bir otomobil alma hikayesi

magic dedi:
İtiraflar…

1,2’mi 1,4’mü; comfortline’mı highline’mı falan diye düşünürken şimdi geldiğimiz noktaya bakın, bugün kendimi Mazda 3 power bakarken buldum, 75’bine 2015 alınıyor, düşük kilometrede…

Golf makyaj mı yapacak, 8 isimli giysisini erken mi giyecek, makyaj yaparsa şu anki model kötü mü etkilenecek, makyajı beklersem ve beğenmezsem 2.ele mahkum mu olacağım vs… uzayıp gidiyor bu şekilde…

Öbür taraftan kaşkayi göz kırpıp duruyor, 90 küsür bine sıfır bir tane alsam diyorum, golf’ün karar verme dönemini onunla geçirip, 8 çıkınca değiştirsem…

Ama bir başka açıdan da bu kadar kararsız bir adam olarak tam da kesin kararımı vermiştim golf’ten yana, önceki fikirlerim değişmiş, sedandan hb’e geçmiş, tüm c sınıfını taramış ve golf’de durmuştum ne güzel…

bir renge aş erer mi bir insan, 2016 rengimi mavi ilan etmiş, ne alsam mavi almış, pasifiğe rüyaya dalmıştım…

Ne olacak şimdi?
Kıymetli Emre Üstadım;

Geçen zaman içerisinde eğer sizi yanlış tanımadıysam..............................

Sanırım yapacağınız son şey kapıdan girip bir şey alıp çıkmak olur.

Değil ki;  bu bir saç kurutma veya tost makinası olsun....

Bahse konu  alınacak, neredeyse ailenizin adeta edinilmiş bir ferdi olacak kadar her daim bir arada olunacak bir araçsa; her bir milimetre karesi birden fazla kere gözden geçirilerek can sıkıcı herhangi bir detaya sahip olmamalı.

her gözünüz takıldığında yüzünüze onu görmekten ötürü bir gülümseme yayılmalı..

Siz de incelemekten, araştırmaktan en az satın almak kadar zevk duyanlardansınız tıpkı benim gibi... [ Sanırım bir dostumuz daha var bu kronik durumda olan, o kendini bilecektir =) ]

Sanırım en büyük kızgınlık kaynağınız  karar alma mekanizmanızı işlemez hale getiren belirsizlik.

Dahası bunu kontrol edememek.

Kontrol edemeyeceğiniz şeyler hakkında kontrol gayreti sizin asla girişmeyeceğiniz "abesle iştigal " olduğuna göre

Şimdi bu ahval ve şerâit içerisinde dahi kızgınlığınızın asla karar alma mekanizmanıza sirayet etmecek denli kontrol altında yükseltenlerdensiniz.

Siz şu gelen mükemmel ve yeterli dolulukta aracınızı sipariş bile edemediğinizden,

Etsem mi etmesem mi ? karasızlığından

Karasızlığın neden olduğu belirsizliklilerden mi? belirsizliğin neden olduğu kararsızlıklardan mı daha muzdarip olan  ve yumurta ve tavuk ilişkisi tarzında paradoksa sürüklenenlerdensiniz...

Oysa mantık adamı olan ve uğruna bağrının derinlerindekine taş basan, ancak kimselere gönlündeki yatanı  tastamam söyleyemeyen söylemeyi zaaf sayabilen nadide duygu adamlarından biridir karşımızdaki..

Telefonda da söylediğim gibi alternatifleri araştırıyor olmak bana kalırsa halen aklı selim hareket ettiğimizin; duygularına kapıldıklarının nişanesi olarak tek bir şeye fanatikçe bağlanıp geri kalanları görmezden gelmeyenlerden olduğunuz sürece her şey yolunda demek...

Aslında size önerilen araç için bir teklif alıp paylaşsanız da fikir jimnastiği yapsak nasıl olur?

Aramızda kalsın...

Ferit Hocamın kardeşi vazgeçerse hatrı sayılır bir indirimle talip olabilirsiniz o araca...

