bir otomobil alma hikayesi

Maşallah hocam, hem ekibe hem araca. :mad:

Sorunsuz, sıkıntısız ve keyifli sürüşler.  :)

Kıymetli üstadım...

Bir de istanbul Büyükşehir kork derler...

Uçağım iniş için alçalırken aklım karmakarışık...

Her ne hikmetse " ilk kavuşmanın mutlaka fotoğraflanmasını ve ilk göz göze geldiğinizde mutlaka bu anın ve anınısının hatırlanması için fotoğraflanmasını" salık verdiğim dostumun ibretlik kısa bir yanıtı vardı;

"Belki de o sen olursun..."

Allahtan dileği olanlardandanım sanırım... bütün bunlar konuşulurken aklımın ucundan bile geçmeyen  İstanbul'a seyahatim... 

Gökyüzünde istanbul semalarında süzülürken neredeyse genlerimize kadar işlemiş bu korkulu hikayeye bu milyonlarca insan arasında bir çok dostumun var olduğunu kendime hatırlatarak ara verdim...

Bu sözler doğru olsaydı eğer kapıda beni bekleyen bir dostum olmazdı...

Negatiwe nickli Serdar Hocam beni aldı ve kısa bir yolculuktan sonra buluşma noktasına ulaştırdı. 

Önce Yusuf sonra Emrah Hocam geldiler ve omuz omuza bir kaç poz aldık...

Ekli dosyayı görüntüle 3237

Bizi bekleyen karşı yakadaki magic nickli Emre Hocama ulaşmak üzere yola çıktık kısa bir sohbetten sonra...

Yol uzun ve  kavuşmak üzere bekleyenler bizi beklemektedir...

Vardık nihayet...

Doğuş Kartal Bayisindeyiz... 

Satış temsilcisi Erkan Bey in karşısındaki masada öteden beri tanıyıp da kısmet olup karşılaştığımız Emre Hocam ve ailesi ile birlikte birer çaydan sonra aracı görmeye indik hep bitlikte...

İlk pozları ben aldım...

İnsanın mutluluğunu paylaşacak kadar kıymetli dostlara sahip olması nedir ispatladı yaşananlar.

Bana kalırsa Bu noktada pozlar konuşmalı ve ben susmalıyım. Çünkü yüz ifadelerinden anlaşılacağı üzere benim sözlerime gerek olmayacak denli net pozlar bunlar.

Sanırım kontrolleri gülümseyerek geçireceğini tahmin etmemiştim kıymetli üstadımın... Siz varsınız diye dedi beni daha da mutlu etti.

Ama en çok da hazırladığı Word dosyasına aktardığı ve Check list haline getirdiği benim listemi bene uzatınca mutlu oldum...

Saat 15.45 te başlayan kontrollerimiz 17.00 de "kapatıyoruz" diyen nazik uyarıyla sona erdi..

Çok şükür hata yok...

Sonrasında yorgunluk atmak için Bostancı sahilinde yemek ve çay...

Akşamı ettik...

Gece yarısı evlerine dönen dostlarımızın gönlünde kalan bir hoş sedadır sadece mutluluklar arasında ulaşılmaz olan anılarımız ve hasb-ı halimiz tadı damağımda kalan ve gecenin 01.12 sinde bunları bana yazdıran...

İbrahim Tatlıses in meşhur repliği aklıma geldi ve kendimce yorumlayarak kendi kendime terennüm edercesine söylerken yakaladım kendimi...

"İstanbul koca şehir...sevenleri de kavuştur gönlünde sevdayla yapıp tutuşanların yangınını söndür kavuşmalarınla..."

Allahtan dileği yerine getirilen mutlu insanlardan biriyim... 

Bu gece gözüne uyku girmeyecek dostumun temiz kalpli temennisi gerçekleşen..

Kendi aracım gibi sevindim ve onun gibi kontrol ettim..

Hem başkaları mutluluğundan geçer insanoğlunun mutluluğunun yolu diyenlerdenim...

Ne mutlu ,mutlu olan dostları olan, bana...

Önemli Not:

Hasan Hocam sizi saygıyla andık...

Ve emin olun ilk baktığım lastiklerin tarihiydi:

2016 9. Hafta...

Aman Sorun yok ..

Sayenizde bu hassasiyete de kavuştuk... @HaK

Ekli dosyayı görüntüle 3238

Ekli dosyayı görüntüle 3241

Ekli dosyayı görüntüle 3239

Ekli dosyayı görüntüle 3243

Ekli dosyayı görüntüle 3242

Ekli dosyayı görüntüle 3244

Ekli dosyayı görüntüle 3245

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli @magic Emre Hocam,  heyecanlı, sabırsız, tatlı bekleyişin nihayet sonu geldi, canavar gibi maşallah araç. Umarım herşey olmasını istediğin gibidir. Hayırlı, uğurlu olsun, nazarsız, kazasız kullanımlar diliyorum. Seni yalnız bırakmayan Hocalarıma da Selamlar.

