Gündüz ledleri kodlaması

@CemK evet arıza vermeden önce olması gerekiyor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Jetta49 hocam istersen bakarız birazdan ayaktasın galiba :D

Ama central electric değilde BCM bu ekran ?

@Jetta49 hocam istersen bakarız birazdan ayaktasın galiba :D

Ama central electric değilde BCM bu ekran ?
Vallahi ben bugün çok yoruldum. Sabah ola hayırlı ola 😂 ha baktık olmadı Drl yi inactive eder hatayı silerim Öyle kullanırım ne yapalım kendi düşen ağlamazmış.😳 Şunuda ilave edeyim bu yazıyı okuyan başka üyelere seslenmek istiyorum benim gibi kafanıza göre dalmayın sonu hüsran olabiliyor. 

Değişen kısımlar bunlarmış. Geçerli kod AF önceki kod AD miş. Kopyala yapıştır yaptıktan sonra Enter e bastınız dimi hocam. Güvenlik kodunu da girdiniz? Kodu yazdıktan yada kopyala yapıştır yaptıktan sonra do it e basmadan önce Enter yapmanız gerekiyor. 

Madem bu orijinal kodsa olması gerekiyor. -du 

Acaba başka bir yerden başka bir ayarla bağlantılı mıydı 

20200502_044727.jpg

Yedekleri duruyodur eğer bu bilgisayarla işlem yaptıysanız, özelden gün içinde ulaşın yardımcı olayım.

Arkadaşlar maalesef araştırmamın neticesinde sonuca vardığımı söyleyebilirim CENTRAL ELEK 09 bölümünde bulunan BYTE18 bölümü  hasar görmüş yani ne kadarda orjinal kodlama yapsamda  çözüm olmayacak. Bilmeyenler için Byte 18 i araştırsınlar.  tek çaresi VCP kablosuyla kodlamak nasıl airbag kodlanıyorsa Buda aynısı Olacak. Yani anlayacağınız bu iş bizi aşar. Aklınızda olsun sakın Byte 18 değiştirmeyin. Son birşeyi daha denemek istiyorum. BCM Kablosunun 3 tane soketini çıkarıp sabaha kadar bekletecem belki kendi kendine düzelebilir. Aşağıdaki linkteki kişiyle aynı sorunu yaşıyoruz

https://forums.ross-tech.com/showthread.php?8936-Yet-another-Byte-18-quandry

Yedekleri duruyodur eğer bu bilgisayarla işlem yaptıysanız, özelden gün içinde ulaşın yardımcı olayım.
Yedekleri denedim olmuyor. Hiç bir şekildede olmayacak yani bcm yi değiştirmeye kadar gidenler varmış tabiki ben değiştirmeyecem. DRL yi Vag comda kapatıp o şekilde kullanacam veya bu hastalık bitsin iyi bir beyinciye gidecem bu arada da uğraşacam bakalım ne olacak 

Arkadaşlar maalesef araştırmamın neticesinde sonuca vardığımı söyleyebilirim CENTRAL ELEK 09 bölümünde bulunan BYTE18 bölümü  hasar görmüş yani ne kadarda orjinal kodlama yapsamda  çözüm olmayacak. Bilmeyenler için Byte 18 i araştırsınlar.  tek çaresi VCP kablosuyla kodlamak nasıl airbag kodlanıyorsa Buda aynısı Olacak. Yani anlayacağınız bu iş bizi aşar. Aklınızda olsun sakın Byte 18 değiştirmeyin. Son birşeyi daha denemek istiyorum. BCM Kablosunun 3 tane soketini çıkarıp sabaha kadar bekletecem belki kendi kendine düzelebilir. Aşağıdaki linkteki kişiyle aynı sorunu yaşıyoruz

https://forums.ross-tech.com/showthread.php?8936-Yet-another-Byte-18-quandry
Off geçmiş olsun hocam, bu olay beyinde tümör gibi bişey olmuş.BCM yi söküp bekletmek mantıklı aslında umarım işe yarar. Benim anlamadığım nasıl hasar görüyor? 

@Recep Gül evet abim aynen öyle olmuş. Bakalım kendi imkanlarımla çözüm yolunu bulursam burada paylaşacam 

@Recep Gül evet abim aynen öyle olmuş. Bakalım kendi imkanlarımla çözüm yolunu bulursam burada paylaşacam 
Evet arkadaşlar bugün olayı çözdüm. Dediğim gibi Central elektrik 09 daki BYTE18 kısım Vcds tarafından maskelenmişti. Yani benim aracıma ait seçenek yoktu. Bende internete aracıma uygun olan 44 ile başlayan bir şeçeneği  okutum.  El değmişken ledleride takalım dedik. Ve sonuç mutlu son. Bu arada @Recep Gül ve @CemK ya teşekkür ederim. Jetta ile ilgili kodlama sıkıntınız varsa Yardımcı olabilirim. 😂 malumunuz arabanın kurcalamadık yerini bırakmadım. 

0F588A5E-E7EA-4857-8883-0DD00F7E4DBF.jpeg

Merhabalar, Benim de mk6 2011  jetta aracım var. Kapıları kilitlemiyordu BCM yi bir türlü yaptıramadım , çıkma bitane aldım onuda ustaya götürdüm taktı arka kapılar acık görünüyordu kodladı oldu  lakin lamba uyarıları verdi  o gün led ampuller üstünde diye onalrdan herhalde dedi  öle bıraktık sonra ben ampulleri kontrol ettim . Ampullerde sorun yoktu.  Gündüz farları ve arka sol sis farı için hata veriyor ekranda ve bu farlar yanmıyor.  Tekrar ustaya götürdüm kodlama ile alakalı olabilir mi dedim. Yok dedi  bakmadıda  konfor beyninde arıza vardır götür  beyinciye eski beyinden entegreyi söküp buna taksın dedi . Ancak ben beyinde sorun oldugunu düşünmüyorum çünkü hem arka siste hemde gündüz farlarıdaorjinal lambaları takılı  ve saglam, onlara el degmedi ve eski modül takılı iken çalışıyordu.  Burada nasıl bir çözüm üretebiliriz konudaki soruna benzer sorunum.

Merhabalar, Benim de mk6 2011  jetta aracım var. Kapıları kilitlemiyordu BCM yi bir türlü yaptıramadım , çıkma bitane aldım onuda ustaya götürdüm taktı arka kapılar acık görünüyordu kodladı oldu  lakin lamba uyarıları verdi  o gün led ampuller üstünde diye onalrdan herhalde dedi  öle bıraktık sonra ben ampulleri kontrol ettim . Ampullerde sorun yoktu.  Gündüz farları ve arka sol sis farı için hata veriyor ekranda ve bu farlar yanmıyor.  Tekrar ustaya götürdüm kodlama ile alakalı olabilir mi dedim. Yok dedi  bakmadıda  konfor beyninde arıza vardır götür  beyinciye eski beyinden entegreyi söküp buna taksın dedi . Ancak ben beyinde sorun oldugunu düşünmüyorum çünkü hem arka siste hemde gündüz farlarıdaorjinal lambaları takılı  ve saglam, onlara el degmedi ve eski modül takılı iken çalışıyordu.  Burada nasıl bir çözüm üretebiliriz konudaki soruna benzer sorunum.
Bu arada benim BCM 5K0937086J kodlu. Eski BCM de sadece kapılar kilitlenmiyordu baska hiç bir sıkıtı yoktu. 

Geri
Üst Alt