R line dönüşüm

@Alpyaman hocam süper olmuş Allah kazasız belasız keyfini çıkarmayı nasip etsin.. Golf 7 ye olur mu bu Ön Tampon🤔?? Öbür çeşit olandan Çok daha güzel duruyor..  
Diğer konuda cevap yazdım gerçi ama uymuyor direk olarak 

şuan piyasa da 7 uyumlu yok diye biliyorum 

güzel dilekleriniz için teşekkürler 

@Alpyaman hocam süper olmuş Allah kazasız belasız keyfini çıkarmayı nasip etsin.. Golf 7 ye olur mu bu Ön Tampon🤔?? Öbür çeşit olandan Çok daha güzel duruyor..  
Şuanlık 7 ile uyumlu 7.5 GTI tamponu olarak satanlar var hocam. Henüz 7 için uyumlu R/Rline tampon piyasada yok sanırım.

Forum sponsorumuzun konusunda da mevcut.

@33hasan33 evet, tam olarak bilmemekle birlikte golf 7 ye takılmış olarak gördüm. Noyan ın aldığı golf 7 de öyle mesela 🤔 Hocam çok yorar mi bu iş bizi yaptırmaya kalksam? Araçta ne gibi işlem yapılacak? Tavsiye var mı? 

@AhmetCakmak hocam burdan incelemiştim ama R, R Line farkı bir de, Golf 7-7,5 Tampon detay farkı tam anlayamadım..

aslında parçaları araç üzerinde çekip katoloğa koysalarmış daha anlaşılır olurdu..

@AhmetCakmak hocam burdan incelemiştim ama R, R Line farkı bir de, Golf 7-7,5 Tampon detay farkı tam anlayamadım..

aslında parçaları araç üzerinde çekip katoloğa koysalarmış daha anlaşılır olurdu..
Kırmızı araç R. Sarı araç Rline tampon. Fark alt ızgra sarı araç petek tip kırmızı araç paralel ızgara. Sarı araç yan taraftaki pianoblack parçaların üzerinde metalik gri detaylar var başka fark yok. 

7 kasanın tampon tırnakları ile 7.5 kasanın tampon tırnakları kalıpları aynı değilmiş o yüzden.

366727E3-C130-4676-B932-98B94178D65B.jpeg

76F51BF3-6288-4E4A-BE85-0E4397F4F78F.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Negatiwe dijondan, 18 durbana geçmeyi düşünüyorum ama konfordan ödün vermek istemiyorum.

1)aracın yayını 2 cm presletsem “leylek görünümü” değiştirmeye yeter mi?

2) konfor kaybı olur mu?

3) pres işi maliyeti?

4) Pres mantıklı mı?

harekete geçmeden fikir ve tecrübeleriniz benim için önemli.. @Alpyaman @romeo68 @metinkar ve diğer bilgi sahibi dostlar..

@Negatiwe dijondan, 18 durbana geçmeyi düşünüyorum ama konfordan ödün vermek istemiyorum.

1)aracın yayını 2 cm presletsem “leylek görünümü” değiştirmeye yeter mi?

2) konfor kaybı olur mu?

3) pres işi maliyeti?

4) Pres mantıklı mı?

harekete geçmeden fikir ve tecrübeleriniz benim için önemli.. @Alpyaman @romeo68 @metinkar ve diğer bilgi sahibi dostlar..
Pres işine girme eibach 3 cm yay al devam et. Konfor kaybı bir miktar oluyor. Bende iki çoçuk var sıkıntı yaşamıyorum. Kullanıma dikkat edeceksin. 18 janta geçtiğimin 2.günü çukuru görmedim lastik yanaktan balon yaptı 

@Alpyaman abi süpersin👍
bu ikisi de uyar bana.. ben Golf 7 nin Tampon la kıyas yapmak açısından demiştim🤔 7 için görsel var mı abi??

Forumumuzda buna dair epey konu var hocam ama yine de paylaşayım.

7 kasada R ve Rline farkı aşağıdaki gibidir. 7 R tamponda sis farı bulunmamaktadır. 7 Rline'da ise sis farı mevcut.

7.5 kasada R ve Rline için farkı da Alp hocam paylaşmış.

7 ve 7.5 kasa farlarının köşesi hafif farklı olduğu için direkt olarak tampon ve farlar birbiriyle aynı değil kısacası. Onun dışında arka tampon, arka farlar vs fiziksel olarak tamamen aynı.

Yukarıda paylaştığım Sem Tuning konusunda gördüğünüz gibi Golf 7'ye uyumlu 7.5 GTI tamponları piyasada var artık. Fakat henüz 7'ye uyumlu 7.5 R/Rline ön tampon yok. Kesme biçme yapılarak uydurulabilir sadece.

image.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
@AhmetCakmak hocam çok teşekkür ederim. Daha birkaç aylık Golf’çüyüm foruma da katılalı birkaç gün oldu, çok büyük kısmını inceledim.. Platform ve üyeleri çok samimi ve bilgili, çok başarılı buldum.. Herkesin emeği için teşekkür..👏🏻👏🏻 Zahmet veriyorum acemiliğimi mazur görün..

Geri
Üst Alt