de baskı balata değiştirmeye nasıl karar verdiniz sanayide bir çok fırsatçı bitmiş deyip para koparmaya çalışır haberiniz olsun, dğeri de triger seti bu iki parça değişimini müşterisini korkutarak daha km gelmemiş parçayı değiştirtmeye çalışırlar. Başıma geldi abi bunun balata bitmiş yolda bırakır bir ara getir değiştirelim dediklerinde hiçbir sorunum yoktu üstünden 30bin geçti hala yok, serviste değişime gerek olmadığı söylendi, haberiniz olsun.

tarihinde bf417 tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@forzaGilles

@ibragah

Servis 2700 burayı sabitledik

Ankarada aydoğdu vw servis yahya usta vardır(bugüne kadar şunu yanlış yaptı bundan fazla para aldı şeklinde internet ortamında herhangi bir haberi çıkmamıştır)

öğlen bir arayım dedim yahya ustayı

Adam ne kadar özgürlükçü

Luk /saks istedigini kendin istediğin yerden internetten  al getir...ben sadece işçiliğimi isterim dedi ....peki dedim volant işçiligi de dahil dimi ? 

Evet volant ın ayrı işçiligi mi olur dedi

Ücret : 300 lira işçilik

Yani siz volant hariç yetkili serviste ya 2700 e işi bitireceksiniz

Yada volant hariç  1000+300 işçilik =1300 e sanayi ortamlarındaki fiyat

Sizin volant hariç 1600 fiyat bir miktar fazla

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
Arkadaşlar merhaba,
Herkese sağlıklı günler.

Hocam aracın üzerindeki sachs mı luk mu ? 1600₺ biraz fazla gibi geldi takipteyim benim de değişim zamanı geldi debriyaj üstte kavrıyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@fettahoğlu aracın üzerindekini bilmiyorum aracı ikinci el aldım. Eksper baskı balata değişmesi gerekiyor dedi ve rapora o şekilde yazdı. Aldığımda hafif üstte kavrıyordu. Şimdi debriyaja tam basmama rağmen geri vitese geçerken gavurt diye o bilinen ses gelmeye başladı. Araç tam haraketsiz pozisyonda ve debriyaja sonuna kadar basıyorum ama yine o ses geliyor. Bir ve ikinci vites geçişlerinde araç kafa atıyor. Belli yani baskı balata bitti bitecek. Yolda bırakmasından iyidir. Eksper baskı balata değiştir dedikten sonra 10 bin km daha bindim. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

2015 midline plus 1.6 tdi luk marka baskı balata 1300 tl ye bugün değiştirdim ama debriyaj sertliği eskiyle aynı. Ford focus aracımda var onun kadar yumuşak değil bilgisi olan var mı arkadaşlar? 

tarihinde ugurdync tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, buelent111 yazdı:

Selam arkadaşlar, 

baskı balata seti olarak Luk yada Sachs markalarından istediğimizi takabiliyor muyuz yoksa araçtan ne çıktıysa aynı markayı mı takmak zorundayız? 

Araçtan çıkanla aynı marka olması tavsiye ediliyor genelde. Ruhsatta yer alan bilgilerle de kontrol ettirebilirsiniz. İçinize sinmezse birden fazla yerden sordurun. Hatta size verilecek parçanın kodunu isteyin internette araştırın.

2. Önemli nokta orjinalliğine ve doğru parça olduğuna emin olun. (Parça geldiğinde üzerindeki kodlarla araştırma yapın , başıma geldi netten araştırdığımda parça benim araca uyumlu görünmüyordu, söyledim açtıktan sonra baktılar denediler uymuyor bu deyip parçacıya söylene söylene değişmeye gittiler)

3. Önemli nokta yaptıracağınız yerin bu işte yetkin olduğuna , sürekli bu işlemleri yapan acemiliği olmayan, yani işi bilen bir yer olmasına önem verin. Hatalı işçilik ya da uyumsuz parça mutlaka bir süre sonra tekrar balata değişmenize sebep olacak (bunu da yaşadım oradan biliyorum değişimden 1000 km sonra benzer kaçırma ve güç kaybı problemleri yaşamıştım, şükür başka bir yerde ikinci değişimden sonra sorunum yok)

Eski uyumsuz parçanın kodunu 1878 059 832 foto üzerinde görebilirsiniz.

2013 1.2 tsi 105 hp 77 kw aracıma uyumsuz diyor birkaç yabancı sitede araştırdığımda.

Yeni parça (şuan sorunsuz kullandığım) sachs 1878 007 649 birkaç sitede baktım uyumlu.

Burada yanlış anlaşılma olmasın bu kodu doğrusudur tektir demiyorum, sizin araca uyumlu olması önemli. 