@silvershadow @magic Hocam selamlar öncelikle.  Ne mükemmel yazmışsınız ne kadar etkilediniz bizi. Burada Murat hocam bir çok kişiye yardim etmiştir ve inanın çok faydası dokunmuştur.  Zira siyah highline golfle akşam üstü mükemmel u ledli bir görüntü elde etmemin tek mimari o dur. Hafif karanlık çökmeye başladığında cidden kara şimşek gibi duruyor. Ben normalde comfortline alacaktım bildiğimiz sürüş konforlu düz bir comfortline.  Sonra burayı ve donanimhaberi buldum her soruma cevap var idi.. Her gün kendisine de dua ediyorum ben .. yer tasarruflu stepne konusuna gelince yer tasarruflu stepne almayın hocam geçen gün lastik patladı yer tasarruflu olunca sıkıntı oldu jant da çok para Madrid bendeki 1000 üstünde diyorlar teki. Zaten alsam da yuvası olmaz. Neyse sözün özü siz içinizdeki sesi dinleyin hocam çünkü o en doğruyu buluyor. Ama şunu açıkça belirtmeliyim ki golf her anlamda güzel 5.5 ayda 11700km yapan biri olarak söylüyorum bunu :) güzel yazılarınız için tekrar teşekkürler iyi günler diliyorum. .

değerli Murat kardeşim,

c sınıfı hb araçlara bilmem kaçıncı defa bakıp,

kiminin otomatik seçeneği olmaması, kiminin kronik problemleri, kiminin yakıt sarfiyatı,

kiminin de sadece  tipi gibi sebeplerle elemiş en sonunda sadece ve sadece golf'e gelmiş biri olarak, bu serzenişlerim elbette senin de tahmin ettiğin gibi durumun benim kontrolüm dışına çıkması...

çok haklısın sanılanın aksine forum olarak bizim bir fanatikliğimiz yok, bütün markalara aslında eşit mesafede durulup akıl süzgecinden geçirildiği birçok sayfada, konuda var...

merak etme çünkü biraz önce eşimden aldığım talimatla  :D programın dışına çıkma durumumuz yok, daha önce bayıldığı kaşkayi'yi bile golf'le yaptığı test sürüşünden beri gözü görmüyor... : :eek:

makyaj konusunda da söylediği şu, "nasıl olsa en az 4-5 sene kullanacağız, sonra yeni golf'le değiştirirken  :D makyajın esamesi okunmaz... sonuçta 10-20 üstüne verip yenisi alınmıyor mu bunun?

e doğruya doğru,

pasifik rüyasına devam...

teklif için yarın konuşayım mesajla oluyor mu diye...

@silvershadow

@feriterk

haydaaaa :D

golf ve kadınlar mevzusu çok derin hocam, murat kardeşim hep söyler,

onların garip bir bağı var, baksanıza tıpatıp aynı sözler....

feriterk dedi:
@magic vakit bulmuşken foruma gireyim dedim. Ve  siz denk geldiniz. Toyota min incelemesini yazacaktim ancak bazi durumlardan dolayi vakit bulamadım.

İki gün önce bende makyajlıyimi bekleyelim diye sormuştum. Kardeşimle o akşam konuşurken bir ses geldi, tabiki zarar edeceksiniz ne bekliyordunuz diyen bir ses. Bu ses eşimin sesiydi...  Şaşırmıştim ve devam edecek gibi duruyordu. Devamını merak etmiştim. Evet devam ediyordu; kardeşime sen abin gibi canın sıkıldıkça araba değiştirirsen elbette zarar edersin. Golf altın gibi araba asla değer kaybetmiyor,  bilakis deger bile kazanıyor. Ancak siz Extreme bir golf aldınız, elmas oldu. Kimse de, bir elin parmağını  geçmeyecek sayıda kisi golfe o parayı verir, ama onlarda zaten sıfır alır. Ne demişler elması bir çocuğun eline verirsen o da taş sanip fırlatır atar.

Gerçekci olalım, siz bu aracı 110'na alacaksınız. 3-4 yıl bu araca binerseniz zarar etmesiniz. Ancak makyajlı gelecek almayalim diyorsunuz da makyajlı kasa, nasıl?  Güzelmi? Kaç paradan satılacak? Bunları bile bilmeden hemen zarar ederim demeye başladınız. 3-4 yıl bin hatta daha fazla zararın falan olmaz dedi.

Noktayı koydu. 

:D
Kıymetli Dostum;

Gerçi seçtiği GTI dan anlamalıydım....

Ama gözden kaçırmamak gerekirdi.

Bir bayanda zor bulunan bir özellik. Yetmezmiş gibi arabadan anlamakla kalmayıp pek çok kişinin sahip olamayacağı bir sağduyu ve öngörülere sahip...

