GOLF 7 Kapıların ağırlık sorunu

Nisay67

Yeni Üye
İsim
Yasin
Arkadaşlar selam. Aracimdan inerken kapiyi acarken kapı cok avir ve sert acmak icin baya kolumla itmek gerekiyor. Bazen hafif rampaya yan parkettigimde kapiyi acarken ustume kapaniyor kac kere kolumi vurdum. Gecen gun arkadasin c180 ine bindim 2016 model. Arkadas kapi tuy gibi. Acma koluna dokunuyosun ve sanki disardan birisi kapiyi aciyor gibi hafif. Bunun bir ayari menteşesi falan var mi yoksa butun golfler mi boyle. Ge en gun kolumu cok fena carptim parcaliyordum arabayi sinirden. 

Merhaba hayatımda hep golfe bindim çoluk çocuk olunca yaklaşık 1 ay önce aracımı satıp A4 quatro aldım.golfe o kadar alışmışım Kİ daha A4 e alışamadım.alışma sürecinde dikkatimi çekenlerden bitanesi de aracın kapısının hafifliği.goclfün yanında teneke gibi geliyor:)) ama bana bu durum hiç keyif vermiyor kapıyı kapadı mı o tok sesin verdiği güveni arıyorum.Bu arada emniyet kemerinden de şikayetçiyim.Kemeri çıkarınca makaraya hızlıca sarmıyor golfte öylemiydi kemer hızlıca sarılırdı.Özetle şunu söylim golfün konfor sessizlik güven kalite anlamında değerini bilmek lazım.

Upvote 0

Aynı şeyi bende fark ettim A3 te kapıyı kapatmaya çalışıyorum kapanmıyor golfte kendi ağırlı işe kapanırdı bunda resmen kapatmak için güç uygulamak gerekiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
Sağlamlıkla birlikte sürüş ergonomisi yani hızlanma + yakıt ekonomisi yerçekimi sürtünmeye karşı en fazla galip gelebilme savaşı var

Bunlar Birbirini tam dengeler durumda olmalı

Yani aracın sac kalınlığını 3 katına , kapı barları sayısını 2 katına çıkartmak iş degil .

Evet leopard tankı gibi araba yaparsınız euroncap tan 7 yıldız alır ama bu sefer araba gitmez 1900 kilo cüsse ile! Yakıt 15 litre olur ortalama

Ankara istanbul 2,9 ile giden pejo 301 ?

1060 kilo cüsse ile çok normal....kapıları dokunmatik panel !! 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Kapilarin acilma acisiyla ilgili bir arkadas cok guzel ve mantikli aciklamis. Diger yandan biri gelmis volvoyu anlatiyo, öbüru gelmis c180 al diyor. Arkadaslar biraz mantikli olun. Şaka gibi insanlarsiniz. Benim derdim o araba boyle bu araba boyle degil. Oburu gelmis kol kasi yap diyor 40cm kolum var fitness hocasiyim ne alakasi var onunla. Kapi iki kademe aciliyor yarim kademede inmek mumkun degil. Tam kademe de cok fazla acildigindan yanimda araba park etmisse kapi kendini yukarda kitleyemiyor ve uzerime dusuyor. Bunun bir ayari var mi ben bunun cevabini ariyorum. Adam volvodan kol kasindan c180den bashetmis. Süzme süzme cevaplar. Amma boş vakti olan insan var gercekten. İki tane resim yukledim. Birinde inecek kadar acilmiyor surte surte iniyorum. İkinco resimde kapi kendini kitleyecek kadar acilmiyor okadar yukaridan tekrar ustume kapaniyor. İs yerimin onundeki park burasi ve egimli. 3. Bir resim paylasicam arada baya mesafe var fakat kapinin yukarda kendini tutmasina yetmiyor. Bence ciddi bir muhendislik hatasi var. Araba inip binerken neden cebelleşmek zorundayim ki.

IMG_20200222_131808.jpg

IMG_20200222_131825.jpg

IMG_20200222_133105.jpg

Upvote 0
@cengiz74 kardesim ben begenmiyorum mu dedim. Sen hayirdir?? Beynin kitsa zorlama cevap yazcam diye. Ya da okuma yazma ögren sonra oku ne yazmisim.

Upvote 0
@caglar_61 kardesim kiyaslamiyorum. Kapim agir ve hantal bundan bahsediyorum ki ayni sorunu yasayanlarda bahsettiler bundan. 

Upvote 0
@ogzogz arkadasim mantikli aciklamalarin ve beni anladigin icin tesekkur ederim. Keske butun golf kullanicilari senin gibi olsa ama yok ağaya düşmüş

Upvote 0
Kapı ağırlığına ek olarak Vag grubu araçlarda kapı açılma kademesi sorunu var. Sadece iki kademe yapmışlar biri çok dar diğeri ise sonuna kadar açmanız lazım. Kapı bıraktığınız yerde durmuyor bu kademeler dışında. Belki bu kademelere müdahale edilebilirse sorununuz çözülür.
Senin gözünün yağını yiyim kardeşim. Sacma sapan cevap verip alakasiz bicimde yok begenmediysen binme diyenlerinde mu mesaj gözüne girsin.

Upvote 0
@bf417

Az önce yan apartman komşumun comf. Yeni 2018  polosuna baktık !

Sadece 2 hava yastığı var

Broşür sıkıntısı ?

Vw almanya broşürünü tr'ye translate edip burada yayınlamışlar ve sonuç 

Pdf web Broşürlerde 6 hava yastığı (trendline da bile sözde var gözüküyor)

Ama gerçekte 2 ???

Web e yazın bu trajik durum heryerde yazılmış (highline da bile 2 hava yastığı var poloda )

Upvote 0
@bf417

Az önce yan apartman komşumun comf. Yeni 2018  polosuna baktık !

Sadece 2 hava yastığı var

Broşür sıkıntısı ?

Vw almanya broşürünü tr'ye translate edip burada yayınlamışlar ve sonuç 

Pdf web Broşürlerde 6 hava yastığı (trendline da bile sözde var gözüküyor)

Ama gerçekte 2 ???

Web e yazın bu trajik durum heryerde yazılmış (highline da bile 2 hava yastığı var poloda )
İlginç gerçekten, broşürde kesin bir yerlerde karıncanın 10'da 1'i büyüklüğünde araç opsiyonları değişiklik gösterebilir diye ibare vardır. Bana kalsa tüketiciyi kandırmaktan başka bir şey değil, basacan tazminat davasını.

O değil bizim polo sahipleri benim araba euroncaptan 5 yıldız almış hacı deyip çarşı pazar geziyor yazık değil mi bu yetim fukaraya. Ekran küçük olur döşeme dandik olur da airbagimize dokunmasaydın doğuş kardeş. 90'larda doğan slx in koltuk kafalarını opsiyon yapan tofaşk aklıma geldi hey gidi günler hey.

Upvote 0

Geri
Üst Alt