Golf 7 dpf temizlemiyor(Çözüldü)

@bf417 bi süre devirli kullanım ile deneyeceğim şimdilik bi kutu enjektör temizleyici var onu kullanıp tekrar katkı alacağım opet te yaramıyor sanırsam shelli de deneyeceğim yorumunuz için teşekkür ederim 

@ogzogz hocam şöyle ki nerdeyse her 80 km de bir otomatik olarak yapıyor siz 250 km diyince şaşırdım benim araç çok sık yapıyor bu işlemi Sanırım yakıtta sorun yaşıyorum

arkadaşlar sorun çözüldü emniyet kemerini takarak işlemleri tekrar denedim @33hasan33 hocamın yardımı ile kontak kapatıp açtığımda araç işleme başladı yardımlarınız için teşekkür ederim.

arkadaşlar sorun çözüldü emniyet kemerini takarak işlemleri tekrar denedim [mention=5028]33hasan33[/mention] hocamın yardımı ile kontak kapatıp açtığımda araç işleme başladı yardımlarınız için teşekkür ederim.
Bugun de birsey ogrendik çok ilginç

Geçmiş olsun

Çözümü / sonucu paylastiginiz icin tesekkur ederim

Bazi baslik sahipleri soru sorup kayboluyor çözüm bulup bilgilendirme yapmayınca forum temel amacı olan bilgi bankasi özelliğini kaybediyor

@HONEY  her zaman, bu tecrübeleri paylaşmalıyız ben teşekkür ederim . iyi forumlar

@stark98 hocam geçmiş olsun peki jenerasyon dan sonra kontrol ettiniz mi partikül içerisinde kac gr kurum kaldı ve aracın yakıt ortalaması ne kadar değişti?

@Salimhocam yakıt sorunum geçmedi hantallık bi nebze azaldı 2.55 gramda bıraktı partikülü sanırım onlar katılaşmış halde. yakıtı hem ibre hem medyadan takip ediyorum 0.1 gibi bi düşme var ama araç kararsız davranıyor çoğu zaman hantal kalıyor. maf sensörünü temizleyip deneyeceğim ama hangi ürünü kullanıcağımıda bilmiyorum  :lol:  yakıt konusunda muzdaribim ama düzelmedi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@stark98 hocam çok zaman kaybetmeden işin ehli bir Usta'dan yardım alın malum partikül filtresi fiyatları çok yüksek umarım kısa sürede çözüm bulursunuz.

@Salim hocam son 3 gündür würt katkı ile şehir içi kullanıyorum tüketim aynı ancak dpf 5.6 gram dolu 3 gram gibi bi dolum Var hesaplanan şuan iyi gibi ama sanırım enjektörler tıkalı benim buda dpf i tıkıyor sanırım

@Salim hocam son 3 gündür würt katkı ile şehir içi kullanıyorum tüketim aynı ancak dpf 5.6 gram dolu 3 gram gibi bi dolum Var hesaplanan şuan iyi gibi ama sanırım enjektörler tıkalı benim buda dpf i tıkıyor sanırım
Dizel aracın malesef en büyük problemi bu, katkılı yakıt kullanmamak, benzinli gibi düşük devirde vites değişimi(dsg ise spor mod şart), rejenerasyonu sık sık yarıda kesmek, yarım depo ile würt kullanabilirsiniz, enjektörlerde tıkanıklık olsa devirde titreme olur, anlattığınıza göre yanma odası egr vs kurum bağlamış. Würt ü atıp bu aracı uzun yolda üzeceksiniz 3 bin 4 bin allah ne verdiyse. Yüksek devirde kurumun bir kısmı yanmadan atılıyor partikül filtreniz çabuk dolacak bunda sıkıntı yok önemli olan motorda biriken kurumların atılması. Size tavsiyem şu an piyasadaki en yüksek setan oranlı yakıt olan shell vpower dizel almanız. Würt katkısını da en az 3 4 defa kullanın.

@bf417 devirde titreme nasıl olur hocam rölanti de ayağım frendeyken bi titreme hissediyorum ama devir saatim sabit ve araç dsg ama sporda da çok konforsuz ya. 😂😂

@bf417 devirde titreme nasıl olur hocam rölanti de ayağım frendeyken bi titreme hissediyorum ama devir saatim sabit ve araç dsg ama sporda da çok konforsuz ya. 😂😂
Devir saatinde dalgalanma olur, şanzıman geçişleri nasıl titreme silkeleme var mı ?

@bf417 devirde dalgalanma yok hocam ama bazen 2.viteste sarsıntı yapıyor çok nadirde olsa rahatsız edici oluyor ama yaptığı zamanlarda manuel yada sporta alıp deniyorum sarsıntı olmuyor mekatronik yada şanzıman olsa sürekli yapar gibi geliyor genel olarak çekiş düşüklüğümde var bazı kaynaklarda enjektör değerlerinin -60 civarında seyretmesi gerektiğini söylüyorlar bu durumda tıkalı biraz sanki bu değerler aracıma ait

51DB26A6-3831-4D09-8E1A-35E2000DC664.jpeg

@bf417 devirde dalgalanma yok hocam ama bazen 2.viteste sarsıntı yapıyor çok nadirde olsa rahatsız edici oluyor ama yaptığı zamanlarda manuel yada sporta alıp deniyorum sarsıntı olmuyor mekatronik yada şanzıman olsa sürekli yapar gibi geliyor genel olarak çekiş düşüklüğümde var bazı kaynaklarda enjektör değerlerinin -60 civarında seyretmesi gerektiğini söylüyorlar bu durumda tıkalı biraz sanki bu değerler aracıma ait

Ekli dosyayı görüntüle 30321
Değerler normal -1+1 aralığında 

Aracınızdaki çekişteki düşüş kaybı kavrama kaynaklı da olabilir onun için sordum

Moderatör tarafında düzenlendi:

@bf417 o zaman birde maf sensörünü temizleyeceğim . Gaz kelebeği iyi gibi geldi değer olarak bana. Gelişmeleri burdan tekrar yazarım yardımınız için çok teşekkür ederim. 

arkadaşlar sorun çözüldü emniyet kemerini takarak işlemleri tekrar denedim @33hasan33 hocamın yardımı ile kontak kapatıp açtığımda araç işleme başladı yardımlarınız için teşekkür ederim.
Merhaba ayrıca bir yabancı videoda kemer uyarısının yanında, vcds programının çalıştığı bilgisayarın elektrik bağlantısının da olmasının gerektiğini belirtiyordu

Geri
Üst Alt