Orjinal bi xenon tamiri hakkında.

rager007

Katılımcı Üye

İsim
recep
Araç
Golf 7 TDİ Highline manuel
Arkadaşlar malüm mercekli zenonlarda buğu ve lens kirlenmesi oluyor. bendede benzer bir durum var  ama benden önceki sahibi sağolsun açtırmış sanırım farı 2 farda da silikon gibi birşey uygulanmış bayağı kötü bir şekilde sürülmüş taşırmışlar vs..  kafayı iyice bozup sökeceğim içini temizleyip açılmışken 2 U led takıp toplayacağım. işin tuhaf kısmı sağ taraf yapıyor buğuyu genelde genel bir durum olsa ikiside buğulanır. 

Kalkışmalımıyım böyle bir işe elektronikçi olarak mercek de oluşan benekler kirler temizlenince geçiyormu yoksa olmuşken farklı bir model kaliteli lens mi taksam kasap birinin eline düşmüş belliki mutfak tezgahına silikon çeker gibi silikonlamış vatandaş.. :)   aklımda bir kaç proje var açılmışken onlarıda yapayım diyorum .:)

20200405_143254.jpg

20200405_143308.jpg

Arkadaşlar malüm mercekli zenonlarda buğu ve lens kirlenmesi oluyor. bendede benzer bir durum var  ama benden önceki sahibi sağolsun açtırmış sanırım farı 2 farda da silikon gibi birşey uygulanmış bayağı kötü bir şekilde sürülmüş taşırmışlar vs..  kafayı iyice bozup sökeceğim içini temizleyip açılmışken 2 U led takıp toplayacağım. işin tuhaf kısmı sağ taraf yapıyor buğuyu genelde genel bir durum olsa ikiside buğulanır. 
Kalkışmalımıyım böyle bir işe elektronikçi olarak mercek de oluşan benekler kirler temizlenince geçiyormu yoksa olmuşken farklı bir model kaliteli lens mi taksam kasap birinin eline düşmüş belliki mutfak tezgahına silikon çeker gibi silikonlamış vatandaş.. [emoji4]  aklımda bir kaç proje var açılmışken onlarıda yapayım diyorum .

/monthly_2020_04/20200405_143254.thumb.jpg.db6dc8a2ea5315a3d50005bee2852a98.jpg
/monthly_2020_04/20200405_143308.thumb.jpg.923bfcffda91fa4d55555199ff64d7c5.jpg
5739838ac9eba5e51632a4f80632b03f.jpg

Şöyle bir foto var bir grupta denk geldi sizin gibi sıkıntı olan bi abimiz mercek değişimi ve tek u led montajı için 1.500₺ ödemiş.. Eğer gözünüzü kararttıysanız iyi işlem yapan bir yere yaptırabilirsiniz..

Upvote 0

Şöyle bir foto var bir grupta denk geldi sizin gibi sıkıntı olan bi abimiz mercek değişimi ve tek u led montajı için 1.500₺ ödemiş.. Eğer gözünüzü kararttıysanız iyi işlem yapan bir yere yaptırabilirsiniz..
kim yapmışsa eline sağlık 1500 tl nin hakkını vermiş 

Upvote 0
Aklımda aslında güzel bir proje var u led bölümüne çift renk beyaz sabit sinyalde kayar yapmak o bölüme bu şekilde led buldum olmadı uygulamayı yapıp yapıştırma işlemi için bir yere götüreceğim yada fabrika yapıştırıcı kalitesine yakın bir yapıştırıcı bulursam yapıştırmayıda yapacağım gözü karartmak ne kelime şu anda göremiyorum😂

Upvote 0
Farlar kötü şekilde müdahale görmüş birleşim yeri değilde farklı bir yerden kesilip silikonlanmış bu nasıl birşeydir sağlam bir sövdüm ısıtıp sökülmesi lazım videolar var bu adi insan kesmis dremel ile katletmiş farları birleşim yerini temizleyip sağlam bir yapıştırıcı ile yeni ön cam bulup takacağım bulabilirsem.. 

20200418_163809_HDR.jpg

20200418_164756_HDR.jpg

Upvote 0
Camına yaklaşık tanesi 500 tl x 2 =   bin tl cam yurt dışında 25-35 dolar arası neyse sövmeyeceğim ve başka bir formül bulacağım   bin tl cama vereceğime 2500 lira j Led alırım  ya da tüm gün plastik eritir mevcut farı tamir ederim cam kırık değil sonuçta plastik dolgu yaparak uzun bir zaman alacaktır ama dolgu yapılabilir ..  çıkma boş tek far 1500 tl oda kirlenmiş lensli mi olur artık ne sürpriz olursa risk.. 

Upvote 0
Evet uyuyor denildi sadece camı için bir yerde takım çıkma bulmam lazım uygun tşkler

Upvote 0
Bu arada açılmışken şerit led aldım fazladan kayar sinyalli onu u bölümüne entegre edip üstünü yansıtıcı ile kaplayacağım ışık homojen dağılır ve görüntü güzel olur o arada çıkma halojen bulmaya çalışırım tşkler..

Upvote 0
bende U led için açmıştım ama herşeyi kapaktan halletmiştim

ön camı o şekilde sökmek

hadi söktün (sözüm önceki yapan ustaya)

kör gibi silikonlama bari

buna usta demek çıraklara saygısızlık gibi

Upvote 0
@doganersin  aslında birleşim yerinden dremel kesici ile ince testere ucu ile kesse hem temiz çıkar hemde o kadar silikona gerek kalmaz öyle bir kesmis ki  iç kısımlarda bulunan plastikleri kesmis bakalım çıkma halojen  camlarını güzelce söküp az ve temiz silikonla bu iş olacak inş.. 

Bu arada bendeki lens valeo ,  söylenenlere göre bu lens genel kronik sorunlu  temizleyince aynı olacakmış. Bunun yerine birebir olan  hella yada bosch ' Clear lens varmış sanırım bulunabilir mi açılmışken bunu da yapayım dedim ..  

Upvote 0

İçindeki lamba xenstart biye birşey sanırım kalitesiz bir lamba içi çürümüş gibi buda değişecek 

Upvote 0

Geri
Üst Alt