Trw mi Textar mi?

golfcu91

Üye
İsim
burhan
arka balata değişimi geldi üzerinde ki balatalar çok iyi ama markası yazmıyor numaralar var bulamadım araştırma yaptım textar öneriyorlar araç golf 5 sizin fikriniz nedir 

Hepsi iyi markalar hocam. Ferodo'da iyidir mesela. Servisten de bir fiyat alın bence, bazen uygun olabiliyor. Balataların da sahtesi olabiliyor, o yüzden bilindik yerden almakta fayda var.

@AhmetCakmak üstad servise sordum aracın ustundekiler de textar sanırım tektar balatalarda da kod yazıyor üstünde sanırım adam textar önerdi 180 TL şuan ki fiyatı 

Trw tavsiye ederim,çoğu marka orjinal balatalarını Trw ye ürettiriyor.

TRW / TEXTAR / FERODO / ATE 

amca oğulları gibidir .  İnsanlar  bu dördü arasında ,  

şunu taktım ses yapıyor  bunu taktım gıcırdıyor ..tecrübelerine sahip .

bir 200-250 km yapınca zaten sesde kesilir. 

balata yüzeyinin diske alışması (rodaj ) olayı yani . hepsinin kalitesi 10 üzerinden min. 9 alır. 

bir marka var ki  BOSCH  bunu es geçmek lazım artık 

hem Epilasyon cihazı  hem fren balatası üreten  bir  holding Dünyada tek ? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@golfcu91  Arka balatalar bilindik bir marka ile değiştirilebilir,ön balatarı servisten alıp snayide bir ustaya değiştirin bence. Servis dışında alınan balatalar 2. Kalite balata gibi,belli bir zamandan sonra ötmeye başlıyor,yada aşınmıyor.

TRW / TEXTAR / FERODO / ATE 
Buna Brembo'yu da eklemek mümkün. 

hem Epilasyon cihazı  hem fren balatası üreten  bir  holding Dünyada tek ? 
Bunu bence epilasyon cihazı alacaklar düşünsün;

Bosch,

• İlk içten yanmalı motorların manyetik ateşleme sistemlerini geliştiren ve üreten firma,
  • 1913 yılında şarj dinamosunu motorlu araçlara uygun üreterek akülü ateşleme sisteminin öncülüğünü yapan firma,
  • Motorlu araçlara ilk aydınlatma sistemlerini 1913 yılında üreten firma,
  • Dizel yakıt püskürtme pompasını tasarlayarak kullanıma sokan firma (1927),
  • ABS sistemini 1978'den itibaren seri imalata sokan ilk firma,
  • Hava yastıkları kontrol ünitesini geliştiren ve seri imalata sokan firma (1980),
  • 1995 yılında Mercedes 300S için ile ESP sistemini üreten firma,
  • 1954 yılından beri silecek parçaları üretiminde olan firma olarak motorlu taşıtların gelişmesinde yerini almıştır.
Carl Benz 1886 yılında ilk motorlu araç için patent başvurusu yaptığında Robert Bosch yol arkadaşlarından biri idi.

Bosch yıllardır fren balatalarını kendi üretiyor, bildiğim kadarı ile Çin ve Meksika'da iki modern fabrikaları var.

Bosch'u tercih edin deme çabasında değilim, sadece bir kalemde silinecek bir marka değil, onu belirtmek istedim. 

Buna Brembo'yu da eklemek mümkün. 

Bunu bence epilasyon cihazı alacaklar düşünsün;

Bosch,

• İlk içten yanmalı motorların manyetik ateşleme sistemlerini geliştiren ve üreten firma,
  • 1913 yılında şarj dinamosunu motorlu araçlara uygun üreterek akülü ateşleme sisteminin öncülüğünü yapan firma,
  • Motorlu araçlara ilk aydınlatma sistemlerini 1913 yılında üreten firma,
  • Dizel yakıt püskürtme pompasını tasarlayarak kullanıma sokan firma (1927),
  • ABS sistemini 1978'den itibaren seri imalata sokan ilk firma,
  • Hava yastıkları kontrol ünitesini geliştiren ve seri imalata sokan firma (1980),
  • 1995 yılında Mercedes 300S için ile ESP sistemini üreten firma,
  • 1954 yılından beri silecek parçaları üretiminde olan firma olarak motorlu taşıtların gelişmesinde yerini almıştır.
Carl Benz 1886 yılında ilk motorlu araç için patent başvurusu yaptığında Robert Bosch yol arkadaşlarından biri idi.

Bosch yıllardır fren balatalarını kendi üretiyor, bildiğim kadarı ile Çin ve Meksika'da iki modern fabrikaları var.

Bosch'u tercih edin deme çabasında değilim, sadece bir kalemde silinecek bir marka değil, onu belirtmek istedim. 
Bosch teknolojinin kralını geliştirir ama yedek parça işini 2. plana attılar., daha doğrusu 10-15 senedir eskisi kadar kaliteli yedek parça üretmiyorlar..

Demek ki rakipleri boş durmamış.

Bir de bu tür genellemeleri neye dayandırarak yapıyorsunuz?
Bosch marka filtre seti ile Mann, Mahle, Hengst gibi firmaların filtrelerini yan yana koyun aradaki kalite farkını anlarsınız,

1 takim Bosch fren balatası eskitin, sonra 1 takım Ate kullanın bir daha bosch kullanmazsınız...

Bosch otomotiv sektöründe teknoloji geliştirmede halaa çok büyük tecrübesi var., bu tür ar-ge ve yeni teknolojilerde lider bir şirket..

Genelleme yapmak pek huyum değildir..

C68C7D90-84E5-4FFB-8699-CAF0ACBCC01D.pngGolf 7 1.4 tsi Balata değişim zamanları; önler, 43 bin km serviste,önler 75 bin km serviste, arka balatalar 90 bin km özel servis, ön balata ve diskler 105 bin km’de özel servis, arka balatalar 140 bin km özel servis, aracın km 150 km’de ve ön balatalar çok az aşınmış. Otosupermarketten almıştım balata ve diskleri.

1ED28CEB-D47C-4304-B56F-B35C9002E16B.jpeg

C68C7D90-84E5-4FFB-8699-CAF0ACBCC01D.png

A585F29E-499E-4240-BDEB-3B601F54195E.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar trw diyenler çok var lakin servise de sordum araştırmalarıma göre de ses yapıyormus trw özellikle yağmurlu havalarda o yüzden textar önerdiler ki büyük ihtimalle benim balatalarda textar bitmeye yakın olmasına rağmen hala ne ses ne gıcırti var

@Savatage trw hakkında gıcırti şikayeti çok duydum serviste textar önerdi ki sanırım benim balatalarda textar marka yazmıyor kodlar var üzerinde o yüzden bulamadım markası nedir çok memnunum bitmeye yakın ama hala çok iyi 

Textar süper biraz daha tozlu ama çok iyi, üzerinde made in england arayın ben golf 6 aracımda 4 defa almıştım, hiç ötme vs olmadı

Geri
Üst Alt