Saygılar...

okuduğum en güzel konulardan birisi mutlu sona ulaşmış. hayırlı olsun @magic hocam tekerine taş değmesin

@silvershadow Murat Hocam fotolar da,  @magic Emre Hocamın lastik üretim tarihleri de süper. Şubat sonu-Mart başı gibi. VW, aracı üretip kenara koymuş, sonra da lastiklerin fabrikasında üretilip getirilmesini beklemiş sanki, maşallah...maşallah... :)

Lastik markası ve Voice tuşlu medya cihazından da bahsedensiniz diye merakla bekliyordum aslında. Emre hocam Lastik markası anketimi de doldurur artık. :)  

Böyle dayanışmalar harika, çok seviyorum böyle şeyleri, mutlu ediyor Beni. Hele bulunduğumuz ülke şartlarında çok daha değerli, işte bu! dedirtiyor insana.

Saygılar...

@magic Hocam masallah cok guzel araciniz.Allah iyi gunlerde binmeyi nasip eylesin,kazadan beladan korusun.

Saygilarla

@HaK

Değerli Hasan Hocam detaylar şöyle;

Geri park kamerası Voice bağıntısı bir kez daha kanıtlandı. App connect hazırlığı mevcuttu.

Tavandaki shark antenin de cam tavanla ilişkisi kanıtlamış oldu.

Lastikler Dunlop sport Maxx rt serisi 

Kilitli bijon mevcuttu.

Opsiyonel donanımlar kontrol edildi.

Boya ölçüm cihazıyla aracın 20 noktasından ölçüm yapıldı. 

Ekli dosyayı görüntüle 3246

Ekli dosyayı görüntüle 3247

Ekli dosyayı görüntüle 3248

Ekli dosyayı görüntüle 3249

Ekli dosyayı görüntüle 3250

Ekli dosyayı görüntüle 3251

Ekli dosyayı görüntüle 3252

Ekli dosyayı görüntüle 3253

Ekli dosyayı görüntüle 3254

Ekli dosyayı görüntüle 3255

Ekli dosyayı görüntüle 3256

Ekli dosyayı görüntüle 3257

Ekli dosyayı görüntüle 3258

Ekli dosyayı görüntüle 3259

@silvershadow

çok kıymetli murat hocam konuşmalarınız samımıyetınız her daim bizleri yolunuzdan ayırmamanız bizleri çok mutlu ediyor yanınızda fazla kalamamak beni ziyadesiyle üzdü inşallah en kısa zamanda bunun telafisini yapmak isterim

@magic hocam tekrar hayırlı olsun,keyifle iyi günlerde kullanın, inanın şu bekleme süresi kendi aracım gelecekmiş gibiydi, herşeyin yolunda gitmesi de ayrıca sevindirici,

@silvershadow Murat hocam, şu yaşananları gördükçe gerçekten foruma katkınız son derece üst seviyede ve doğru adres de bilgi ve dostluk kazanıldığını kanıtlıyor,emeğinize sağlık.

Sent from my iPad using Tapatalk

Maşallah. Hayırlı olsun. Güzel günlerde kazasız belasız sürüşler dilerim.

@magic hocam hayirli olsun.

Lastik basinclari 35 mi yaziyor kapi esigi cekilen resimde? banami oyle geldi?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@silvershadow Değerli Murat Hocam,

Herşeyin beklendiği, umut edildiği gibi çıkması son derece sevindirici. Fotolar çok iyi ve detay bilgi verici, tam bir profesyonel işi. Lastikler de mevcut seçeneklerin en iyisi bence. Pirelli P7 olmamasına sevindim. Lastik geliş istatistiğinde, aracın üretildiği fabrikanın da etkili bir kısıt olduğunu düşünüyorum. 24A/Voice butonlu medya cihazı oluşu da süper. İyi, iyi herşey harika, tam olması gerektiği gibi Maşallah...

Artık @magic Emre Hocam'ın kazasız, mutlulukla, sağlıkla kullanmasını dilemek kalıyor Bizlere.

Saygılar...

Kıymetli üstadım...

Bir de istanbul Büyükşehir kork derler...

Uçağım iniş için alçalırken aklım karmakarışık...

Her ne hikmetse " ilk kavuşmanın mutlaka fotoğraflanmasını ve ilk göz göze geldiğinizde mutlaka bu anın ve anınısının hatırlanması için fotoğraflanmasını" salık verdiğim dostumun ibretlik kısa bir yanıtı vardı;

"Belki de o sen olursun..."

Allahtan dileği olanlardandanım sanırım... bütün bunlar konuşulurken aklımın ucundan bile geçmeyen  İstanbul'a seyahatim... 

Gökyüzünde istanbul semalarında süzülürken neredeyse genlerimize kadar işlemiş bu korkulu hikayeye bu milyonlarca insan arasında bir çok dostumun var olduğunu kendime hatırlatarak ara verdim...

Bu sözler doğru olsaydı eğer kapıda beni bekleyen bir dostum olmazdı...

