AIRBAG renkleri farklı, bilgisi olan?

Öyle bir hâle gelmişiz ki artık "0" olsun kafamız rahat olsun diye araba alıyoruz daha çok arkadaşın dediği gibi loto toto işi oluyor, tamamen şans oluyor kafamız daha çok ağrıyor. İlginç gerçekten ☺️

@sergentunc merhaba araladaşlar herhalde bende bu sorunu yaşayan ikinci kişiyim,aracım 2019 model 18 bin km de aldım,sonradan farkedince ben şokkk,pazartesi randevum var trim sökülüp fabrika bilgileri ile karşılaştırılacak

@atolyemgaraj Öncelikle yeni konu açmak yerine arama yaparak doğru konudan devam ettiğiniz için teşekkürler. Sizinle birlikte bu hususu gördüğüm(üz) ikinci kişi oldunuz.

Eskiden alcantara bej (shetland) döşemeler sadece bej tavan seçeceği ile veriliyordu ancak sonradan siyah tavan seçeneği geldi (belkide şimdi siyah tavan tek seçenek) 

İnanıyorum ki sizin aracın yazıları siyah, beyaz tavan karışmasından ötürü karıştı. 

Servis sonrası buradan bilgi verirseniz çok memnun oluruz. 

Arkadaşlar tekrar merhaba servisten yeni geldim ve derin bir nefes aldım ,vidalarına kadar el değmemiş trimlere ve airbage ,şimdi yeni beyaz kapağın siparişi verildi gelince değişecek,bir kapağın yaratmış olduğu stres gerçekten inanılmazmış😃 umarım bu sorunu yaşan son kişi olurum 

Bana bu kapaktan lazım servıs 1 tanesıne 60 tl ıstedı nerden bulabılırım baska bılgısı olan var mı

@ZITIPAŞA Aynen kardeşim bugün servisteki arkadaş da aynı durumdan bahsetti. Sol camı bozuk olan mı gelmedi, TDI yerine TSI yazan mı gelmedi dedi. Anlattıklarından en acayibi ise GOLF araç JETTA yazısıyla gelmiş olması 😂
Eski bir otomotiv kalitecisi olarak mümkün değil gibi bir şey bu zaten söz konusu örnek de farklı fabrikalarda üretilen araçların durumu yani ihtimali sıfır. Yeni gördüm bu ilginç durumu..

@atolyemgaraj @sergentunc 

Geçmiş olsun arkadaşlar.

İyi de şimdi beni işkillendirdiniz. Sokağa çıkma yasağı varken gidip arabamı kontrol edeceğim.

Daha önce konusunu açmıştım ama bir dönem sitede yaşanan problemden kaynaklı silinmiş olabilir. Yazım biraz uzun oldu ama benzer problemi 2016 Mayıs ayında bende yaşamıştım.

Aracımı Kartal Doğuştan ilk aldığım günün akşamında eve dönerken hava kararmıştı, tabi bu bu durumda iç ambiyanslar vs. herşey devrede, bende dikkatlice sağına soluna nerede ne yanıyor heyecanla bakıyorum :D

Aaa bir baktım, bizim aracın kapı ambiyans ışıkları (uzun ince olanlar) Van kedisinin gözleri gibi farklı parlıyor. Bir taraf beyaz, diğer taraf mavi. Tabi doğal olarak şöyle bir irkildim! dedim sıfır arabanın kapısı değişmiş! Hemen satış temsilcisini aradım durumu izah ettim ve ertesi gün yanına gittim. Servis sorumlusuyla detaylıca incelediler, ve sonuçta aydınlatmanın fabrikasyon yanlış takıldığına kanaat getirildi. ( mavi olan gti versiyonlarda var) ve bu duruma da çok şaşırdıklarını vs. söylemişlerdi, tabi yersen  ;)

Bende beyaz olanı mavi ile değiştirin o zaman dedim ama kabul etmediler, mavi olanı beyza ile değiştirdiler  :D

20160603_210039.jpg

20160603_210035.jpg

Not: Araçta kapıda vs. kesinlikle oynama yoktu, hatta aracı teslim aldığımda o kadar kötü temizlemişler ki üzerinden sökülen koruyucu bantların yapışkan izleri bile duruyordu. Bantları söküp bana vermişler resmen.

İlave; Kapı ledini sökmek için, kapı döşemesinin sökülmesi gerekti, daha sonraları özellikle sıcak havalarda camın kapalı olduğu durumlarda camdan gıcırtısı gelmeye başladı. Kapı panelini söküp takarken muhtemelen bişey oldu. Daha kötü yapmasınlar diye tekrar dokundurmadım.

Son olarak Almanlar ile alakalı; yaptıkları işler halen kaliteli olabilir ama şu an mevcutta işe yapan nesilleri malesef bizim yeni nesil gibi olduğunu düşünüyorum. İşim gereği Almanya'dan ithal ettiğimiz elektrik makinelerinin içinden el aleti mi dersiniz farklı ekipmanlar mı çılmadı dersiniz. Montajını yapan eleman unutuyor içinde  :(

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt