GOLF7 1.6 TDI

enver_19

Yeni Üye
İsim
enver
ARKADAŞLAR GOLF7 1.6 TDI MOTOR YAĞI HAVA FİLTRESİ,YAKIT FİLTRESİ ANTİ FİRİZ HANGİ MARKAYI TERCİH EDİLİR YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?

Bende 1.6 TDI kullanıyorum uzun süredir filtre ve yağı kendim alarak özel bir serviste bakım yaptırıyorum , çok daha hesaplı oluyor hemde malzeme kalitesinden emin oluyorum. Sonuç olarak yağda Castrol Edge 5w30 tercih ediyorum ama facebook golf gruplarında liqui moly için çok fazla tavsiye var merak ediyorum. Filtre olarak dayım bu işlerle uğraşıyor onun tavsiyesiyle Mahle ve Mann markalarını tercih ediyorum. Bosch car serviste bakım yaptırmama rağmen bosch filtrelere sıcak bakmıyorum bu iki marka çok daha iyi diyebilirim. 

Upvote 0

En iyi ürünleri kullanmak istiyorum diyorsan yağ olarak 

1) Luqui Moly Top tech 4200 5w30

2) Luqui Moly Longlife 3 5w30

507 00 vw sertifikası karşılıyor iki yağda. Hangisini daha ucuza bulursan onu al. İkiside aynı seviyede yağlar.

Filitre olarak Mann Hengst Mahle bu üç markayada güvenebilirsin. Yetkili servis ve fabrika bu markaları kullanıyor çünkü. Servislerin elinde hangisi varsa onu takıyorlar. Benim tercihim MANN olurdu. Bi tık daha kaliteli geliyor filtreleri. Özellikle almanya üretim bulabilirsen çok daha kaliteli. 

Filtredede yağdada çok dikkatli ol. Çok fazla sahteleri var piyasada. Güvenilir ve yetkili yerlerden almaya çalış. 

Luqui Moly yağlar aracı rahatlatıyor. Sesi azaltıyor. Bu araca koyabileceğin en kaliteli yağ tartışmasız. Ben telefonun desibel ölçümüyle ölçmüştüm. Gerçekten sesi azaltıyor. Sizde değiştirmeden önce ve değiştirdikten sonra bir desibel ölçümü yapın. Farkı görceksiniz.

Engine flush motor içi temizliğide öneririm dizel araçlar için. 

Engine flush koy eski yağa. 10 dakika çalıştır. Yağı boşalt. Sonra ucuz bir muadil yağ koy. 20 dakika çalıştır. Sonra boşalt. Yağ filtresini değiştir. Yeni yağı koy. Motorun içindeki kalıntıları tortuları çok iyi temizliyor. Motor yağının kararmasını geciktiriyor.

Upvote 0
Upvote 0
En iyi ürünleri kullanmak istiyorum diyorsan yağ olarak 

1) Luqui Moly Top tech 4200 5w30

2) Luqui Moly Longlife 3 5w30

507 00 vw sertifikası karşılıyor iki yağda. Hangisini daha ucuza bulursan onu al. İkiside aynı seviyede yağlar.

Filitre olarak Mann Hengst Mahle bu üç markayada güvenebilirsin. Yetkili servis ve fabrika bu markaları kullanıyor çünkü. Servislerin elinde hangisi varsa onu takıyorlar. Benim tercihim MANN olurdu. Bi tık daha kaliteli geliyor filtreleri. Özellikle almanya üretim bulabilirsen çok daha kaliteli. 

Filtredede yağdada çok dikkatli ol. Çok fazla sahteleri var piyasada. Güvenilir ve yetkili yerlerden almaya çalış. 

Luqui Moly yağlar aracı rahatlatıyor. Sesi azaltıyor. Bu araca koyabileceğin en kaliteli yağ tartışmasız. Ben telefonun desibel ölçümüyle ölçmüştüm. Gerçekten sesi azaltıyor. Sizde değiştirmeden önce ve değiştirdikten sonra bir desibel ölçümü yapın. Farkı görceksiniz.

Engine flush motor içi temizliğide öneririm dizel araçlar için. 

Engine flush koy eski yağa. 10 dakika çalıştır. Yağı boşalt. Sonra ucuz bir muadil yağ koy. 20 dakika çalıştır. Sonra boşalt. Yağ filtresini değiştir. Yeni yağı koy. Motorun içindeki kalıntıları tortuları çok iyi temizliyor. Motor yağının kararmasını geciktiriyor.
1.0 tsi için luqui moly tercihimiz ne olmalı kaliteli olarak?

Upvote 0
@farukal 

1.0 tsi içinde aynı iki yağı kullanabilirsin.

1) Luqui Moly Top tech 4200 5w30

2) Luqui Moly Longlife 3 5w30

Bu iki yağdada vw 504 00 ve 507 00 sertifikaları vardır. 

504 00 benzinli tsi için

507 00 dizel tdi için vw uyumluluk sertifikasıdır. 

Bu iki yağ da uzun ömürlü yağ katagorisindedir. 

Luqui moly bu yağlar için sitesinde 1.0 tsi motora 2 yıl 30.000 km bakım aralığı öneriyor. Buda yağın kaliteli ve uzun ömürlü olduğunu gösrerir ama türkiye şartlarında kesinlikle 15.000 km 1 yılı geçmeyin bakım aralığında. Firma yağına güveniyor sadece. Burdan bunu anlıyoruz.

Hangi yağı daha ucuza bulursan onu tercih et. Güvenilir yerlerden almaya çalış.

Upvote 0

Geri
Üst Alt