Apple CarPlay destekleyen Üniteler

@Aliiii hocam İnstagram bir vagcı buldum, bana 6.5 inç ekran, CarPlay destekli ünite 2016 golf 7 den çıkma diyor ve kablo demeti ile birlikte 2500 Liraya göndereceğini ancak montaj aktif etme CarPlay tanıtılması vs herşeyi kendimin bulunduğum şehirde yaptırmam gerektiğinden bahsediyor, ayrıca dediği şu çerçeveye gerek yok diyor, benim Comfourtline çerçevesinin direk uyacağını söylüyor. Torpido nunda değişmesine gerek yok diyor uyduruyor montaj yapan yerler diyor. Sizce durum ne mantıklı mı doğrumu söyledikleri. Ayrıca sizin bahsettiğiniz cihazlardan da önerdi, 6.5 inç Çinli 7.5 cihazı tak geç ses seviyesi daha iyi diye de iddia ediyor. Ama onda bir sorun daha var radyo isimleri çıkmıyor değil mi 🤷🏻‍♂️

Moderatör tarafında düzenlendi:

@ali_burkay Şimdi öncelikle sizin aracınızda hangi ünite var? Çerçevenin uyup uymayacağı o şekilde anlaşılır. Uyadabilir, uymayadabilir.

Kablo demeti Aliexpress'de 350 lira (en son hatırladığım) + Gümrük işleri. Ayrıca CarPlay destekli USB girişi ve kablosu da almanız gerekecek. Belki setin içinde gönderir (sanmam ama).

Torpidonun değişmesine gerek şöyle yok, sizin şu anki torpidonuzda, evrakların konduğu bölüm var. Onun arkasını deliyorlar, cihazı oraya bir şekilde oturtuyorlar. Sizin tercihiniz alıp almamak. Ben alırdım torpido. 

2016 Golf 7'den çıkma Carplay destekli 6.5" cihaz olabilir. Sitede olan arkadaşlar var. Mesela  @driver_can da mevcut. Ama 819 değil 840 kodlu ünitedir. Farketmez sizin istediğinizi verecek sonuçta. 

Fiyat konusunda VagCom'cular bu fiyata satıyorsa, çıkmacılardan daha ucuza aldıkları aşikar. Çıkmacı kovalayıp daha ucuza bulabilirsiniz, parça kodları belli. 840 kodlu ünite alacaksınız, ekranda da bir sorun yok. Ama uğraşamam çıkmacılarla diyorsanız onu bilemem. 

-------------

6.5" Çinli medya, bence fiyatının maksimum karşılığını veren bir cihaz. Radyo isimleri cihazda görünüyor ama MFA ekranında görünmüyor diye biliyorum. Bir kaç handikapı daha vardı diye hatırlıyorum ama emin olamadım. Ben açıkcası CD üzerinden müzik dinleyen bir insan değilseniz, Çin multimedyasını almanızı öneririm. Hatta, Aliexpress'den bile alabilirsiniz, neredeyse %40 daha ucuza geliyor, sadece biraz bekliyorsunuz. Sitede ibadullah mevcut montajjı ve kodlaması ile ilgili içerik. Sadece alırken TR dil desteği olup olmadığına kontrol ettirin. 

Çünkü üstteki ürünü alsanız, Component Protection kaldırmak ve CarPlay aktivasyonu için + 750 lira bandında daha para vereceksiniz. 

Ses kalitesi konusu SUBJEKTİF :D

@Aliiii düz Golf 7 Comfourtline ünitesi var aracımda 2016 golf Bluetooth var araçta. 5 inç olması lazım. 
Sanırım vazgeçeceğim şeytan diyor al telefon tutucu tak ızgaraya devam et. Kalan paraya da Tampon vs al. Teşekkür ederim bilgiler için.

CF36F2BE-4B3F-409D-8599-6519D9D4920F.jpeg

5BDDBCC1-A7B7-4299-B906-DE709468F137.jpeg

AAAE9A81-B3C4-42A0-8FD1-6460A1AD5BF2.jpeg

@Aliiii Nasil yani!? 5" Teyp'in cercevesi 6.5" Aynı Tip 8 Tuşlu Teyp'e uyuyor mu?

@CemK Ben bu şekilde biliyorum, teyit edebilirsiniz. 5" - 5.8" - 6.5" tuş büyüklükleri farklı sadece, toplam alan aynı. 5" Media düğmesine baksanıza, 2 tane 6.5" media düğmesi sığar oraya. :)

Öyleyse eğer iyi haber 😁

Bilenler teyit ederse memnun oluruz.

8" olan farkli ama heralde?

@CemK 8" olanı bilmiyorum açıkcası. Yeni kasa ürünlerin farklı, onların tuş dizilimi de farklı ama 5-5.8-6.5 (Eski) aynı diye biliyorum. 

-Burada epey konusu geçmiş, baştan sona okudum, özet 6.5 inç orjinal CarPlay lı multimedia ya geçmek ayrı bir dert, torpido değişimi torpido ünitesine hat çekilmesi vs hepsi halloldu diyelim, bu sefer crack için çokça uğraşılmış aynı üniteyi taşıyan araç aranmış vs. Çok yorucu hele İstanbul da değilsen hele ki bu  corona kabusu varken çok zor gözüküyor. 
-Konunun sonlarında ise 6.5 inç Çinli cihazların ses kalitesinin ne kadar kötü olduğunu yaşayarak anlatmışlar. 
-Benim orjinal cihazımda hiç olmazsa Bluetooth var, Halime şükredeyim durumuna geldim.

@ali_burkay Kablo tesisatı gönderecekmiş zaten sana elemanlar, bir torpidoya çözülür bence umutsuzluğa kapılma :) Eskisi kadar zor değil CarPlay aktivasyonu, aynı ünite taşıyan araç bulma olayı eskidendi (onun çalışıp çalışmadığından bile emin değilim de). AppConnect iyi bir arayüz, bence sizin işinizi Çinli cihaz çözer, söylediğim gibi ses konusu Subjektif. 

Yetkili servisler carplay acmaya  2000-2200 istemeye devam ede dursun.

Vag.com işi yapan yerler , artık 200 liraya kadar düstüler.

Servis 2000 küsür isterken, ender elektronigin crackli 700 lirası bile offf çok iyi fiyatt denen günler bitti artık.

199 liraya açtırmak lazım artık

@Savatage hocam alemsin sürekli bu konuda bisiler yaziyosun ama bedava diyoruz actirmiyosun 🤣🤣🤣

Ben uyduruk 2014 Model Android S6 bagliyorum arada hiçbi sorun yok çatır çatır çalışıyo, bu cihazlarin tirnagi ile Nasa Ay'a arac yolladı 🤣

Geri
Üst Alt