Nerede ne yenir? :)

5bf4d9a00f25442fe82d5edf.jpg
En sevdiklerimden Kelle PAça Maraş usulü

Arkasına Adana Kebap (y)

( Çok Resim var ama buraya Atmaya Kıyamıyorum  :)  ) Önümüz ramazan.

@HONEY valla hocam daha önce gelmiş olman sevindirdi. YÖK kararıyla uzaktan eğitime geçtik. Okula gitmeme gerek kalmadı dolayısıyla. Virüs belasını atlatır atlatmaz bekliyorum 👍🏻👍🏻

farklı bir farkındalık ? 

arkadaşların yaptığı  eski güzel mutlu günlere  bir an önce geri dönüşün  temennisi / özlemi 

kimsenin  bunlarla sofra kurduğu eve paket söylediği yok ki ? 

illa farkındalık yaratılacaksa ? 

çoook uzun yıllardır gözlemliyorum ve hiç birisinin organizasyonuna  katılmıyorum ....

ultra lüx yeme içme mekanlarında  (nihavent fasıl dinletili)

şirketlerin / holdinglerin / işyerlerinin   organize ettiği 

highline  etli butlu  ızgaralı  kebablı  soslu tatlılı  kuruyemişli   bol opsiyonlu  ramazan menüleri 

millet  evinde zeytin+ekmek+yoğurt+su 4 çeşit tabldot   ile iftar açarken 

12 li protokol style masalarda bu ortamlar bana ters geliyor      

İzmir

Kokoreç - Asım Usta /Çamdibi

Steakhouse - Seyhan Et / Urla  -  - Akbıyık / Çamdibi

Kumru - Kumrucu Apo / Kemeraltı

Rakı - Balık : Ümit Restaurant / Güzelbahçe

İskender Kebap: Gerçek Bursa Döner Salonu / Üçyol

Esnaf Lokantası : Kısmet Lokantası/Kemeraltı -- Abbas Usta /Kemeraltı

Gevrek & Boyoz : Zeynel Ergin Gevrek Fırını - Dostlar Fırın /Kıbrıs Şehitleri

Tatlı : Cemil Baba / Üçyol

Nazilli

Pide : Kısmet Pide

Bursada meşhur iskenderci var mavi dükkan diye geçiyor adı, ayıptır söylemesi her Türkiye'ye gittiğimde oraya uğramaya çalışırım. Yanında da şıra...  .

Bu arada @HONEY makarna dahil aklına gelebilecek herşeyi ekmekle yerim aksine ekmeksiz hayatta doymam, ama kahretsin kilo alamıyorum :)

Bi ziyaret etmek isteyen olursa diye; 

http://www.iskender.com.tr/tayyare-kultur-merkezi-yani.html

Şimdi fark ettim istanbul Nişantaşında da yerleri varmış, aynı kalitede hizmet diyor ne kadar aynı olur bilemem... 

Ekli dosyayı görüntüle 30164
Turkiye’deki en iyi birkac iskenderciden biridir. Ama İstanbul’dakinin mavi dukkanla ayni lezzeti sundugunu hic sanmiyorum. Bursa merkeze giremeyecegim bir seferde yol ustunde bir avmdeki subelerine gitmistim, ayni lezzet yoktu. Belki de ortamin verdigi haz farklidir ama ben boyle ozel seylerin orijinal yerinde yenmesinden yanayim. :)  

Giresunda nereye girerseniz girin. Yediğiniz her şey en lezzetlisi.

İstanbul da güzel şırdan yapan yer var mi?

Memnun kaldiginiz

@HONEY hocam, sen genel olarak yemeyi seviyorsun gördüğüm kadarıyla. Kendine bakıyorsun 😂

@HONEY küçükken Allah'ı minare gibi sanırdım fiziki olarak ona benziyormuş gibi, şimdi de seni nedense hep profil fotoğrafındaki adam sanıyorum 😂😂

Geri
Üst Alt