Lastik iç dış yönü

Çok canım sıkıldı hocam birde işin ehlidir diye gittim 
Benim de canım sıkılırdı ne yalan söyleyeyim. Günümüzde ön bilgiye ulaşıp daha sonra tamirci aramak gerekiyor. Umursamaz olursanız malesef yapılan iş uğraştırıyor. Bir iş yaptırırken az çok önceden araştırın ve sorgulayın ve istediğiniz gibi yaptırın. Tabiki işin ehli insanlar vardır, hatta tecrübeleri de önemlidir. Ama böyle iş yapanlar genellikle gözü elindeki işte değil de ya başka müşteriye yetişmek ya da yoldan geçen müşteriyi kovalamak oluyor. Ha bir ihtimal de çırak faktörü var. Ama sonunda yine usta kontrol edip göndermeli.

arkadaşımın aracının  bir lastiği ters takıldığı için  muayeneden ağır kusur verildi ve gidip değiştirdi. Basit bir şey olsaydı ağır kusur verilmezdi herhalde. Değiştirin kafanız rahat etsin.

Standart ölçüsü 205/55/R16 olan bir araçta bir tarafta 205/55 diğer tarafta 215/55 lastik gördü bu gözler... 

Mutlaka düzelttirin, yönlerini değiştirdikten sonra lastikçinizi de değiştirin.

Memnun kalmadığınız işletmelere google maps üzerinden düşük puan verip yorum yazmanızı da tavsiye ederim, ben öyle yapıyorum. Bir kişi bile görse kardır, başkaları da yanmasın.

Standart ölçüsü 205/55/R16 olan bir araçta bir tarafta 205/55 diğer tarafta 215/55 lastik gördü bu gözler... 

Mutlaka düzelttirin, yönlerini değiştirdikten sonra lastikçinizi de değiştirin.

Memnun kalmadığınız işletmelere google maps üzerinden düşük puan verip yorum yazmanızı da tavsiye ederim, ben öyle yapıyorum. Bir kişi bile görse kardır, başkaları da yanmasın.
Çok haklısınız 

Çok canım sıkıldı hocam birde işin ehlidir diye gittim 
çırağı yapmıştır. ben lastik havasını kontrol edin diye bıraktım, çay içerken abi tamam dedi çıktım gittim bende allahım lastikler o kadar şişirilmiş ki benzinlikte kontrol ettiğim de 34 olması gereken basınç 50 çıktı, tekrar gidip 34'e aldırdım.  çırak işte komşunun eşşeğini türkü çağırarak arar.

arkadaşımın aracının  bir lastiği ters takıldığı için  muayeneden ağır kusur verildi ve gidip değiştirdi. Basit bir şey olsaydı ağır kusur verilmezdi herhalde. Değiştirin kafanız rahat etsin.
profildeki çizgi yönü oluk genişliği derinliği, hepsi bir etken. 6-7 bin km de yarılan bir lastiğin yenisini alırken bile çift alıyoruz, kaldı ki bunlar birbiriyle tamamı ile zıt.  

Ben lastik degisim zamani motosiklet lastikcisi dahil

Gizli hatirlatma ve merakli musteri ayağına girip ustayi test ediyorum

Montaj aninda yönü var mi lastiklerde diye sordugumda neresinde yaziyor diye soruyorum

Yöne gerek yok derse eğer (bugüne kadar olumsuz hic olmadi) bir daha o tip çakma lastikcinin önünden bile gecmem

"Rotation " denen olaydan habersiz lastikçiler var demek?

Sizin lastikci  Don lastiği taksın boxer/ slip/  esofmanlara bundan sonra

Herkese merhaba,haftasonu yeni yazık lastiklerimi alıp montaj ettirmiştim tesadüfen lastiklerin üçünün dot tarihleri yoktu birisinin var araştırdım biraz lastikler de autside inside mevzusu varmış baktığımda birisinde autside üçünde inside yazıyor lastikçi bu şekilde takmış bunlar sorun oluşturur mu gidip düzelttirmem gerekir mi bilgisi olan beni bilgilendirirse sevinirim. 

Lastiklerim goodyear F1 asyymetric5
Konu çözüldü

Geri
Üst Alt