Volkswagen Golf Variant

Station Wagon sevenlere gelsin; 

Audi 100 Avant (C3 Type 44) 

E segmenti bir araç olmasına rağmen uzunluk ve genişlik olarak şuan ki güncel F segmenti Mercedes S serisi, BMW 7 serisi araçların Long tip olanları yanında minicik kalır., 

Audi’nin efsanevi sıralı \5 silindir motorları kullanılmıştır., muazzam bir sesi vardır;

0299E79C-ECEE-4E0A-A390-8F4C0C5DBFE3.jpeg 

7D398696-C35F-49C7-9AAC-1F7DC6B5B1A0.jpeg 

B26CC8E4-D265-48B6-8587-2ABC27DA3A65.jpeg 

0073130B-427B-4BBB-BE5C-434B56AF362C.jpeg 

56EDB854-B6D1-4708-91AD-C2890EBF9BFA.jpeg 

31CC624B-0274-489A-A530-8507BBC2D437.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:

@forzaGilles @ycetin  o ses halas kulaklarımda çınlıyor.

1998 de frankfurt'tan bir arkadaşım kesin dönüşte getirmişti. 6 ay kullandık sonra İzmir gümrüğe teslim etmiştim.

Audi 100 ve 64 impaladaki süspansiyonu başka hiç bir araçta bulamadım.

Station Wagon sevenlere gelsin; 

Audi 100 Avant (C3 Type 44) 

E segmenti bir araç olmasına rağmen uzunluk ve genişlik olarak şuan ki güncel F segmenti Mercedes S serisi, BMW 7 serisi araçların Long tip olanları yanında minicik kalır., 

Audi’nin efsanevi sıralı \5 silindir motorları kullanılmıştır., muazzam bir sesi vardır;

Ekli dosyayı görüntüle 29568 

Ekli dosyayı görüntüle 29573 

Ekli dosyayı görüntüle 29571 

Ekli dosyayı görüntüle 29572 

Ekli dosyayı görüntüle 29569 

Ekli dosyayı görüntüle 29570
Youtube'dan dinledim hocam, gerçekten çok güzelmiş sesi. Yalnız boyut konusunda dediğiniz kadar da uzun değil bu araçlar. Passat kadar boyu.

Youtube'dan dinledim hocam, gerçekten çok güzelmiş sesi. Yalnız boyut konusunda dediğiniz kadar da uzun değil bu araçlar. Passat kadar boyu.
Bizde bunun sedan modeli vardı.,

@sertan Sıralı \5 silindir motorun sesi halaa kulaklarımda., evdekilere çaktırmadan ara ara kaçırırdım.. :)  

Dönemin mercedes leri halaa 4 ileri vites kullanırken., Audi 100 5 vitesti., hatırlıyorum uzun yolda 170-180km hıza kadar 5. vitesi pek istemezdi :)  çok keyifli bir arabaydı.. 

Hocam nette baltığınız ölçülere aldanmayınız., 30-40 sene önce üretimde olan bir araç hakkında veriler yanlış olabiliyor., bu aracın Variant versiyonu üretilmiş en uzun araçlardan bir tanesidir., 

Göz var nizam var., Şu aracın Passat Variant boyutunda olduğuna ihtimal verebiliyor musun.,

Şu resme bir bakın; 

@sertan Sıralı \5 silindir motorun sesi halaa kulaklarımda., evdekilere çaktırmadan ara ara kaçırırdım.. :)  

Dönemin mercedes leri halaa 4 ileri vites kullanırken., Audi 100 5 vitesti., hatırlıyorum uzun yolda 170-180km hıza kadar 5. vitesi pek istemezdi :)  çok keyifli bir arabaydı.. 

Hocam nette baltığınız ölçülere aldanmayınız., 30-40 sene önce üretimde olan bir araç hakkında veriler yanlış olabiliyor., bu aracın Variant versiyonu üretilmiş en uzun araçlardan bir tanesidir., 

Göz var nizam var., Şu aracın Passat Variant boyutunda olduğuna ihtimal verebiliyor musun.,

Şu resme bir bakın; 

Göz var izan var eyvallah ama mukayese edebileceğimiz bir araç olsa da evet öyledir desem. Uzun bir araç kabul ama bmw 7 long, mb s long yanında ufak kalır diyorsunuz 6 metre mi yani bu araba? :D

Ben size kaynak da bulsam siz yine inanmayacaksınız, o dönemin tasarımı araçları olduğundan daha büyük gösteriyor desem ne alaka diyeceksiniz. O yüzden haklısınız diyorum, konu soğumasın. Güzel, eğlenceli, bol fotoğraflı bir konu oldu, öyle devam etsin. :)

Bir güzellik daha paylaşalım...

Şu resme bir bakın; 

@forzaGilles Hocam bugün vakit buldum ve biraz araştırdım, bulduklarımı sizinle de paylaşmak istiyorum.

Öncelikle videolardan bir şeyler bulmaya çalıştım ve aşağıdaki videoyu buldum, bu araçları seviyorsanız izlemenizi öneririm. Ben başlatma zamanını ölçülerin gösterildiği ana ayarladım.

Bu videodaki görüntüleri yan yana koydum ve altına toplam uzunluğu yazdım.

Buyrun,

0001.jpg

Ama bu sedanın ölçüleri demeyin zira sedan ile avant'ın ölçüleri aynı.

Onunla alakalı da aşağıdaki internet sitesinde açıklama var.

Buyrun,

http://audi100.net/Daten/daten.html

11.jpg

Screenshot_1.jpg

Passat'ın boyutları malum olduğu için paylaşmıyorum.

Çocukken anneannemlerin oturduğu binada ilk katın merdivenleri çook fazla gelirdi gözüme, çık çık bitmezdi. Şimdi bakıyorum da 20 tane basamak var, onun gibi bir şey olabilir bu aklınızda kalan boyut mevzusu. :)

Geri
Üst Alt