GOLF 7 1.2 TSI HARARET DÜŞMESİ VE SU EKSİLTME

HONEY

İsim
BÜLENT
Merhaba ustadlar

2014 model 1.2 tsi dgs aracimda iki sorun var birbiri ile iliskili mi bilemiyorum.

Arac 55.000 km de

Istanbulu bilenler anlayacaktir maslaktan haciosman yokuşundan aşağı araci gaz vermeden kendi hizi ile saldigimda devir otomatik yukseliyor boşa atma rolanti durumu yok arac harareti sabit 90 derecedeyken 70 dereceye kadar düşüyor Allaha şükür 90 üstüne gazlasam da cikmiyor.

Su eksiltme başladı saf su koydum yine eksiltiyor. 1.000 km de 1 litre civari

GOLF 7 de devirdaim pompası kronik sorunmuş sanirim devirdaim degisince bu hararet düsmesi de düzelir mi

Aracin iyi niyet garantisi yok disarida mi yaptirayim yoksa yetkili serviste mi?

Güncel özel ve yetkili servis maaliyet bilgisi olan var mi

Hocam ben de bütçem kısıtlıyken ve yıllık bakım + akü değişimi hepberaber denk gelmişken çok araştırdım.

Bu yüzden yetkiliden de özelden de teklif aldım; parçaları kendim buldum vs en sonunda fiyat farkının atla deve olmadığını ve güven sorununun çok büyük olduğunu görünce yetkilide yaptırdım; kafam rahat. Sanırım kullanılan parçaların 2 yıl garantisi de var; mis...

120 binde bir değiştirilen bir parça; yani oldukça uzun kullanım ömürlü. Yaptırmışken tam yaptırmak lâzım. 

Şimdiden güle güle kullanın. 

Upvote 0

Mesaj alindi dostlar

Ozel servis ile hic ugrasmadan bu hafta yetkili servise verecegim

Guncel maliyet bilgilerini yazacagim daha sonra

Tesekkur ederim herkese

Upvote 0
Dun araci Tamaş yetkili servise birakmistim bugün aldim

Devirdaim pompasi

3 litre antifiriz

Fren hidrolik değişimi

Pompa kayisi

%25 zizubu indirimli hali 2.000 tl ödedim

Fatura kalem detaylari asagidaki gibi

fef6a953b4c5d3d694e4a0a476cd3f40.jpg

Upvote 0
Kayisin koduna baktim

Triger kayisini da degistirmisler sanirim
O değişen devirdaim pompasının kayışı., gece gece benimde kafamı sulandırdın.,

Ben de sabahtan beri nasıl yaa., böyle değildi bu., triger kayışı; eksantrik, krank, devirdaim vs. hepsini triger vasıtası ile çevriliyor., 

Derken sonra birden aklıma geldi senin aracın TSI motordu diye., benim kafa direk tdi motora gitti., gece gece triger seti değişim video’larına bakıyorum., Lan nasıl olur bu işte bir terslik var diye düşünüyorum., Allah iyiliğini versin..  :D  

Baklava borcun var bilesin..  :)  

TSI ‘da durum farklı., TSI motorda devirdaim pompası için harici bir kayış olur., işte o değişen devirdaim ‘in kayışı.!! 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
O değişen devirdaim pompasının kayışı., gece gece benimde kafamı sulandırdın.,

Ben de sabahtan beri nasıl yaa., böyle değildi bu., triger kayışı; eksantrik, krank, devirdaim vs. hepsini triger vasıtası ile çevriliyor., 

Derken sonra birden aklıma geldi senin aracın TSI motordu diye., benim kafa direk tdi motora gitti., gece gece triger seti değişim video’larına bakıyorum., Lan nasıl olur bu işte bir terslik var diye düşünüyorum., Allah iyiliğini versin..  :D  

Baklava borcun var bilesin..  :)  

TSI ‘da durum farklı., TSI motorda devirdaim pompası için harici bir kayış olur., işte o değişen devirdaim ‘in kayışı.!! 
Haha parca kodu internette triger kayisi yaziyor du :)

Pompanin orada kayis takilabilecek bir yer gormedim ben :)

Baklava işi kolay ustad :)

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar benim araçta 2015 1.2 tsi   yaklaşık bir aydır su eksiltme oluyor  araça 1 aydır binmiyorum sadece hafta da bir akü problemi çıkmasın diye 5 dakika çalıştırıyorum bu süre zarfında su sürekli eksiliyor bir kaç günde depo yarıya iniyor yetkili servise götürdüm devirdaim pompasından dendi araçı kullanmadığımı söyledim 1 aydır yatıyor dedim olsun devirdaim pompasındandır denilip indirimle birlikte 1700 civarına geliyor dendi daha sonra yaptırmayı düşündüğümü söyledim. benim anlamadığım araç yatıyor durduğu yerde su eksiltiyor devirdaim pompasında olmama olasılığı yok mudur hortumunda delik olamaz mı var mı böyle bi durum yaşayan. Araban var derdin var :)

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar benim araçta 2015 1.2 tsi   yaklaşık bir aydır su eksiltme oluyor  araça 1 aydır binmiyorum sadece hafta da bir akü problemi çıkmasın diye 5 dakika çalıştırıyorum bu süre zarfında su sürekli eksiliyor bir kaç günde depo yarıya iniyor yetkili servise götürdüm devirdaim pompasından dendi araçı kullanmadığımı söyledim 1 aydır yatıyor dedim olsun devirdaim pompasındandır denilip indirimle birlikte 1700 civarına geliyor dendi daha sonra yaptırmayı düşündüğümü söyledim. benim anlamadığım araç yatıyor durduğu yerde su eksiltiyor devirdaim pompasında olmama olasılığı yok mudur hortumunda delik olamaz mı var mı böyle bi durum yaşayan. Araban var derdin var :)
Dedikleri doğru devirdaim pompasından kaçırıyordur., veya hortumlardan kaçırıyordur., veya her ikisi de olabilir., aracın yatması bir şeyi değiştirmez kaçak varsa akar gider,

Eksiltme yaptığında çeşme suyu veya içme suyu ile ilave yaparsanız, aracı kullanmasanızda motorun içinde paslanma oluşur..!!

En kısa zamanda gerekli onarımı yapmanızı öneririm, araç hararet yaparsa çok daha pahalı onarım maliyetleri ile karşılaşırsınız..

Eksiltme yaptığında G13 tip antifirizle ilave yapmanız gerekir.,

Aldığınız G13 antifiriz (saf/konsantre) ise; (%50 antifiriz %saf su karışımı)

Aldığınız G13 antifriz "kullanıma hazır karışım" ise seyreltmeden saf olarak ilave yapabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Upvote 0
Su eksildikçe hazır su ilavesi yaptım haklısınız başımıza iş açmayalım durduk yere.Özel servisede gösterdim 600 700 civarı fiyat çıkardı yetkili serviste yaptırmakta fayda var hiç değilse 2 yıl garantili oluyor

Upvote 0

Geri
Üst Alt