Jump to content

Golf 7.5 sıfır km şanzıman değişicek

Recommended Posts

1.5 tsi 150 hp highline dsg araç fabrikasyon çıkışlı  şanzıman arızası onaylandı ve değişimi garantiden yapılacak denildi. Onaylamadım. 1000km de verdi arızayı. Araç değişim istedim. Doğuş merkez, aralık 2019 çıkışlı aracımı değişemeyeceğini çünkü 2019 model araç kalmadığını fatura fiyatı iade veya şanzıman değişimi teklif etti. Mevcutta 2020 üretimlerinin olduğunu ve eşdeğer olarak 2019 aralık çıkışlı araç ile denk görülmeyeceğini söyledi. Yasal süreç başlatıyorum tüketici mahkemesine başvuru yapacağım. Sonuç ne olur? 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 58
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Hocam garantiden onarimin tramer ile hic bağı yok   @Benbrody

https://www.youtube.com/watch?v=YNeZDlWAXnQ https://www.youtube.com/watch?v=0Cy12sNM3m4   Arkadaşlar merhabalar.  Belki de bu konuda forumun en en en şanssız üyesi olarak aralık 2

Hocam şunu anlamak lazım, bu işin VW'si Doğuş'u yok. Sıfır BMW alıp mağdur olan da, Renault alıp da mağdur olan da var. Hepsinde de markaların size karşı alacakları tavır aynıdır. Başkası gider BMW al

Konudaki görseller

Geçmiş olsun hocam . Yasal olarak alabileceğiniz tutar zaten fatura tutarı kadar olmaz mı? Tüketici mahkemesi bu şekilde karar verse de bence o parayı verecektir size. Bide aracı kullanmamak gerekli diye biliyorum. Değer kaybı için. Tanıdığım birisi boya sebebi ile mahkemeye verdi bilir kişi falan derken iki sene sürdü . Araba otoparkta yattı o sürede. Sonra aracın fatura bedelini ödedi ford. Şanzıman değişse zaten vw e uzak olan bir Olay değil. İlanlarda bile yazılıyor artı değer olarak sanzıman garantiden değişti gibi. Aracın bu günkü değeri onların vereceğinden fazla olur gibi geliyor bana. Karar tabi ki sizin. Tekrardan geçmiş olsun.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@ack937 Bu ülkede mahkeme ile ugrasilmaz, inanin bana pisman olursunuz, kazansaniz bile bu kadar cileye degermiydi diye sorarsiniz

DSG degismesi cok ciddi sorun degil, arabanin degerini düsürmez, araba fiyatlari uctu gitti, VW fabrikalari kapatiyor, bence bir an önce arabanizi tamir ettirin

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence hiç ugrasmayın alın binin veya teklif edilen rakamı alın dün 1.5 150 2019 arac 10 bin tramer kayıtlı 195 bin satıldı. Mahkeme ile filan ugrasmayın. Zaten tl değeri gün geçmeden saat başı düşüyor. Şanzuman değişmesi bence kötü bir şey değil tabi sıfır alınca insanı rahatsız ediyor. Fakat 2. El araç aldıgım vakit şanzuman değişmiş olması bence de + bir durum sıfır 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam tamir ettirmek size zarar vermez bence. Bugün o haliyle satsanız fatura bedelinden fazla alırsınız. Zaten sizden alıp tamir edip satacaklar .Size verdiğinden çok para alacak doğuş. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gecmis olsun

Dava acip bedelsiz yenileme isi biraz zor gibi

Aldiginiz fiyatla su anki fiyat arasinda ucurum vardir bu fiyatin bir kismini talep edebilirler

Kesinlikle fatura tutari iade olayina girmeyin ucan fiyatlardan dolayı çok zarar edersiniz

Onarimi yaptirip biraz bastirip 2 sene ek garanti hediye alin ya da bakım

Binin keyfini cikartin moralinizi bozmayın

Firmanin isi kolay dava acip kaybetse bile fatura tutarini öder yine kara gecer

Siz aldiginiz da 160 bin tl civari olsa aynı arac su an 230 civari olsa aradaki farki hukuki olarak kazanmak imkansiz gibi

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun.

Aracınızın garantisinin olmasının nedeni bu ve bu gibi durumlar değil mi ki zaten ?

1000'lerce parçadan oluşan bir makinenin birkaç parçasında sorun çıkabilir, garantiden de değişim yapılır sorunu kabul ettikleri için. 

Sektöre göre değişir muhtemelen ama 1000 parçadan 3-6 tanesinde sorun olması zaten kabul edilebilir seviyedir.

Henüz 1000 km'deki bir araçta sorun çıkması ve sizin başınıza gelmesi kötü tabi ama ihtimaller dahilinde maalesef.

Sanmıyorum ki bir marka size 1000 km de bir şey olmayacağının garantisini verebilsin, olursa çözümün garantisini verebilirler sadece.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam kesinlikle davadan vazgeçmeyin 15bin tramer yazacaklar satarken en az 7-8 bin tl aşağı vereceksiniz bilirkişi aradaki farkı piyasa koşullarına göre belirleyecektir böylelikle zararınızı da tazmin etmiş olacaksınız ...Dava etmezseniz şanzımanı değiştirirler aradaki değer kaybını ödemezler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@ack937 hocam geçmiş olsun. Tabi araç sıfır  olunca insanın canı sıkılıyor lakin birde şöyle düşünün. Doğuş isteğinizi gerçekleştirip aracınızın yerine sıfırını  verdi, 10-15 bin km bindiniz şanzıman arıza verdi ve değişim gerekti o zaman da aynı şey olmayacak mı? Bence hiç uğraşmayın mahkemeyle falan. Aracı tamir ettirip keyfinize bakın zaten ww de bu arıza artı bir değer oluşturuyor. Satarken alacak kişinin ilk sorduğu bu oluyor. Arkadaşların da dediği gibi biraz bastırıp ek garanti falan alıp durumu lehinize çevirin. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet tramer kaza sonucu olan değişimlerde olan bi kayıt. Araca hiçbir hasar kaydı tramer kaydı girilmeyecek. Parça değişimi olarak kayıt girilecek ve ben değişim onayı verirsem tabi. Tüketici mahkemesinin aracın o anki değerinde ödeme yapılmasına dair kararları da var. Avukat ücreti vs de davalıdan alınıp davacıya ödeniyor. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kesinlikle şanzıman değişim diyorum.Mahkeme 5 yılda sürebilir.Çektiğiniz çile, sinir, stres yaninıza kar kalır.Hiç uğraşmayın, aynı sorun 5 bin km sonrada gelebilirdi başınıza.Eğer diyorsanız 0 araç aldım bu sorunlamı uğraşacağım, paranızı iade alın.Ama onuda tavsiye etmem 5 ay sonra aldığınız iade parasından daha fazlasına aracı satarsınız diye düşünüyorum.

tarihinde josmari tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gecmis olsun hocam, ortulu ayip oldugu icin secimlik haklariniz mevcut ve bunlardan birisi mumkun ise aracin 0 ile degistirilmesidir ancak dogusun soyledigini dogru kabul edersek size onerdikleri kanunen diger bir secimlik hakkiniz, bana kalirsa arac icinize sinmeyecekse para iadesi alip vw grubundan kosarak uzaklasmak olacaktir.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

instagramdan sahip ettiğim bir sayfadaki adminin geçen yıl aldığı bir günlük aracın da sadece 30-40km lerde şanzımanı bozuldu garantiden değiştirtti.

mahkeme süreci çok uğraştırır şanzımanı değiştirin hediye de ne koparabilirseniz kardır.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, ack937 yazdı:

@Mustafaun zaten garanti plus ım var 2 sene daha. Total 4 yıl. Direkt bana ücretsiz bakım mı hediye edin diğim:)) 

Size göklerden gelen bir mesaj olmasın belki de golf 8 için hakkınızı kullanabilirsiniz şunun şurasında ne kaldı ki 🤣

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...