Orjinal bi xenon tamiri hakkında.

rager007

Katılımcı Üye

İsim
recep
Araç
Golf 7 TDİ Highline manuel
Arkadaşlar malüm mercekli zenonlarda buğu ve lens kirlenmesi oluyor. bendede benzer bir durum var  ama benden önceki sahibi sağolsun açtırmış sanırım farı 2 farda da silikon gibi birşey uygulanmış bayağı kötü bir şekilde sürülmüş taşırmışlar vs..  kafayı iyice bozup sökeceğim içini temizleyip açılmışken 2 U led takıp toplayacağım. işin tuhaf kısmı sağ taraf yapıyor buğuyu genelde genel bir durum olsa ikiside buğulanır. 

Kalkışmalımıyım böyle bir işe elektronikçi olarak mercek de oluşan benekler kirler temizlenince geçiyormu yoksa olmuşken farklı bir model kaliteli lens mi taksam kasap birinin eline düşmüş belliki mutfak tezgahına silikon çeker gibi silikonlamış vatandaş.. :)   aklımda bir kaç proje var açılmışken onlarıda yapayım diyorum .:)

20200405_143254.jpg

20200405_143308.jpg

@rager007 

evet.. mercekler pek iyi görünmüyor

orjinali valeo ama ampul orjinal değil

hella bulabilirseniz kalitelidir ( uyup uymayacağını  bilemiyorum)

bu kadar açıp uğraşmayı göze aldığınıza göre bitirince de o tabirle cam gibi olacağına eminim.

Upvote 0
@doganersin Evet maksat tek seferde işin tamamını haledip kapatmak kolay sökülse arabadan farı sökmekte çok sıkıntılı işler parçalar aşırı pahalı 500 tl tek cam fiyatımı olur lens olacak lamba değişecek kaliteli 2 renkli led şerit aldım onada ciddi bir zaman gidecek montaja adım adım resimleri atarım tşkler 

Upvote 0
@rager007 

benimde çift U led için bu işe girişmiştim

(bu konuda başlık açmıştım)

evet, farları oradan sökmek baya meşakatli 

kayar şerit led çok güzel bir efekt verecek..

Upvote 0
Bende çok kararsızım aynı sıkıntı bendede mevcut farı mı değiştirmek mantıklı yoksa tek tek lens ampul mü değiştirmek daha mantıklı ( farı açmak ayrıca bi serüven 😀)

gece karanlık yolda çok sıkıntı çekiyorum 

CBF1B987-DDB1-427C-8C2C-DE890B7295AB.jpeg

5C586F06-FEEC-4E6A-9455-CDD6F4A3B167.jpeg

22459B96-4988-4716-9D03-367024A3CF67.jpeg

Upvote 0
@Seyfullah selam farların içini sökmeden tel gibi birşeye bez bağlayıp temizlemek işe yarayabilir ve lambanızın ömrü azalmışsa ışık oranıda azalır lensler kararmamış gördüğüm kadarı ile lekeli kompresör ile kapakları açıp içteki tozları çıkarıp xenon lambayı sökün dar bir yer sabırla temizleyin, farı yerinden sökeceksiniz 

20200418_153534_HDR.jpg

Upvote 0
Maşallah. farların son durumu nedir?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0

Geri
Üst Alt