Nerede ne yenir? :)

şu an lahmacun canım çektiği için aklıma gelen ilk yerler

çinili taş fırın kadiköy - lahmacunları efsanedir nar ekşilisini pek severim.
borsam taş fırın kadiköy - yine lahmacunu efsane mekanlardan

iki mekana uzundur gitmiyorum umarım pandemidir carttır curttur bozmamışlardır.

Son düzenleme:
şu an lahmacun canım çektiği için aklıma gelen ilk yerler

çinili taş fırın kadiköy - lahmacunları efsanedir nar ekşilisini pek severim.
borsam taş fırın kadiköy - yine lahmacunu efsane mekanlardan

iki mekana uzundur gitmiyorum umarım pandemidir carttır curttur bozmamışlardır.
Hocam Çinili’nin lahmacunu için kıta değiştirilir ama Borsam’ın önünden geçerken adımlarımı hızlandırıyorum. Her seferinde de mekan dolu oluyor ama ben anlam veremiyorum. Dürümcü Emmi ve Acıbadem Sahra Kebap’ın da lahmacunları çok iyidir bu arada.

Adana'ya gittiğimde cihangir kebap isimli mekanda ciğer ve lahmacun yemiştik ikiside efsaneydi. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.

Adana'ya gittiğimde cihangir kebap isimli mekanda ciğer ve lahmacun yemiştik ikiside efsaneydi. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.
Adana'ya en son gittiğimde listemi hazırladım kendimi o mekadan bu mekana hayal ediyorum.Uçaktan indiğimizde kebapla başladık.
O Kazım büfede çok gerekliymiş gibi öğlen saatinde o muzlu sütü bi içtim.Akşam bile tok karnıma anca yedim.
Tek başına bütün geziyi baltaladı o süt.Gereksizliğe bak.İçmeseniz de olur.

Adana'ya en son gittiğimde listemi hazırladım kendimi o mekadan bu mekana hayal ediyorum.Uçaktan indiğimizde kebapla başladık.
O Kazım büfede çok gerekliymiş gibi öğlen saatinde o muzlu sütü bi içtim.Akşam bile tok karnıma anca yedim.
Tek başına bütün geziyi baltaladı o süt.Gereksizliğe bak.İçmeseniz de olur.
Hahah geçmiş olsun o hatayı az daha bende bici bici ile yapıyordum hanımla ortaya bir adet söyledik 1 kaşık aldım devam etmedim eğer etseydim maf olmuştu tüm adana seyehati :D

Biz daha gitmeden??? araç gaziantepe ne yakar / 2 gün otel ücreti ne kadar tutar hesaplarına girip gidemiyoruz.
Adam antepte nereye gitmek lazım deyip 15 mekanda yedi icti

@Savatage
Her yere gitmiş etin şahı Halil Ustayı unutmuş :((
Hocam kusura bakma da ben Halil ustanın hiç bir numarasını görmedim.Beklentiyi arşa çıkardık herhalde en büyük hatayı orda yaptık.
Zaten Halil usta kasada bile zor durur durumdaydı.Allah sağlık versin.
Onun dışında gittiğim her yer güzeldi Antep için.Tatlı zaten yoldan çıkarır. Şeker hastası arkadaşım karna insülin saplayıp diğer baklavacıya geçiyordu

Son düzenleme:
@Semsam Ben halil ustayı 1992 den beri tanırım. Enson 2014 te gittim. Sonrasını bilemiyorum. 2014 te de gayet iyiyidi.

Yok aynı mekan !
Bu hikaye demekki 2018 e kadar gecerliydi.
Herkes bizmi ? Hadi güle güle deyip mekandan çıkacak.

Gitmistir 2-3 baba yigit çatal bıçak istiyoruz ulenn deyip masaya vurdularsa kural degisikligine gitmislerdir.
Kendilerinden çok emindiler halbuki ?

:D:D bu arada geçmişini bildiğim için aydınlatmak istedim.
Evet eskiden çatal bıçak vermiyorlardı, bir miktar irite oluyordu insan.
Ki halen menülerinde yazar, "pide çatal bıçak ile değil elle yenir" gibi.

Yanlış bilmiyorsam 2019 yılından beri çatal-bıçak geliyor.
Bu arada pahalı olsa da ara ara gider bi kavurmalı yerim. :)

@Mustafabh

Bende birgün mekan açarsam,

Su! şişesinden içilir . Bardak vermiyoruz lütfen ısrar etmeyiniz yazıcam mekan duvarına.

Hadi bir köy evine misafir olursun , yöresel yemekleri önüne yığarlar. Köyün ağası bizde bu çorba tasıyla kafaya dikilir dese eyvallah mecbur kabullenicezde (+misafirim cepten para da cıkmayacak)

Benim paramla çatal bıcak yasak ? Duvarda slogan ? Yok öyle bişey.......

Neyse biz bi kere adamlara kıl olmusuz.

Gidene afiyet olsun

Geri
Üst Alt