1.2 TSi Eksantrik Mili Hakkında

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Arkadaşlar 1.2 TSi ve 1.6 TDi motorlarda eksantrik mili sorunu olabiliyormuş (15E7). Aracımda bu sorunun olup olmadığını nasıl öğrenebilirim acaba? Sıkıntı yaşamak istemiyorum. Aracım 2015 1.2 TSi golf 7. 

Arkadaşlar 1.2 TSi ve 1.6 TDi motorlarda eksantrik mili sorunu olabiliyormuş (15E7). Aracımda bu sorunun olup olmadığını nasıl öğrenebilirim acaba? Sıkıntı yaşamak istemiyorum. Aracım 2015 1.2 TSi golf 7. 
Olursa haberiniz olur eksantrik sensörü var

düzgün yürüyen arabanda sorun çıkartma bence. bu endişeyle yaşanmaz.

@bf417 daha önce DH forumda birisi arabasıyla yolda kalmış sensör tam görevini yapmıyor belki de bilemiyorum hocam

@vsoner dediğiniz gibi ama kronik bir sorunmuş ben de merak ettim açıkcası

@bf417 daha önce DH forumda birisi arabasıyla yolda kalmış sensör tam görevini yapmıyor belki de bilemiyorum hocam
Sensör olduğu için yolda kalınıyor, sensör milin devrinden hareketle piston ve subapları zamanlıyor herhangi bir aksaklık olursa zaten aracınız çalışmaz ecu motor ışığı yakar kontağı çevirseniz de çalıştıramazsınız, kam mili için sizin dikkat edeceğiniz en önemli şey trigerı koparmamak zamanı gelince değişimini sağlamak onun harici yapacağınız bir işlem yok.

@bf417 triger mi var yoksa zincir mi var araçta bilmiyorum ama sanırım 180 bin de değişiyordu. içimi rahattınız açıkçası, çok teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Servis faturalarınıza bakın belki değişmiştir bile. 

@Aliiii kontrol ettim hocam ama öyle bir şey bulamadım kayıtlarda

@Musaaksoy merhaba öncelikle aracınız kaç model sadece 2013 üretim olan araçlarda eksantrik kasnağı gevşeme yapıyor ve silindir kapağına dahi zarar verebiliyor ama bu parçalar kampanyadan değişti sadece etkilenen araçlar üst modellerde yok zaten iyileştirilmiş parça takılı hepsinde

@Musaaksoy @Musaaksoy merhaba öncelikle aracınız kaç model sadece 2013 üretim olan araçlarda eksantrik kasnağı gevşeme yapıyor ve silindir kapağına dahi zarar verebiliyor ama bu parçalar kampanyadan değişti sadece etkilenen araçlar üst modellerde yok zaten iyileştirilmiş parça takılı hepsinde bu arada aracınız trigerli 180.000 km değişim yapilacak

Geri
Üst Alt