. nice kişilere anlatmak istediklerimizi öyle güzel özetlemiş ki..Büyük saygı uyandırdı bende.

Dostum hayat arkadaşı olarak  seni seçmesinden de anlamak mümkün.

Siz beyaz renkli Golfle panoramik cam tavan kadar uyumlusunuz gördüğüm kadarıyla. ..

Allah mesut bahtiyar etsin...

&:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üşenmedim hepsini okudum şahsi fikrim makyaj gelecek deniyor diyelim geldi size karı değil aksine zararı olacak baz fiyat ve opsiyon fiyatları yüzünden şuanki fiyattan en az on bin lira daha fazlasını vermek zorunda kalacaksınız yani bana göre makyajda eğer dsg'yle ilgili bir ar-ge çalışması yoksa 8-9 ileri şanzımana geçmiyorlarsa boşuna vakit kaybetmeyin golf 7 siparişi verin. Golf 5 gt sport araçlardan beri golf hayranıyım ama hiç bir zaman gönlüme göre bir araç bulamadım sizin yerinizde olmayı çok isterdim şuan ama kısmet. Allah gönlünüze göre versin sıkı takipteyim konuyu hayırlısı olsun :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

2015 olarak gönderdiler teklifi, opsiyonlara zam yoksa 1400 tl eklemek gerek fiyata...

2624_10fea4a6a3d8b7e42d580dcfe7bed86b3eda16c4.jpg

Gökhan Bilgin dedi:
Üşenmedim hepsini okudum şahsi fikrim makyaj gelecek deniyor diyelim geldi size karı değil aksine zararı olacak baz fiyat ve opsiyon fiyatları yüzünden şuanki fiyattan en az on bin lira daha fazlasını vermek zorunda kalacaksınız yani bana göre makyajda eğer dsg'yle ilgili bir ar-ge çalışması yoksa 8-9 ileri şanzımana geçmiyorlarsa boşuna vakit kaybetmeyin golf 7 siparişi verin. Golf 5 gt sport araçlardan beri golf hayranıyım ama hiç bir zaman gönlüme göre bir araç bulamadım sizin yerinizde olmayı çok isterdim şuan ama kısmet. Allah gönlünüze göre versin sıkı takipteyim konuyu hayırlısı olsun :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Gökhan hocam, teşekkürler, bakalım neler olacak  :)

feriterk dedi:
@magic Bu formu nasıl istediniz? Bize vermediler. Kafamda olan bir araç var, onun için istedim kem küm ettiler. Mail atarız dediler, atan yok halen.
hocam, st ile telefonda konuştum, sonra mail attım ona göre o da bana dönüş yaptı, bu arada siteye araç oluşturucu koymuşlar oradan kendiniz de yapabilirsiniz dedi, yalnız kontrol ettim fiyatlar zamsız halde oluşturucuda...

ve bizim sitedeki oluşturucu çok daha güzel, kullanışlı, görsel zenginlikte ve bilgi dolu, keşke kendileri yapacağına bizdekini kullanmak isteselermiş dedim kendi kendime...

magic dedi:
@magic Bu formu nasıl istediniz? Bize vermediler. Kafamda olan bir araç var, onun için istedim kem küm ettiler. Mail atarız dediler, atan yok halen.
hocam, st ile telefonda konuştum, sonra mail attım ona göre o da bana dönüş yaptı, bu arada siteye araç oluşturucu koymuşlar oradan kendiniz de yapabilirsiniz dedi, yalnız kontrol ettim fiyatlar zamsız halde oluşturucuda...

ve bizim sitedeki oluşturucu çok daha güzel, kullanışlı, görsel zenginlikte ve bilgi dolu, keşke kendileri yapacağına bizdekini kullanmak isteselermiş dedim kendi kendime...
Nerede var araç oluşturucu hocam. Göremedim ben.

Emrahy dedi:
Siteye resim nasıl yüklüyoruz
Mesaja eklenti olarak ekleyin hocam. Ya da hızlıresim gibi sitelere yukleyin size verdiği linklerden forum olanını mesaja yazın ;)

feriterk dedi:
Kıymetli Dostum;

Ben size 2016 model opsiyonel donanım listelerini attım.

İçerisinde sizin istediğiniz de var... ;)

Geri
Üst Alt