Gündüz ledleri kodlaması

@ceya023 Hocam seninle aynı olmassa bile ona yakın bir sorun yaşadım. Kodlama olayını biliyorsan sana tarif edeyim. Bilmiyorsan kodlama yapan birine git ben ona tarif edeyim. Byte 18 in ayarlarıyla oynandıysa onu bir daha yerine getiremezsin ki sende bcm değiştirmişsin yani öncekiler gitmiş yenisinide tam kodlayamamış. 

@ceya023 Hocam seninle aynı olmassa bile ona yakın bir sorun yaşadım. Kodlama olayını biliyorsan sana tarif edeyim. Bilmiyorsan kodlama yapan birine git ben ona tarif edeyim. Byte 18 in ayarlarıyla oynandıysa onu bir daha yerine getiremezsin ki sende bcm değiştirmişsin yani öncekiler gitmiş yenisinide tam kodlayamamış. 
Tecrübe konuşuyor diyorsun yani😀

@Jetta49 Teşekkürler dönüşünüz için. Önceki BCM elimde duruyor suan  hatta dün taktım  ve çalıştı arka sis ve güdüz farları tekrar cıkardım. Ondaki sorunda sadece kapıları kilitlemiyordu Merkezi kilit  burada bir cok kişiye gösterdim çözemedi. Hocam nasıl yaparızı anlatırsanız ugrasacak bir usta bulursam tarif edeyim. Cihaz bulunca size nasıl ulaşabilirim. Bu durum artık baya soguttu beni arabadan.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Jetta49 Teşekkürler dönüşünüz için. Önceki BCM elimde duruyor suan  hatta dün taktım  ve çalıştı arka sis ve güdüz farları tekrar cıkardım. Ondaki sorunda sadece kapıları kilitlemiyordu Merkezi kilit  burada bir cok kişiye gösterdim çözemedi.
Hocam alakası varmıdır bilemiyorum, fakat bi ara sigorta kutusunadaki Fusetaplardan birinin yerini yanlış taktığım için benimde arka 2 kapı kilitlenmiyordu acaba sizde de böyle bir sorun olmuş olabilir mi? 

Hocam alakası varmıdır bilemiyorum, fakat bi ara sigorta kutusunadaki Fusetaplardan birinin yerini yanlış taktığım için benimde arka 2 kapı kilitlenmiyordu acaba sizde de böyle bir sorun olmuş olabilir mi? 
Hocam, elektriktikçiler çok ugrastı yapamadı , modülü değişince çalıştı.  şimdiki sorun daişte gündüz farları ve arka sislambasının yanmaması.

@ceya023 Vag kablo bulursaniz @Jetta49 hocamın config ile karsilastirip bisiler buluruz belki.
Vag kablo bulmaya çalışacagım , hatta biraz uygun olsa alacagım :)   zaten bende o fonksiyonun çalıştıgı eski modül de var onu takıp configine bakada biliriz kablo bulsam.

Vag kablo bulmaya çalışacagım , hatta biraz uygun olsa alacagım :)   zaten bende o fonksiyonun çalıştıgı eski modül de var onu takıp configine bakada biliriz kablo bulsam.
hocam eski modulün configi istediğiniz kadar yenisiyle aynı yapın yinede far hattasını alacaksınız. çünkü aracına uyan yazılım maskelenmiş ancak bunu manuel yaparsan çözersin nasıl yapılacak diye resim atıyorum ona bakarsın kafana takılan birşey olursa yine sorarsın. ben sayarken fazla dikkat etmedim yanlış byte kare içine almış olabilirim. bütün işlemi yaptıktan sonra baktın herşey yolunda tekrar girip bu sefer seçeneklerde 00 standart / parametrierug (EPPROM) olan seçeneği seçip tekrar kaydeceksin bu kadar 

557E167A-7874-41E6-B3D9-4FE76FC77D32.jpeg.6cdef7d8b8861da9e59cd0189eb95201.jpeg

CED5DD98-9039-4375-AACC-D1B0006CE685.thumb.jpeg.1b43c4106d363920d3bf27561bdf6aff.jpeg

@Recep Gül  abim adam BCM yi  değiştirdiği zaman sorunu çözülüyor diye anladım. yoksa yanlışmı anladım. @ceya023 kapılar durup durukenmi kilitlenmedi yoksa VAGCOM la işlem yapıldıktan sonramı bu sorun oldu.. BCM yi neden değiştirme gereğinde bulundun biraz detaylı açıklarsan belki Eski BCM nle olay çözlebilir.

