Taiwan Katlanır Ayna Hakkında

@mustik ben de aynı şekilde biliyorum. Çıkmacıyla konuştum yine. Neredeyse sıfır fiyatı çekiyorlar. Çıkmacılar zaten acayip bir piyasa yapmış durumdalar

Merhabalar, golf 7 aracım için Taiwan malı katlanır ayna almayı düşünüyorum. Aracım comfortline paket ve geri viteste sağ ayna aşağı iniyor. Taiwan malı katlanır ayna aldığımda da direk tak çalıştır şekilde sağ ayna geri viteste aşağı iner mi acaba.
Hocam ben taktım geri viteste indirmede sorun yaşıyorum . Örnek eskiden Ayna kumandası R de iken geri viteste istediğim pozisyona getiriyordum sonra eski haline geliyordu. Şimdi ise kendisi en aşağı indiriyor aynayı ayarladığınız da bu sefer en yukarıya gidiyor yani eskisi gibi kullanamıyorsun kodlama yada farklı şekilde çözülürmü bilmiyorum 

Aliexpress üzerinden orijinal katlanır ayna alan var mıdır acaba aramızda, oradan getirmeye değer mi acaba ekonomik olarak?
Aliexpress'te orjinal yedek parça bulamazsınız.. sitenin mantığı zaten orjinal ürüne ters mantıkta..

@forzaGilles Bazı parçalar OEM Ali hocam. Aliexpress'deki tüm ürünlerin orjinal olmadığı bilgisi doğru değil. Bazı ürünler zaten VW yedek parçası da olsa Çin üretimi. Mesela Alpine/VW ürünü ses modülleri. Yani Aliexpress'deki modüller ile Alpine modüller birebir aynı, tamamen OEM parçalar. 

Fakat far grubu, led grubu, ayna grubu ürünleri için değil söylediklerim. Onlar paralel üretim :)

@Aliiii Hocam AliExpress üzerinden satılan katlanır aynaların hiçbiri OEM değil mi yani, neden diğer parçaların orijinali varken aynanın yok acaba?

@frknyldrm Bazı modüller var çok kolay kopyalanabiliyor. Özellikle ışık, aydınlatma ürünleri vs. Bazılarının ise alternatifi yok. Katlanır ayna modülleri belki OEM ile aynıdır, ama üreticinin kaliteyi bir yerden kısması lazım ki ucuza satıp kar etsin. Bunu da ya ayna gövdesinden yada mekanizmasından yapacaktır. Aliexpress'deki aynaların OEM olduğunu düşünmüyorum ben ama hepsini de kontrol etmedim. Belki daha yüksek meblalara OEM satanlarda vardır. 

Herkese iyi akşamlar ben taiwan olan üründen taktırdım sağ ayna geri vitese de assagi inme özelliğini kaybetti. Takan kişi benim orjinal sağ aynanin iç mekanizmasini ve 1 adet soketini alarak taiwan olana 4 adet kablo çekerek entegre etti ve geri vitese takinca sağ ayna orjinali gibi aşağıya indi. Ankarada sedar oto elektirikte montajini yaptirdim. Yaklaşık 5 ay oldu sorunsuz kullanıyorum.

@hakan1979 hocam, peki işçilik için serdar ustaya ne kadar rakam ödemiştiniz hatırlıyor musunuz acaba?

TRY 856.49 | VW Golf 7 için Otomatik katlanır ayna elektrikli katlanır yan aynalar ile ışık 5GG 857 507 A + 5GG 857 508 A
https://a.aliexpress.com/_UL4ZO

Bu satıcıdan iki ürün aldım, ilki vites önündeki hareketli kapak OEM yazıyordu ilanda gelen ürün de orjinal çıktı, ikincisi direksiyonun parlak metal kısmı ilanda OEM ifadesi yoktu ve çakma ürün çıktı. Bence aynalar için iletişime geçilebilir.

@hakan1979 makul bir ücret olmuş öyleyse, serdar ustanın işçiliğinin güzel olduğunu duydum. Olmadı kendisinden rica ederiz

@coskun023 hocam ürünün fiyatı 860 TL civarı 550 TL civarı da kargo var. Ayrıca çıkacak olan vergiyi de hesap edince pek ekonomik gelmedi bana bu ürün. Kargoda fahiş fiyat çıkıyor

@forzaGilles Bazı parçalar OEM Ali hocam. Aliexpress'deki tüm ürünlerin orjinal olmadığı bilgisi doğru değil. Bazı ürünler zaten VW yedek parçası da olsa Çin üretimi. Mesela Alpine/VW ürünü ses modülleri. Yani Aliexpress'deki modüller ile Alpine modüller birebir aynı, tamamen OEM parçalar. 

Fakat far grubu, led grubu, ayna grubu ürünleri için değil söylediklerim. Onlar paralel üretim :)
Bazı “ çok istisnai” parçalar OEM olabilir dediğiniz gibi.,

Fakat OEM yedek parçanın da “Orjinal Yedek Parça” anlamına gelmediği en iyi bilenlerden biri olduğunuzu düşünüyorum :)  

Diğer husus biri çin malı., diğeri alman malı veya avrupa üretimi olması..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Linkteki ürün için satıcıya mesaj attım, otomatik karartmayı desteklemiyormuş.

Bu nasıl çözülebilir, orijinal ayna ile bunu kullanıp iki aynadan bir ayna yapılabilir mi?
https://a.aliexpress.com/_Ub4Do

Screenshot_20200124-110613088.jpg

Geri
Üst Alt