Golf 7 Muayene - Çift Uled Xenon ampül

tgun89

Katılımcı Üye

İsim
Taygun
Selamlar Golftutkusu ailesi. Yakın zamanda çift uled far taktırdım. Uzun kısasa Philips Xenon var. Haftaya da muayene var. Yer Ankara İvedik Tuv istasyonu. İnternette araştırdım kimisi geçer kimisi geçmez diyor. Kaputu açıp bakınca ya da önden kesinlikle Xenon görünmüyor. Yakın zamanda bu halde muayeneden geçen ya da kalan oldu mu? Taktırdım yer kesinlikle bişey diyemez geçer diyor. Hatta smokemotionda videosunda geçtiğinden bahsetmiş dipnot olarak. Yorumlarınızı bekliyorum.

Konuyu yanlış yere açmışım moderatörler düzeltirse sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Istanbul yolu tuv turk fabrikasyon u ledde far yukseklik ayari iyi degil diye hafif kusur vermisti ekim ayinda 

Upvote 0
@tgun89 çift j led farlar d2s uyumlu. Çift u ledler h7
Bu led işi xenon işi hep kafamı karıştırıyor. Bi yanlışlık olmasın hocam? Xenon'lar d2s, d3s gibi tiplerde oluyor diye biliyorum. Ledler h4, h7, h15 gibi tiplerde olması lazım. Yanlış mı?
Bu iki tip fara da ister xenon ister led takamıyor musun?

Upvote 0
U Ledli Bi Xenon Araçlarda ==>Kısalar - Uzunlar -> D3S

Gündüz Farı -> Park Led

Sinyal -> H21W

Dönüş Farı -> H7

Sis Farı -> H11

Basic Bi Xenonlu Araçlarda==>Kısalar - Uzunlar -> D3S

Gündüz Farı -> Park PW24W

Sinyal -> H21W

Dönüş Farı -> H7

Sis Farı -> H11

Halojen Araçlarda==>Kısalar -> H7

Uzun-Park-Gündüz Farı -> H15

Sinyal -> PWY24W

Sis Farı -> H11

@Exe7 arkadaşımız paylaşmış 😊 Benim U ledli Bi-xenon ama D2S sanırım kısalar. Pazartesi günü arayıp öğreneceğim. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
[mention=11839]HONEY[/mention] [mention=8145]typhoons[/mention] [mention=3290]Tracy299[/mention] [mention=14040]Hsyn07[/mention] [mention=510]ZITIPAŞA[/mention] [mention=1699]bcaksk[/mention]  Ankara Akyurt Tüv muayene istasyonundan kısa hüzmeli far ayarı hatalı ve motor şasi no okunamıyor olarak 2 hafif kusurla geçtim. Hiç sorun olmadı.
Hadi geçmiş olsun

Upvote 0
@tgun89 geçmiş olsun hocam. İlk başta direk gidip girmek lazım şansa kalmış. Geçemezsek söktürüp led takarız 😅

Upvote 0
@Hsyn07 Teşekkür ederim. Şans gibi bence de. Ama muayeneden xenon nedeniyle kalsaydım led değil halojen takıp giderdim.

Upvote 0

Geri
Üst Alt