ARICIOĞLU DURBAN 18

bende yerli üretimin yeterli kalitede olduğuna inanıyorum. çin mallarına karşı olumsuzum ama geçen gün farkettimki amerikada takip ettiğimiz forumlarda insanlar bolca çin malı replika jant kullanıyor. aşağıdaki videoda göreceğiniz üzere özellikle bizde bbs fi diye satılan jant üzerinde "flow forming" yazan jant var.

Eski bmw kullanıcısı olarak tecrübe ettim, rft lastiklerin orijinal f10 kasa 18" jantları çatlattığı bilinir. insanlar şuan onun yerine yerli üretimi dayanıklılık sorunu yaşamadan kullanıyor.

son iki aydır orijinal durban arıyorum sadece bir tane istanbulda satıldı o da bana göre oldukça yüksek fiyata gitti. Bu durumda orijinal durban saplantısı yerine yerli üretim alternatif olabilir. 

@sajmora98 hayırlı olsun çok yakışmış. Arıcıoğlunu ben de takip ediyorum beğeniyorum.   Maliyet ne oldu hocam? Yayınız ne marka idi?

@frknyldrm Yorumlarınız yardımcı oldu elbette orjinal kalitede replica jantlar mevcuttur bunda önemli olanda firmaların büyük markalara yaptığı kalitede üretim proseslerini yurt içine sürdüğü jantlarda uyguluyor mu? Eğer öyleyse hiç uğraşmam replica alır geçerim. Cms jantları inceleyeceğim.

Çok iyi olmus masallah kardes aricioglu iyidir piyasada çogu modifiyeden anlayanlarin önerdigi yerdir orjinal jant kirilmaz diye birsey yoktur bi kaç gün önce forum üyesi bi arkadas kaldirimdan dolayi yag karterini delmis fotolari vardi dover jant yanaklari genis lastikle olmasina ragmen paramparçaydi sonuç sadece dikkatli kullanim orjinalde replikada olsa jant lastik kaça mal oldu toplam

IMG_7730.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
hayırlı olsun iyi günlerde kullanın göbek çaplarına bakmak lazım aynı ise oem logolar kullanılabilir

Öncelikle Hayırlı olsun Güzel Günlerde Kullanmanızı dilerim. ARICIOĞLU ile Jant seçiminiz çok isabetli olmuş  (y)

Durban Jant gibi bazı jantların orjinalini bulmak neredeyse imkanzı hale geldiği şu günlerde Doğal olarak Replika Jantlara yönelim oldukça mantıklı olsa da Bunu Replika Jantların Kaliteli üretim yapılan firma ve satıcılardan, TSE belgeli  ve Güvenli olmasına önerm vermek kaydı ile alınması gerekli bence.

Söz Konusu Durum Benimde Aradığım Pretoria Jantlar içinde geçerli olup 3 ay kadar arasam da Orijinal ve Hak ettiği değerde piyasada JAnt bulamadığım için; Arıcıoğlu Firmasıyla işbirliği yaparak Onlardan Replika da olsa Sağlamlığı ve kalitesine güvenebileceğim bir seçim yaptım. KEşke Orjinal bulabilseydim diyorum ama Aldığıma da  Hiç Pişman değilim. Demem O ki Artık eskisi Gibi Replika Jantlar Kalitesiz gereksiz diyemeyiz, Onlarda kendilerini geliştirmekle birlikte Arge lere yatırım yapıp Arz Talep doğrultusunda Kendilerini Güncellemektedir.

Son Olarak Durban Jantta dahil olmak Üzere Bir çok Marka ve Modelin Jant Üreticisi Olan İzmir de Bulunan Güzide JAnt Kuruluşumuz Dünya çapında işler yapmakta CMS Firması ve Çalışanlarını tebrik etmek isterim. Bu ve buna benzer Birçok Kaliteli iş yapan Ototmotiv Sektöründe Kuruluşlarımız var. Örnek PPR , VipDizayn vs ilk aklıma gelenler Yani Artık Türkiye olarak Dünya ile Yarışabildiğimiz bir çok alanda rekabet ettiğimiz Çalışmalar olup bu Şirket ve kuruluşlarımız Modern Dünyada  kendi işlerinde en iyi olma yolunda devam ediyorlar.

Arıcıoğlu da bence Jant Konusunda Türkiye deki En iyi Firmalar arasında olan bir kuruluş olup bir çok konuda Ülkemize Çözüm üretmektedir.Kendilerine Bir kez daha Teşekkür etmek isterim.

Bu arada CMS üretimi şahinde ki o jantı küçümsemeyin CMS ve kuş serisinde diye. Tabi benim yaşım yetmez ama yaşı yetenler bilir yada sorabilirsiniz.

Zamanında şahin 5 milyar ise, o jantlar 1 milyarmış. Yanik dandiklik bir durum yok o jantlarda :)  Ama bu demek değilki diğer replika yerli üretimler kaliteli...

CMS ile dışarı üretim bir malıda kıyaslamayın bence yanılırsınız :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt