Akaryakıt Tercihiniz Nedir? (Anket)

Akaryakıt Sorunsalı

• Shell Katkılı Yakıt

Kullanılan: 28 43.8%
  • Shell Katkısız Yakıt

Kullanılan: 6 9.4%
  • OPET Katkılı Yakıt

Kullanılan: 3 4.7%
  • OPET Katkısız Yakıt

• BP katkılı Yakıt

Kullanılan: 9 14.1%
  • BP Katkısız Yakıt

• PO Katkılı Yakıt

• PO Katkısız Yakıt

Kullanılan: 1 1.6%
  • Total Katkılı Yakıt

Kullanılan: 4 6.3%
  • Total Katkısız Yakıt

Kullanılan: 2 3.1%
  • TP

Kullanılan: 0 0.0%
  • Diğer

• Aytemiz

• Kullanılan toplam oy
    64
@ZITIPAŞA Eski aracım LPG olduğu için uzun yıllar İstanbul yolu üstündeki total den yakıt aldım. 

Benzinli araca geçince Eskişehir yolu total petrol e geçtim, litre fiyatı ciddi fark ediyor diye ve memnunum. 

mazotta değişlik olabilir ama benzin tüm türkiyede aynı..hepsi tüpraş çıkışlı..aynı ürün..mazotta belli başlı tüm firmalar da aynı yerden alıyor..onlarda da çok değişiklik olmaz diye düşünüyorum ..en iyileri shell ve bp..özelikle bp de 3 filtre var hortumda bile 100 mikronluk filtre kullanıyorlar..katkılı yakıtın katkısız yakıta oranıda binde 1 dir..ucuz hangisi ise onu alın..katkılı falan hikaye..ben akaryakıt satan bir firmada 2 yıl çalışmıştım katkılı yakıtlarla ilgili itüde çalışma yapılmıştı oradan biliyorum hepsinin verimi aynıydı..katkılı katkısız oranı..1000lt 1 litre oda labartuar ortamında..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@reko sizin öneriniz BP/katkısız yakıt mıdır yani?

@Musaaksoy genel olarak Total excellium hocam hele de TDI de , opetten sonra total kullaninca dunya varmis diyor insan, araba hem belirgin sekilde sessiz calisiyor hem menzili artiyor.

@tiesay  orasi da guzel hocam orasi da kendi bayiisi, yolum dustukce oradan da aliyorum.

@ZITIPAŞA 1.5 TDCİ Fiesta aracımda OPET ve Shell kullanmıştım. Shell de araç sessiz menzil kısaydı, opette araç sesli, menzil uzundu. TSI aracımda da genelde Shell kullanıyorum ama bp den de memnun kalmıştım. OPET yine sesli çalışıyordu beğenmedim

@strayder Aytemiz hep kullanmak istediğim merak ettiğim bir marka fakat hiç denk gelmedim, bu sebeptendir ki aklıma gelmedi, düzeltebilirsem ekleme yapayım hocam
Değerli Musa Hocam Konu başlığını ''Sorunsalı '' yerine Akaryakıt Seçimleriniz yada benzer vb  olarak değiştirmek daha uygun olacaktır. Sizler yapmakta zorlanırsanız bu konuda yardımcı olabiliriz . 

Akaryakıt konusunda bende şu ana kadar gözlemlerimi ve bir shell firmasında çalışan arkadaşın bana aktardigini söyleyeyim sizlere. Akaryakıtınızı kesinlikle şehir içlerindeki sabit petrol firmalarından alınız. Özellikle otoban ya da şehirler arası yerleşim olmayan yerlerde ki petrol firmalarını tercih etmeyiniz ismi ne olursa olsun. Uzun yol yapıyorsanız gerekirse şehir içine girip şehir içinden yakıt almanız daha sağlıklıdır. Çünkü şehir merkezindeki firmalar şehirler arasında ki yol kenarındaki firmalara göre daha çok denetim geçiriyorlar.  Bir de size şu tavsiyede bulunabilirim. Kesinlikle shell opet Bp takintiniz olmasın. Petrol firması şahsa ait ise şahıs hile yapabilir. Bulunduğum ilçede  Shell, PO ve aytemiz petrol var ve en çok petrol satan firma Aytemiz ve PO dur. 

Geri
Üst Alt