Trw mi Textar mi?

@cembo

bir konuda en iyi olmak için o konu üzerinde uzmanlaşmış olmak gerekiyor gibi geliyor bana .

yani bosch Dahiliye uzmanı gibi takılıyor . (dahili bilimlerin alayı) 

ama bu işin alt dal uzmanı bir endokrinci (trw-ferodo-textar-ate)  kendi konusunda  bir dahiliye uzmanından üstündür. 

bosch her dalda takılmaya devam edebilir .  (çamaşır makinesi /ütü/ epilasyon cihazı / yoğurt yapma makinesi/ abs/esp/balata)

ama ben kendi  konusunda en iyi olanı tercih ederim. 

@xfree37 aynen bakayım bir balata spreyi sıkıp temizleyeyim teşekkür ederim bilgi için umarım görürüm :)

koddan başka birsey yazmıyor acaba onları yazsam bisey çıkar mı 

Arkadaşlar trw diyenler çok var lakin servise de sordum araştırmalarıma göre de ses yapıyormus trw özellikle yağmurlu havalarda o yüzden textar önerdiler ki büyük ihtimalle benim balatalarda textar bitmeye yakın olmasına rağmen hala ne ses ne gıcırti var
Ses yapmasın, uzun ömürlü olsun, balata tozu az olsun vs.. bunun için paraya kıyıp seramik katkılı balata almalısınız., ne kadar ekmek o kadar köfte misali..

Ekli dosyayı görüntüle 27198

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage trw hakkında gıcırti şikayeti çok duydum serviste textar önerdi ki sanırım benim balatalarda textar marka yazmıyor kodlar var üzerinde o yüzden bulamadım markası nedir çok memnunum bitmeye yakın ama hala çok iyi 
o seslerin hepsi 200-250 km sonra bitecek (balata rodajı) 

bana şu markayı taktım .... 70 metre kızakladım  zar zor durdum

bu markayı taktım 15 metre de durdum  diyenin reel yorumları lazım aslında

yada 

şu marka ile  70 bin gittim halen erimedi 

bu marka ile 30 binde bitti ? 

bu 4 markayı birbirinden ayırabilmek için  bu kritleri gözlemlemek lazım.

şu ana kadar var mı ?

maalesef bu sonuçları gözlemleyen yok

hep ÖTME SESİ üzerine yorumlar var !  

yani bosch Dahiliye uzmanı gibi takılıyor . (dahili bilimlerin alayı) 

ama bu işin alt dal uzmanı bir endokrinci (trw-ferodo-textar-ate)  kendi konusunda  bir dahiliye uzmanından üstündür. 
Peki şöyle baksak, dahiliye uzmanının başhekimlik yaptığı hastanede onun yönetiminde çalışan endokrinci bize bakıyor olamaz mı? Yeterince ehil olmaz mı?

Neyse canım çokuluslu şirketlerin yapısına girip gereksiz bir tartışma başlatmak arzusunda değilim asla, herkesin fikrine de saygım var, ama forumlarda bazen salt kanaate dayalı ifadelerin kanıta dayalı gibi sunuluyor olmasına zaman zaman şaşırıyor ve bazen amacını aşan tepkiler verebiliyorum.  Sanırım benzer düşünüyoruz bu konuda. 

Kimseyi rencide etmek istemem, önemli olan gerçeğin ve doğrunun peşinde olmak. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Demek ki rakipleri boş durmamış.

Bir de bu tür genellemeleri neye dayandırarak yapıyorsunuz?
Aracımın ilk buji değişimi serviste yapıldı, 60 bin km’de.  120 bin km bakımını özel serviste yaptırdım bosch marka buji takıldı ve 15 bin km sonra bujiler dağıldı,yolda kaldım, 1200km yolun 400. Km’sinde 🔥 

Servisin kullandığı Ngk 👍 Servisten başka bir yerde bujı taktırmayın,seramik parçalar motorun içerisini düşünce sandık motor gerekiyormuş.Servisten bujiler alınıp özelde takılabilir. Bosch çakma ürünleri piyasada çok fazla var,kutusundan orj olup olmadığını anlamak mümkün olmayabilir. Zaten serviste 4 adet buji 440₺, dışardan alınan bosch bujiler de 250-300₺

Golf 7 1.2 Tsi Dsg'de Textar ön balata kullanıyorum, tahmini 10-15.000 km'dir ve çok memnun kaldım. Bmw 320i de Ate balata kullanıyorum ondan da çok memnunum. 2 markayı da tavsiye ederim. Araç yetkili servise giderken servis Ferodo kullanıyordu, yumuşak bir balataydı, iyi tutuyordu ama erken bitiyordu.

@Savatage aracım 2012 golf 7 trafiğe çıkışı 2013 ve şu an tam 116bin KM’de. Halen ne ön ne de arka fren balatası bitmedi. Ön balatalar düzleşti ama halen var. Arkalar ise halen ovaller fakat 120bin bakımda artık ben değiştirteceğim.. aslında arkalar rahat 50bin km daha giderler fakat bunca sene değişmemiş olması iyi olmayabileceğinden ötürü değiştirmeyi düşündüm. Yetkili Servisten birkaç yıl önce yedek ön balata aldım. İçinden TRW çıktı. Bilginiz olsun...

Geri
Üst Alt