SONRADAN ANAHTARSIZ ÇALIŞTIRMA HAKKINDA..

@erkan163 arka kapılarda sensör yok ilk önce bu eksik bir şey. ikincisi keyles yapmışsın iyi güzel ama anahtarı sustalı neden yaptın?? valeye veriyorum adam sustayı açıp küt diye direksiyonun altındaki yere vuruyor o kısım komple cizik içinde, aracın anahtarının pili bittiyse eğer bil ki yolda kaldın çünkü immobilizer sensörü anahtarın pili yoksa alıglayıp aracı çalıştırmıyor. (başıma geldi) araç çalışıyorken araçtan inip kapıları kitlemek istiyorsun kapılar araç çalışırken kitlenmiyor. bu hususlar içinde en çok can sıkıcı olan kısmı anahtarın sustalı oluşu. Bunlar belki bir çoğunuz için problem olmaya bilir. Ancak kapı kolundan kapıları açıp orta konsoldaki butondan arabayı çalıştırmak çok ta marifet değil bence.. olacaksa anahtardan çalıştırma olsun en güzel özellik bu olurdu benim için. çünkü 1.0 tsi motorların ilk çalıştırmada devir saati normala dönmesi için çok bekliyorum.

Arka kapılarda olsa güzel olurdu.

sustali anahtar konusunda haklısınız, aynı çizikler basıma geldi daha sonra servisten değiştirttim oradaki parçayı ve anahtara aliexpressten passat anahtar kılıfı alarak sorunu kısmen cozdum. 
pil bitmeden uyarı veriyor, oldu ki siz uyarıyı dikkate almadınız ve pil bitti diyelim yine yolda kalmıyorsunuz. Kapıyı anahtarla açıyorsunuz (kapı kolundaki plastik parcayi sökerek) anahtarida direksiyonun yanındaki (normalde anahtar girişi olan yer) yere tutarak aracı çalıştırıyorsunuz. 

araba çalışırken arabayı dışarıdan kilitleme ihtiyacı nerede oldu bilmiyorum ama zaten anahtarlı çalıştırmalı aracınız olsa da kilitleyemezsiniz. 

Benim için gerçekten vazgeçilmez donanım. Umarım bundan sonra kullanacağım her araçta da olur.

Arka kapılarda olsa güzel olurdu.

sustali anahtar konusunda haklısınız, aynı çizikler basıma geldi daha sonra servisten değiştirttim oradaki parçayı ve anahtara aliexpressten passat anahtar kılıfı alarak sorunu kısmen cozdum. 
pil bitmeden uyarı veriyor, oldu ki siz uyarıyı dikkate almadınız ve pil bitti diyelim yine yolda kalmıyorsunuz. Kapıyı anahtarla açıyorsunuz (kapı kolundaki plastik parcayi sökerek) anahtarida direksiyonun yanındaki (normalde anahtar girişi olan yer) yere tutarak aracı çalıştırıyorsunuz. 

araba çalışırken arabayı dışarıdan kilitleme ihtiyacı nerede oldu bilmiyorum ama zaten anahtarlı çalıştırmalı aracınız olsa da kilitleyemezsiniz. 

Benim için gerçekten vazgeçilmez donanım. Umarım bundan sonra kullanacağım her araçta da olur.
Ek olarak basit bir kodlama ile çalışırken arabayı kitleyebiliyorsunuz .

@mbonat varsa paylaşabilirmisiniz hocam kodlayım hemen.

@erkan163 sabahları işe giderken yol üstünde bir yerde durup kahvaltılık alıyorum. araç ısınsın diye çalış vaziyette bırakıyorum. Servisten o parçayı kaça geldi? Aldığınız pazssat anahtar kılıfının linkini paylaşabilirmisiniz. bende alıp çözebilirim umarım

@tuncer_2632 Benim aldığım link satıştan kalkmış. 
https://a.aliexpress.com/_BTgS91 bu linkteki urunun aynısı. 

Servis hatalı olduğu icin parcayi ücretsiz değiştirmişti. Fiyatı hakkında bilgim yok maalesef. 

Aslında aklımda olan ama bir türlü cesaret edemediğim passat anahtarını bizim anahtarla değiştirmek.  Sadece dış kabı satılıyor bizim anahtarın içi ona oturursa ve immobilizer chipi gibi birsey varsa o da geçirilebilirse direk passat anahtarımız olur.

@erkan163 sabahları işe giderken yol üstünde bir yerde durup kahvaltılık alıyorum. araç ısınsın diye çalış vaziyette bırakıyorum. Servisten o parçayı kaça geldi? Aldığınız pazssat anahtar kılıfının linkini paylaşabilirmisiniz. bende alıp çözebilirim umarım

Bu kodlamayı yapsam arabayı kilitler yukarı çıkarım sabaha benzin bitmiş şekilde geri inerim 😀

bezen arabayı stop etmeyi unutup iniyorum kilitlemeye çalıştığımda kilitlemiyor sonradan anlıyorum arabayı stop etmedigimi. Benim için tehlikeli bir kodlama.

09 da Funk bei klemme 15 ein active yapın 

Geri
Üst Alt