Negatiwe nickli Serdar Hocam beni aldı ve kısa bir yolculuktan sonra buluşma noktasına ulaştırdı. 

Önce Yusuf sonra Emrah Hocam geldiler ve omuz omuza bir kaç poz aldık...

Bizi bekleyen karşı yakadaki magic nickli Emre Hocama ulaşmak üzere yola çıktık kısa bir sohbetten sonra...

Yol uzun ve  kavuşmak üzere bekleyenler bizi beklemektedir...

Vardık nihayet...

Doğuş Kartal Bayisindeyiz... 

Satış temsilcisi Erkan Bey in karşısındaki masada öteden beri tanıyıp da kısmet olup karşılaştığımız Emre Hocam ve ailesi ile birlikte birer çaydan sonra aracı görmeye indik hep bitlikte...

İlk pozları ben aldım...

İnsanın mutluluğunu paylaşacak kadar kıymetli dostlara sahip olması nedir ispatladı yaşananlar.

Bana kalırsa Bu noktada pozlar konuşmalı ve ben susmalıyım. Çünkü yüz ifadelerinden anlaşılacağı üzere benim sözlerime gerek olmayacak denli net pozlar bunlar.

Sanırım kontrolleri gülümseyerek geçireceğini tahmin etmemiştim kıymetli üstadımın... Siz varsınız diye dedi beni daha da mutlu etti.

Ama en çok da hazırladığı Word dosyasına aktardığı ve Check list haline getirdiği benim listemi bene uzatınca mutlu oldum...

Saat 15.45 te başlayan kontrollerimiz 17.00 de "kapatıyoruz" diyen nazik uyarıyla sona erdi..

Çok şükür hata yok...

Sonrasında yorgunluk atmak için Bostancı sahilinde yemek ve çay...

Akşamı ettik...

Gece yarısı evlerine dönen dostlarımızın gönlünde kalan bir hoş sedadır sadece mutluluklar arasında ulaşılmaz olan anılarımız ve hasb-ı halimiz tadı damağımda kalan ve gecenin 01.12 sinde bunları bana yazdıran...

İbrahim Tatlıses in meşhur repliği aklıma geldi ve kendimce yorumlayarak kendi kendime terennüm edercesine söylerken yakaladım kendimi...

"İstanbul koca şehir...sevenleri de kavuştur gönlünde sevdayla yapıp tutuşanların yangınını söndür kavuşmalarınla..."

Allahtan dileği yerine getirilen mutlu insanlardan biriyim... 

Bu gece gözüne uyku girmeyecek dostumun temiz kalpli temennisi gerçekleşen..

Kendi aracım gibi sevindim ve onun gibi kontrol ettim..

Hem başkaları mutluluğundan geçer insanoğlunun mutluluğunun yolu diyenlerdenim...

Ne mutlu ,mutlu olan dostları olan, bana...
sevgili dostum,

herşey için çok teşekkür ederim,

gerçekten asıl senin iyi niyetinden, bitip tükenmek bilmeyen sevgi dolu kalbinden öyle geçmiş ki, böyle görüşmek kısmet oldu...

sağol

@magic Maşallah ateş ediyor mübarek, hayırlı olsun Emre Hocam .

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
sağol Can hocam,

Maşallah hocam, hem ekibe hem araca. :mad:

Sorunsuz, sıkıntısız ve keyifli sürüşler.  :)
teşekkürler Emre hocam

Değerli @magic Emre Hocam,  heyecanlı, sabırsız, tatlı bekleyişin nihayet sonu geldi, canavar gibi maşallah araç. Umarım herşey olmasını istediğin gibidir. Hayırlı, uğurlu olsun, nazarsız, kazasız kullanımlar diliyorum. Seni yalnız bırakmayan Hocalarıma da Selamlar.

Saygılar...
Hasan hocam, teşekkürler

okuduğum en güzel konulardan birisi mutlu sona ulaşmış. hayırlı olsun @magic hocam tekerine taş değmesin
teşekkürler Gökberk hocam

@magic Hocam masallah cok guzel araciniz.Allah iyi gunlerde binmeyi nasip eylesin,kazadan beladan korusun.

Saygilarla
hepimizi hocam, sağolun

@magic hocam tekrar hayırlı olsun,keyifle iyi günlerde kullanın, inanın şu bekleme süresi kendi aracım gelecekmiş gibiydi, herşeyin yolunda gitmesi de ayrıca sevindirici,
Bekir hocam çok teşekkür ederim

Maşallah. Hayırlı olsun. Güzel günlerde kazasız belasız sürüşler dilerim.
Serdar hocam sağolun

@magic hocam hayirli olsun.

Lastik basinclari 35 mi yaziyor kapi esigi cekilen resimde? banami oyle geldi?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
teşekkürler, ben dikkat etmedim hocam, Murat kardeşim bakmıştı, ben konu mankeni olarak dolandım sadece :)

Geri
Üst Alt