@Recep Gül  abim adam BCM yi  değiştirdiği zaman sorunu çözülüyor diye anladım. yoksa yanlışmı anladım. @ceya023 kapılar durup durukenmi kilitlenmedi yoksa VAGCOM la işlem yapıldıktan sonramı bu sorun oldu.. BCM yi neden değiştirme gereğinde bulundun biraz detaylı açıklarsan belki Eski BCM nle olay çözlebilir.
@Jetta49 Hocam çok teşekkür ederim paylaştıgın bilgiler için  zamanını ayırdın Allah razı olsun.   Hocam arabayı ben yeni aldım aldıgımda hafif hasarı vardı o şekilde aldım yani öncesini bende bilmiyorum. Ama araba sadece kapı merkezi kilitleme ve kumanda nede içerideki dügme ile kilitlenmiyordu ancak açma tusuna  basınca 4 kapıdan ses alıyorum , cok usta gördü ancak çözemediler modül degişimi dediler(vag com kullanabilen cok yetenekli usta bulmak zor sanayide)  En sonunda 1 tane çıkma modül aldım onu taktırdım takarken  vagcom ile ayarlandı ancak  budefada arka sis ve gündüz farlarının yanmadıgını tespit ettim. Takan usta modül arızalı dedi ama modül ü kodlamadan önce benlambada arıza lambası gördüğümü hatırlamıyorum sadece arka kapıları acık gösteriyordu onu düzletti , sonra lamba arızaları cıktı sanırım. vakit bulursam uygulayacagım inş cihazda ayarlarsam. Cihazda  bakıyorum  ODBeleven i tavsiye ettiler onuda alabilirim  daha güveliymiş vag com a göre.

@Jetta49 Hocam çok teşekkür ederim paylaştıgın bilgiler için  zamanını ayırdın Allah razı olsun.   Hocam arabayı ben yeni aldım aldıgımda hafif hasarı vardı o şekilde aldım yani öncesini bende bilmiyorum. Ama araba sadece kapı merkezi kilitleme ve kumanda nede içerideki dügme ile kilitlenmiyordu ancak açma tusuna  basınca 4 kapıdan ses alıyorum , cok usta gördü ancak çözemediler modül degişimi dediler(vag com kullanabilen cok yetenekli usta bulmak zor sanayide)  En sonunda 1 tane çıkma modül aldım onu taktırdım takarken  vagcom ile ayarlandı ancak  budefada arka sis ve gündüz farlarının yanmadıgını tespit ettim. Takan usta modül arızalı dedi ama modül ü kodlamadan önce benlambada arıza lambası gördüğümü hatırlamıyorum sadece arka kapıları acık gösteriyordu onu düzletti , sonra lamba arızaları cıktı sanırım. vakit bulursam uygulayacagım inş cihazda ayarlarsam. Cihazda  bakıyorum  ODBeleven i tavsiye ettiler onuda alabilirim  daha güveliymiş vag com a göre.
Vagcomda   kapı kurulumu var. ordan ayarlarla oynanmış olabilir. ODBeleven bilmiyorum hiçbir bilgim yok.  

@Jetta49 hala vagcom bulamadım, ustaya gidiyorum kalabalıklar yarın gel öbürgün gel  diyorlar bu ara sıra sıra arabalar. en sonunda vagcom alacam yada obdeleven

Bugün sorunumu ustam  halletti. Şöyle standart vag-com ile yapamadık  normalde gündüz farı yerine benim arka sis lambası yanıyordu. Ustaya 18 byte ı degiştirmesini söyledim degiştirince o söndü ama yine gündüz farı yanmadı. sonra Ustada prof vag com cihazı vardı onu getirdi ve onunla herseyi çok basit olarak yaptı. sadece tik ler koyarak hangi lamba yanınca ne yanacak hangi özellik aktif olacak onları seçti . Selektör yapınca sislerin sönmesini falanda eli değmişken yaptı.  Profesyönel vagcom un ara yüzü cok kullanıslı ve kolaydı hersey ilk defa gördüm. @Jetta49 çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.

Geri
Üst Alt