Parçacılar bunu göz ardı edebilir. Görünüşte aynı olan baskı balatayı Golf 6 nınkini 7 ye, 110 hp ye uyumlu olanı 105 liğe, Dizel için olanı benzinliye vs vs. verebilir. Bizim kadar iyi bilmiyorlar araçlarımızı ve bizim kadar önemsemiyorlar. 

Sanayi ustalarına Baskı balata ile şikayetle gittiğinizde hep kullanıcı hatası derler, debriyajı kullanım tarzınızla alakalı, 10 bin km de biter 100 bin km de de bitebilir, km ile alakası da olmaz bazen bir kere sıyırtırsanız yanıyor balata vb ezbere konuşup dururlar. 

Yukarda servis tutarı 2 katı görünüyor ama , böyle bir yanlış parça takma olasılığı serviste olmaz diye tahmin ediyorum.Screenshot_2020-05-29-02-31-37-85_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.thumb.png.3eac94e1cb1600abb23f1f2bc45c8c9f.png

IMG20191029105012.jpg

IMG20191029101111.jpg

Screenshot_2020-05-29-02-31-22-56_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.png

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İstanbul’da güvendiğiniz ve daha önce baskı balata değişimini yaptırıp memnun kalan arkadaşlarımız varsa lütfen söylesin iletişime geçeyim sizinle. Benim için önemli olan ilk şey ustaya güvenmek ve sonra fiyatın makul olması. İstanbul’da yaşıyorum ben. İstanbul’da dediğim gibi daha önce bu işlemi yaptırmış olup hem işcilik hemde fiyat konusunda memnun kalanlar varsa lütfen benimle iletişime geçsinler. Acil olarak değiştirmem gerekiyor yani araç yolda bıraktı bırakacak hissediyorum. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
İstanbul’da güvendiğiniz ve daha önce baskı balata değişimini yaptırıp memnun kalan arkadaşlarımız varsa lütfen söylesin iletişime geçeyim sizinle. Benim için önemli olan ilk şey ustaya güvenmek ve sonra fiyatın makul olması. İstanbul’da yaşıyorum ben. İstanbul’da dediğim gibi daha önce bu işlemi yaptırmış olup hem işcilik hemde fiyat konusunda memnun kalanlar varsa lütfen benimle iletişime geçsinler. Acil olarak değiştirmem gerekiyor yani araç yolda bıraktı bırakacak hissediyorum. 
Istanbul Güngören de ORHAN usta var. Tavsiye ederim YouTube den de bakabilirsiniz. Yenilerde Konuyla alakalı birde videosu var di.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• İletiler

• Merhabalar değerli arkadaşlar... Konu açmak istemedim fakat bulamadım sitede  Mevcut kunumum gece -22 yi gördü  Sorum başlıktan da anlaşılacağı üzere 5 gündür aracım yatıyor önce yağmur sonra kar ve daha sonra sağlam dona çekti hava... Aracin anahtarına basmaya korkuyorum açma tuşuna bastığım anda aynalar açılacak... Donduysa zarar verir mi acaba?  Veya açmadan aynaların motor kısmına buz çözücu falan sıksam mi beklesem mi bilemedim... Ne yapmamı önerirsiniz hiç birşey yapmadan açmak mantıklı mı zarar vermez belki fakat sormak istedim... Bagaji açıp bagajdan içeri girip aracı çalıştırıp ayna yi ısıtma konuma getirip çalıştırmayı bile düşündüm yani
    • Hocam önceki sayfada fatura var. Yapılmış.
    • Çoğunu yapıyorsanız listelere ihtiyacınız yoktur. Ne var ne yok alayım tarzında bir başlık olunca insan farklı düşünüyor.
    • @ogzogz Bu görsel tam olarak anlatıyor konuyu. ET değeri azaldıkça jantın göbeği ile dış çapının arası açılmaya başlıyor. Göbek içeride lastikle birleştiği dış çap kısmı dışarıda kalıyor. Yani jant içbükey şekilde oval bir biçimde olmuş oluyor. Aklımızda dümdüz yüzeyli düşündüğümüz için anlaşılmıyor aslında.
    • @cemtan Video oynatma icin bunu yapabilen medya cihaz gerekli, Vcp'nin tek yaptığı Video oynatabilen cihazin hareket halinde kapanmasini engellemek ve hareket hakinde de video izletmek. Durur halde Video izlenemeyen bir medya cihazini izlenir hale getiremezsin, @İlker34 hocam yazmış ama sen daha iyi biliyorsun demekki, bulursan umarim buraya bize de yazarsin
  • Yeni Oluştur...