midline plus foksyonel direksyon

@Gg1522 en guzel kardesim ayni uslupta yazmak seviyeyi esitleyecek. Yukarida bu gurup sayesinde yardim aldim topladim parcalari kodlama icin yardimci olacak varmi diye konuya devam edip. Sana yardimci olmaya calisiyorum. Eksik bilgilerinle iddalarini soket olmasi gerekiyor diye diretiyorsun. Bu islemi yapmis biri olarak diyorumki sana airbag kablosunu degistirip 100 lirami 200 lirami neyse vermene gerek yok. Sorsaydin duzgun sekilde seninle bilgimi paylasmayada hazirim. Bu guruptan arkadasimin aracina middle direksiyonunda hic tus yoktu tus takimini airbag kablosunu degistirmeden taktim kodladim. Simdi sen ve senin yorumunu beyenen arkadas duzgunce sorarsan sana yardimci olmak baglanti semasini vermekten mutluluk duyarim.
Merhaba benim arac tussuz muhtemelen gateway low olanından. ben tuş takımı alsam bunun yanında sadece gateway mid değişimi mi yapmam gerekiyor ? Herhangibir kabloya ihtiyaç varmı? 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Merhaba benim arac tussuz muhtemelen gateway low olanından. ben tuş takımı alsam bunun yanında sadece gateway mid değişimi mi yapmam gerekiyor ? Herhangibir kabloya ihtiyaç varmı? 
Hocam formda okuduğun gibi airbag kablonun içinde tuş takımına giden bir soket var o sende yok bende de yok ben airbag kablosunu değiştirmeyi düşünüyordum arkadaşlarda airbag kablosuna o soketi sonradan ekletilebilir dediler karar senin bunlar sorun deyil ama bunu kodlanmak için 1000 lira gibi fiyat istiyor ustalar başta öğrende sonra benim gibi hayal kurulığı yaşama 😁

Valla bin liraya toplu kodlama yapılır. Cidden istiyorlar mı? Park sensörü takılır o paralar kodlanır hatta pla. Aman hocam araştırmadan sakın yaptırmayın.

@Gg1522 Hocam bende sıfır airbag kablosu var, yazistik ama fiyati begenmedin :)

Buraya da açık açık yazayimda diğer arkadaslar yorum yapar, sıfır kablo icin 150TL istedim arkadaslar. Malum Aliexp'de 16-17 Dolar gibi fiyati var bide ustune vergi eklenecek.

Siz zaten 100TL ya bulmuşsunuz anladigim, gayet de uygun bulmussunuz almanizi tavsiye ederim. Daha ne kadar uyguna bulmayi beklediginizi anlayamadim maalesef. Fiyati ne oldugu belli bir malzeme zaten.

Arkadaslar alternatif yol da oneriyorlar o da gayet makul bir yontem madem ucuza halletmek istiyorsunuz.

Kodlama icin 1000TL mubtemelen GW değişikliği oldugu için  istiyorlardir ancak gercekten fahiş fiyat, cok daha ucuza çözülür kodlama işi.

Surada da bi yanlış bilgi var düzeltelim yanıltıcı olmasin baskalari icin.

Hiz Sabitleme Mid-GW ile çalışır, High-GW gerektirmez. Adaptif Hiz Sabitleme ACC icin High-GW gerekir.

Benim de buradan öğrendiğime göre arkadaşım bu 3 e ayrılıyor en boş araçlarda lov orta pakette mid be full pakette hig diye sınıflandırılıyor tuş takımını mid destekler hig olanı tuş takımı ile hız sabitleycili tuş takımını destekler eğer sizin araçta daha önce tuş takımı yok ise lov dur ve desteklemez diye biliyorum 

Arkadaslar bırsey danısmak ıstıyorum aracım 4 yasında dıreksıyonda artık parlamalar oldu dıreksıyon kaplamasını onerıyormusunuz bırde nereyı onerırsınız tesekkurler

Arkadaslar bırsey danısmak ıstıyorum aracım 4 yasında dıreksıyonda artık parlamalar oldu dıreksıyon kaplamasını onerıyormusunuz bırde nereyı onerırsınız tesekkurler
Hocam sorunuz ile konudaki  tek ortak nokta direksiyon. Birçok deri temizleme ürünü kullanılabilir. Varsa bi detay fırçanız yoksa traş fırçası bile olur. Özenle yavaş yavaş köpürterek uygular sonra da silerseniz o tüm yağlar ve parlamalar kaybolacaktır.

Ender elektroniği aradım.Tuş takımını dışardan alsam başka ne gerekiyor diye sorduğumda ;

gateway mid + airbag kablosuna ek kablo + montaj ve kodlama 1100 tl istediler..

Yani 300 400 tl arası tuş takımını aldığınızda 1500 tl ye halledilebiliyor.

Ender elektroniği aradım.Tuş takımını dışardan alsam başka ne gerekiyor diye sorduğumda ;
gateway mid + airbag kablosuna ek kablo + montaj ve kodlama 1100 tl istediler..
Yani 300 400 tl arası tuş takımını aldığınızda 1500 tl ye halledilebiliyor.
Apo usta 1.000₺ istiyor tuş takımı ve çerçeveyi kendiniz aldığınızda

@oktay__87 peki nasıl yaptı oktay hocam bizde kendimiz yapabilirmiyiz yoksa elektikciye bağalatmak mı gerekiyor?

Moderatör tarafında düzenlendi:
İstanbul da isen hocam gel ben yardım edeyim. 

@İlker34 ilker hocamm  bana mı dediniz bilmiyorum ama size watsaptan adres yazdım ya kayserideyim çok teşekkür ederiz ALLAH razıolsun

@CemK  hocam teşekkür ederim fiyatı beğenmediğim için deyil ben en başta bir cahiilk yapıp boş model araba aldım onun cezasını çekiyorum arabaya okadar para harcadım ki artık yoruldum umarım beni anlıyorsunuzdur bu arada size söylediğim buldum dediğim ürünü ledgodan buldum belki inanmassın ama 50 tl bile buldum ama dönüş yapan olamadı.

Geri
Üst Alt