ARICIOĞLU DURBAN 18

Hayırlı olsun hocam yakışmış. Allah kazadan beladan korusun. Dijon jantları ne yapacaksınız?

Hayırlı olsun hocam yakışmış ama replika jantlarda jant göbeğini yapamıyorlar, 10 km öteden dikkatimi çekiyor ve sinirimi bozuyor :D  Orijinal göbekler bunların yerine uyuyorsa değiştirin derim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayırlı olsun hocam yakışmış ama replika jantlarda jant göbeğini yapamıyorlar, 10 km öteden dikkatimi çekiyor ve sinirimi bozuyor :D  Orijinal göbekler bunların yerine uyuyorsa değiştirin derim.
Nerden anlaşılıyor replika oldugu :)

Tamamdir simdi orjinalle replikayi acip baktim jant gobegi amblem yeri daha kucuk replikanin 👍

Merak ediyorum, replica jantlar güvenli değil diyorlar! Yani orjinalden farkı nedir kullanılan malzeme flanmı farklı oluyor? Özellikle bir kazada parçalanıyor diyorlar. Bilen bir arkadaş teknik anlamda cevaplayabilr mi? 

1.0 tsi 115 ps motora 17 inç takılsa motor yönünden vs. aracı zorlar mı ?

@Burak1 Eğer jant değişimi işine gireceksen orijinal jant takmanı tavsiye ederim. Çoğu insan bir şey olmaz diye düşünerek maliyet sebebiyle replika jant kullanıyor fakat Allah göstermesin bir kaza durumunda fark ortaya çıkacaktır..

Merak ediyorum, replica jantlar güvenli değil diyorlar! Yani orjinalden farkı nedir kullanılan malzeme flanmı farklı oluyor? Özellikle bir kazada parçalanıyor diyorlar. Bilen bir arkadaş teknik anlamda cevaplayabilr mi? 
Hocam Volkswagen gibi bir marka, ürettiği/ürettirdiği jantlarda tasarımı/alaşım içeriğini/üretim prosesini kendisi yapsa veya bir jant üreticisine yaptırsa dahi dandik iş yapmayacağı algısı ile orijinal jant replika janttan daha iyidir/sağlamdır/güvenlidir deniyor. Lakin fason üretim yapan bu markaya güvenip de jant alamıyor genelde insanlar. :)

Ayrıca orijinal jant kırılmaz diye bir şey yok, kırılgan bir metal bir şekilde kırılır ve kırılıyor da. 

Replika jantı hangi firmanın ürettiği de önemli tabi. 

Yerli malı jantın dandik olacağı inanışını benimseyenler de var. Bunu, öğrenilmiş çaresizlik örneği olarak görüyorum ben.

Biz her şeyin en iyisini yapacak kapasitedeyiz lakin zahmetsiz para peşindeyiz genel olarak.

Screenshot_3.jpg 

Yazılı Jinyu lastikler ile kuş serisinde görmeye alışık olduğumuz şu 13" CMS 40 jantın üreticisi CMS'nin internet sitesinden küçük bir alıntı yapayım:

"CMS Grubu, hafif alaşımlı alüminyum jant sektöründe Avrupa’daki en büyük 3 şirketten birisidir. Son olarak, Mini markasının da portföyüne eklenmesiyle müşteri profili toplam 22 markaya ulaşmıştır.
BMW Grubu (BMW, Mini), Daimler Grubu (AMG, Mercedes), Fiat Grubu (Alfa Romeo, Fiat ve Lancia), Ford, Honda, Lada, Renault Grubu (Renault, Nissan, Dacia), Toyota Grubu (Toyota ve Lexus), VW AG Grubu (Audi, Bentley, Seat, Skoda, Porsche, ve Volkswagen) markaları için ihracat odaklı üretim gerçekleştiren CMS, Türkiye’de ise yine üretici firmalardan Toyota Türkiye, Oyak Renault, Tofaş, Ford Otosan ve Honda Türkiye markaları için jant üretmektedir. Otomotiv sektörünün tüm bu dev kuruluşları jant konusunda mühendislik ve tasarım ortağı olarak CMS ile iş birliği yapmakta ve CMS kalitesine güvenmektedir."

Replika jant üreten X firması, potansiyel müşterisine jantlarının teknik özelliklerini/üretim prosesini ve orijinal jantlarınkini mukayeseli olarak sunabiliyorsa ve gerçekten rekabet edebilecek bir üretim kalitesine sahipse uygun ölçülerde bir replika jant neden alınmasın?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt