Akaryakıt Zam ve İndirimleri [ANA KONU]

Motorine 1 lira 38 kuruş zam gelmiş gece. Birkaç gün önce de bi bu kadar gelmişti.

Araba evin önünde boş depoyla yatıyordu bu 2 zamdır. Depoyu doldururken en az +125 TL olarak cepten çıkacak...

Çok merak ediyorum psikolojik sınırımız kaç acaba? Böyle tedarik zinciri paydaşları, çiftçiler, vatandaşlar vs topyekün ne zaman kontak kapatacak? Daha doğrusu böyle bir eylemin bilinci/cesareti kaldı mı?

Biraz önce haberlere bakınırken gördüm yarın olabilir muhtemelen hem benzine hemde mazota tekrar zam gelecekmiş...
Zaten şunu unutmamak gerek şu gelen zamlar yada artışlar adı her neyse seçime kadar normal artışlar asıl yükseliş belediye seçimlerinden sonra ozaman psikolojik sınırı bende merak ediyorum...
ülkemizde kontak kapatmak falan bence sadece akşam eve gelindiğinde sabah işe gidene kadar olur...

IMG_0308.jpeg

Son düzenleme:

Motorine 1 lira 38 kuruş zam gelmiş gece. Birkaç gün önce de bi bu kadar gelmişti.

Araba evin önünde boş depoyla yatıyordu bu 2 zamdır. Depoyu doldururken en az +125 TL olarak cepten çıkacak...

Çok merak ediyorum psikolojik sınırımız kaç acaba? Böyle tedarik zinciri paydaşları, çiftçiler, vatandaşlar vs topyekün ne zaman kontak kapatacak? Daha doğrusu böyle bir eylemin bilinci/cesareti kaldı mı?
sınır yok gibi

• Beğen
Tepkiler: SCC
Şu an için bir beklenti yokmuş..
"Uluslararası borsalarda bir ara zammı gerektirecek şekilde yükselen fiyatlar yönünü aşağı çevirince zam bugünlük gündemden çıktı."

kaynak: https://haber.doviz.com/emtia-haberleri/akaryakitta-zam-bilmecesi/722606

Alamadım bugün zaten iyi olmuş yarın sabah doldurayım, bunların sağı solu belli olmaz şuan yeni bir gündem başladı birinin vekilliği düştü bu karmaşada ona buna zam yaparlar arada kaynar...

Yeni çıkardıkları greedflasyon (açgözlülük enflasyonu) bizim ülke için harika bir kavram oldu. Herkes kanıksadı nasılsa enflasyonu diye ara sıra zammı yapıştırıyor herkes. Vatandaş nasılsa “enflasyon yüksek, adam haklı zam yapmakta” kafasında olduğu için zam yaparken çok rahatlar.
6 ay önce apartman yöneticiliğini bıraktım, 6 ayda 2 zam ile aidat iki katına çıktı. Kimse de ne oluyor demiyor, enflasyon var nasılsa o yüzden yapmışlardır zammı…
Her şeye, ölçülen değil yaşanan enflasyonun bile kat be kat üstünde zam yapılıyor sürekli ama tüketiciler hep enflasyona bağlıyor bunu. Ülkece, isteyenin istediği şeye istediği kadar zam yapabildiği harika bir ortam bıraktık, herhangi bir ürüne zam yapılmasını haksız görecek kimse kalmamak üzere…

Son düzenleme:

SON DAKİKA: MOTORİNE 2,55 TL ZAM GELİYOR​

Sektör kaynaklarının verdiği bilgiye göre, mazot litre fiyatı için 12 Şubat Pazartesi'yi 13 Şubat Salı'ya bağlayan gece 2 lira 55 kuruş zam geleceği ifade edildi. Benzinde ise hafta başında fiyat değişimi olmayacak.

Kur da petrol de hareketli bu ara birşeyler geleceği belliydi. Benzin için haber yok ama ben bugünden doldurdum

Her gün yeni bir gelişme yaşanıyor...

Akaryakıtta karta zam nakite indirim geliyor​

Bankaların yüksek komisyon oranlarına isyan eden akaryakıt istasyonları, nakit ödemede indirim, kartlı ödemede ise yüzde 3,3'lük komisyon tutarının vatandaşa yansıtılması için BDDK'ya teklifte bulundu.

Her gün yeni bir gelişme yaşanıyor...

Akaryakıtta karta zam nakite indirim geliyor​

Bankaların yüksek komisyon oranlarına isyan eden akaryakıt istasyonları, nakit ödemede indirim, kartlı ödemede ise yüzde 3,3'lük komisyon tutarının vatandaşa yansıtılması için BDDK'ya teklifte bulundu.

Vahhh yazıkkk...
Evine ekmek götüremeyen ,çolugunun cocucugunun rızkı icin 24 saat istasyonda hizmet için bekleyen emekçi akaryakıt istasyonlarına sahip çıkalım .
Gerekirse 1 depo benzin alıp 2 depo çektirelim karttan .

Ulen o istasyonları işletenlerin ??
Hangi ağır abiler oldugunu bilmiyoruz salağız biz di mi ?

Eskiden dolmuşa binmek için nakit taşırdım şimdi benzin almak için. Oldu olacak fiş almayanlara da bi ekstra indirim yapsınlar.

Geri
Üst Alt